campari
12.05.10,07:46
ahojte...chcela by som Vas poprost o radu co sa tyka navrhu na rozvod a ako postupovat. chcem podat ziadost o rozvod, minuly mesiac mi skoncila materska dovolenka a ja som momentalne nezamestnana a evidovaana na urade prace.preto sa chcem spytat aky poplatok sa plati pri podani ziadosti a ci nie je nahodou nejaka vynimka alebo oslobodenie od tohto poplatku vzhladom na to ze som nezamestnana?? Dakujem za radu :-)
profesional
12.05.10,05:59
Osolobodenie od sudneho poplatku vykonava sud a to v pripadoch tz.v hodnych osobitneho zretela. Takze spolus navrhom na rozvod podaj zaroven ziadost o oslobodenie od sudneho poplatku a priloz potrebne doklady preukazujuce ze si evidovana ako nezamestnana a potvrdenie od UPSVaR ze si zaroven aj nemajetna, tj. ze nevlastnis ziadny nehnutelny majetok ani hnutelny majetok ktore by bolo efektivne predat.
A sud ta od sudneho poplatku oslobodi.

Co sa tyka samotneho navrhu na rozvod manzelstva, ak nie si pravnik, nie som si isty ci dokazes napisat sama fundovanu zalobu. Ale skusit to mozes. V najhorsom ti to zamietnu.
arizona
12.05.10,05:59
hena22
12.05.10,06:08
Co sa tyka samotneho navrhu na rozvod manzelstva, ak nie si pravnik, nie som si isty ci dokazes napisat sama fundovanu zalobu. Ale skusit to mozes. V najhorsom ti to zamietnu.

Prečo by to zamietali? Vyžiadajú si doplnenie, akurát, že sa to predĺži ak na niečo podstatné zabudne.
campari
12.05.10,06:13
dakujem :-)