bea26
12.05.10,08:48
Dobrý deň. Chcela by som spýtať či treba účtovnú uzávierku za rok 2009 zakladať do zbierky listín???
Ďakujem???
Tweety
12.05.10,06:49
Dobrý deň. Chcela by som spýtať či treba účtovnú uzávierku za rok 2009 zakladať do zbierky listín???
Ďakujem???
Áno.
bea26
12.05.10,07:07
A je na to určitý čas???? Alebo už je to neskoro?
Tweety
12.05.10,07:08
A je na to určitý čas???? Alebo už je to neskoro?
ÁNo, je.
§ 21 Zákon o účtovníctve
Zverejňovanie údajov

(1) Účtovná jednotka, ktorá je obchodnou spoločnosťou, Exportno-importná banka Slovenskej republiky, družstvo alebo štátny podnik sú povinné uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín obchodného registra do 30 dní po schválení účtovnej závierky, pričom účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.
bea26
12.05.10,07:11
A čo v prípade ak som to neodoslala???? Môžu ma pokutovať?
Tweety
12.05.10,07:12
A čo v prípade ak som to neodoslala???? Môžu ma pokutovať?
Tak pošli, hoci aj neskôr. Pokuta môže byť.
bea26
12.05.10,07:17
A prepáč, že ešte otravujem, čo všetko tam musím poslať, aby som už potom nič nevynechala.
katarina.j
12.05.10,07:24
posielas tam "zápis zo zasadnutia valného zhromaždenia" , "suvahu a výkaz ziskov a strát"-aspon my sme posielali tieto dokumenty ohladom s.r.o.
kaupke
12.05.10,07:27
posielas tam "zápis zo zasadnutia valného zhromaždenia" , "suvahu a výkaz ziskov a strát"-aspon my sme posielali tieto dokumenty ohladom s.r.o.
My sme poslali Súvahu, Výkaz aj Poznámky + prehlásenie o schválení závierky z VZ .
KEJKA
12.05.10,07:35
My sme poslali Súvahu, Výkaz aj Poznámky + prehlásenie o schválení závierky z VZ .
takto je to správne. Zápis VZ sa neposiela - to vraj platí v Česku
Zužu
29.06.10,06:45
Stačí do zbierky listín poslať fotokópie? ďakujem
zk24
29.06.10,06:46
Stacia fotokopie.
DušanČ
29.06.10,07:05
ÁNo, je.
§ 21 Zákon o účtovníctve
Zverejňovanie údajov

(1) Účtovná jednotka, ktorá je obchodnou spoločnosťou, Exportno-importná banka Slovenskej republiky, družstvo alebo štátny podnik sú povinné uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín obchodného registra do 30 dní po schválení účtovnej závierky, pričom účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.

Ja si myslím, že nie je možné konštatovať, že je neskoro. Uvedené ustanovenie hovorí, že účtovnú závierku je účtovná jednotka povinná uložiť do zbierky listín do 30 dní od jej schválenia. Schváliť UZ môže len VZ, ktoré nemá určenú lehotu, resp. lehota je najneskôr do konca kalendárneho roka.
Teda podľa môjho názoru uložiť UZ do zbierky listín treba do 30 od jej schválenia na VZ. Teda, ak u dotazovateľa ešte VZ neprebehlo, termín uloženia ešte neuplynul.
Tweety
29.06.10,10:55
Ja si myslím, že nie je možné konštatovať, že je neskoro. Uvedené ustanovenie hovorí, že účtovnú závierku je účtovná jednotka povinná uložiť do zbierky listín do 30 dní od jej schválenia. Schváliť UZ môže len VZ, ktoré nemá určenú lehotu, resp. lehota je najneskôr do konca kalendárneho roka.
Teda podľa môjho názoru uložiť UZ do zbierky listín treba do 30 od jej schválenia na VZ. Teda, ak u dotazovateľa ešte VZ neprebehlo, termín uloženia ešte neuplynul.
§ 40 OZ

(1) Akciová spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, družstvo a štátny podnik ukladajú riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku do zbierky listín po jej schválení príslušným orgánom. Iná zapísaná osoba má túto povinnosť, len ak jej to ukladá osobitný zákon. Príslušný orgán akciovej spoločnosti, spoločnosti s ručením obmedzeným, družstva a štátneho podniku je povinný predložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku na schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia.

