dana.m82
12.05.10,07:51
zivotna poistka Aegon Benefit Plus - v poistnych podmienkach je uvedeny pociatocny poplatok v zneni:
"1. 5,5 % rocne pocas celej poistnej doby (max. vsak 30 rokov) z hodnoty pociatocneho osobneho konta, ktore vznika najma z bezneho pistneho zaplateneho pocas prvych dvoch rokov poistnej doby (v pociatocnej lehote).
2. pociatocna lehota - 24 mesiacov."

znamena to ze platim sialenych 5,5 % z coho (?) celu dobu poistky alebo len tie 2 roky? ta veta je tusim formulovna naschval nezrozumitelne... dakujem moc za radu.
profesional
12.05.10,05:54
Prvy rok zaplatis 5,5 % z celej hodnoty osobneho konta, tj. z toho co im zaplatis.

Od 2. do 30. roku budes platit kazdy rok poplatok vo vyske 5,5 % z hodnoty ktoru dosiahol tvoj osobny ucet ku koncu 2. roka.
dana.m82
12.05.10,05:58
aha. to znamena ze ak mam napr mesacne poistne napr. 20 eur, po dvoch rokoch na mojom konte bude velmi priblizne 20 x 24 (480) a z toho sa vypocita tych 5,5 % a to budem platit od 2. roka po koniec poistky kazdy rok. chapem to spravne? vdaka.
Chobot
12.05.10,13:32
zivotna poistka Aegon Benefit Plus - v poistnych podmienkach je uvedeny pociatocny poplatok v zneni:
"1. 5,5 % rocne pocas celej poistnej doby (max. vsak 30 rokov) z hodnoty pociatocneho osobneho konta, ktore vznika najma z bezneho pistneho zaplateneho pocas prvych dvoch rokov poistnej doby (v pociatocnej lehote).
2. pociatocna lehota - 24 mesiacov."

znamena to ze platim sialenych 5,5 % z coho (?) celu dobu poistky alebo len tie 2 roky? ta veta je tusim formulovna naschval nezrozumitelne... dakujem moc za radu.

To je investičné životné poistenie?
dana.m82
13.05.10,05:19
ano investicne
wallie
18.01.11,17:39
aj ja som mala u Aegon investičné živ. poistenie ktoré som práve rušila a tiež vôbec nerozumiem ako porátali tú odkupnú hodnotu
u mňa je v zmluve dokonca písané že :
1. Počiatočný poplatok je 8% ročne počas celej poistnej doby z hodnoty počiatočného osobného konta, ktoré vzniká najmä z bežného poistného zaplateného počas prvých dvoch rokov poistnej doby (v počiatočnej lehote)
2. Počiatočná lehota 24 mesiacov.


teraz som poistku predčasne zrušila, vo výročnom liste v novembri 2010 bol uvedený ako vždy len počet podielových jednotiek 375,57973 a Hodnota jednej pod. jednotky 2,402499, suma sumárum teda aktuálna hodnota môjho konta činila koncom roka 2010 cca 902, 33 Eur....
Poistenie skončilo k 31.12.2010 a dnes mi došiel list a skoro ma rozhodilo, vyplatia mi ako disponibilnú hodnotu osobného konta len 478,45 Eur !!!
je toto možné??? už aj tá hodnota osobného konta z konca roka 2010 bola omnoho omnoho nižšia oproti tomu čo som tam zaplatila na poistnom za tie 4 roky trvania poistky a teraz si ešte strhnú na nejakých poplatkoch za predčasné zrušenie takmer 50% z hodnoty konta???? od začiatku poistenia som tam zaplatila asi tak okolo 50000 SK a oni mi vrátia 14413 SK :) sú normálni???.....Aegon nikdy viac.... a asi už ani žiadnu ďalšiu životku, ešte jednu mám ale tá je kapitálová a s omnoho nižšími poplatkami
bubkoch
18.01.11,18:08
v poistovni sa treba poistit, sporit a investovat treba inde ... sporit v poistovni je jeden z najvacsich nezmyslov a jeden z najistejichich sposobov ako sa ojebabrat a prist o peniaze ...
najlepsie poistenie je take, z ktoreho nedostanem ani cent ked sa pocas poistnej doby nic nestane
jarecko
18.01.11,19:05
Veru, veru bubkoch zivotne poistenie (kapitalove, investicne atd.) este za zivota je najistejsi sposob ako sa dat ojeobabrat. Poistovatel, kym poisteniu dojde koniec ma sposoby ako na to, zabezpecene v podmienkach poistenia (len malo komu sa ich chce pred podpisom zmluvy citat) alebo si ich dodatocne najde, ked ich take nemal. Aj take su skusenosti, nie len moje.
matt66
27.01.11,19:39
len pre zaujímavosť si pozrite aké sú poplatky pri individuálnom investovaní priamo do podielových fondov - pri akciových sa pohybujú približne rovnako cca od 2,5 % do 5% z každej investície ...
misoft
24.11.16,14:50
Pozri sa na dátum! Po 5,5 roku je to možno už pasé.....
Martuk
24.11.16,14:52
zadávateľke rada po 5. rokoch už nepomôže. Nabudúce si pozri, ako starý je príspevok, na ktorý chceš reagovať, inak zbytočne otváraš staré témy.

Ber to ako radu do budúcna.