(2) Ak príslušný orgán akciovej spoločnosti, spoločnosti s ručením obmedzeným, družstva a štátneho podniku neschváli účtovnú závierku predloženú podľa odseku 1 do troch mesiacov od predloženia, ukladá sa do zbierky listín obchodného registra neschválená účtovná závierka. V tomto prípade je akciová spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, družstvo a štátny podnik povinný uložiť neschválenú účtovnú závierku do 30 dní od márneho uplynutia trojmesačnej lehoty.

(3) Ak osobitný zákon zapísanej osobe ukladá povinnosť overiť účtovnú závierku audítorom, ukladá sa do zbierky listín účtovná závierka overená audítorom spolu s audítorskou správou, menom, bydliskom fyzickej osoby alebo obchodným menom, sídlom a identifikačným číslom právnickej osoby a s evidenčným číslom zápisu overujúceho audítora v zozname audítorov. Ak je audítorom právnická osoba, uvádza sa aj meno a bydlisko fyzických osôb, ktoré za audítora vykonali audit. Ak osobitný zákon zapísanej osobe ukladá povinnosť vyhotoviť výročnú správu a táto výročná správa obsahuje účtovnú závierku overenú audítorom, účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.
Jana Acsová
29.06.10,11:44
Ak hovoríme o ÚZ za rok 2009, tak ani po citovaní § 40 OZ nemuselo dôjsť k uplynutiu zákonných lehôt.

V každom prípade, je to pomôcka.
Iva1
23.09.10,13:37
Vacsina ukladanie zavierky do Zbierky listin mate uz za sebou. Ale ako je to s nami, co sme mali odklad na odovzdanie zavierky za r.2009 do 30.6. Ked plati, ze do 6 mesiacov po ukonceni uctovneho obdobia sa predklada zavierka na schvalenie. Valna hromada zasadla az teraz v septembri. V tomto pripade este stihli 3-mesacnu lehotu na schvalenie, lebo aj schvalili.
Moja otazka vsak je - platia pre odlozene zavierky nejake prechodne ustanovenia co sa tyka ukladania do Zb.listin?
zk24
23.09.10,13:41
Podla mna do 30 dni od schvalenia UZ.
zk24
25.07.11,20:17
Ahojte,

treba ulozit do zbierky listin aj uctovnu zavierku zahranicnej fyzickej osoby povinne zapisanej do obchodneho registra?

Dakujem
zk24
28.07.11,15:04
Posúvam...

kedze do ORSR sa predklada schvalena uctovna zavierka.... V sro je to bud Valne zhromazdenie alebo Rozhodnutie jedineho spolocnika...

Akym sposobm schvali uctovnu zavierku zivnostnik? Treba to dat do ORSR?
Economic
28.07.11,15:10
Posúvam...

kedze do ORSR sa predklada schvalena uctovna zavierka.... V sro je to bud Valne zhromazdenie alebo Rozhodnutie jedineho spolocnika...

Akym sposobm schvali uctovnu zavierku zivnostnik? Treba to dat do ORSR?

Zahraničná FO by mala mať podvojné účtovníctvo, ak sa nemýlim. Tam sú teda výkazy, kde za zaškrtne či je schválená a či nie.... Resp. by som urobila jedno vyhlásenie, že ÚZ je schválená.
zk24
28.07.11,15:16
Zahraničná FO by mala mať podvojné účtovníctvo, ak sa nemýlim. Tam sú teda výkazy, kde za zaškrtne či je schválená a či nie.... Resp. by som urobila jedno vyhlásenie, že ÚZ je schválená.

Ano, robime PU, mame vykazy, poznamky, vsetko. Takze
1. Treba to poslat do ORSR
2. Schvalenie spravim na styl "Rozhodnutie podnikatela"..... Ja, janko mrkvicka schvalujem uctovnu zavierku za rok 2010....

Ano?
Economic
28.07.11,15:19
áno tak by som to urobila...
Kvietocek
26.01.12,12:36
Prosim Vas ako najdem cez nett obraty firiem? Hladat to v zbierke listin?
Dakujem