expeeert
12.05.10,07:52
Zdravím, ako sa dá spraviť toto:
v bunke A1 mám napísaný vzorec napr. 3*2+1 (bez znamienka = ) tak aby som videl vzorec a do bunky B1 chcem dať výsledok z tohto vzorca - t.j. 7 (čiže vzorec v bunke je =3*2+1)

viem to len tak že skopírujem bunku A1 do B1 a pridám ručne pred ten vzorec =
Ale keď to chcem hromadne?? aby všetky vzorce čo sú v stĺpci A boli vypočítane v stĺpci B?
Vďaka
PaloPa
12.05.10,07:27
Napríklad takouto funkciou:


Sub VytvorVzorec()
'
' Macro recorded 12.5.2010 by PaloPa
Dim xRng As Range, c As Range

' Oznaci bunky v A od poslednej
Application.Goto Reference:="R65536C1"
Selection.End(xlUp).Select
Set xRng = Range(Selection, Selection.End(xlUp))

' Vytvor vzorce pre oznacené
For Each c In xRng
If c.Text <> "" Then
c.Offset(, 1).Formula = "=" & c.Text
End If
Next c
End SubPalo
marjankaj
13.05.10,14:17
A prečo si to do stĺpca A píšeš bez toho "=":eek: Akosi na to neviem prísť.:confused:
2009
13.05.10,14:57
A prečo si to do stĺpca A píšeš bez toho "=" Akosi na to neviem prísť.
Keby tam napísal = automaticky by mu to prepočítalo. On chce vidieť ako sa k tomu číslu dopracoval. Musím priznať, že som netrpezlivo čakala kým dostane odpoveď. Hodinu a pol som sem poctivo nakúkala lebo to chcelo makro. Len som ho nevedela vytvoriť. Ešte že tu máme PaloPa. Priznávam bez mučenia, že keby do tejto témy nenakukol ani zajtra tak by som ho drzo oslovila ;)
marjankaj
13.05.10,22:11
Keby tam napísal = automaticky by mu to prepočítalo. On chce vidieť ako sa k tomu číslu dopracoval. Musím priznať, že som netrpezlivo čakala kým dostane odpoveď. Hodinu a pol som sem poctivo nakúkala lebo to chcelo makro. Len som ho nevedela vytvoriť. Ešte že tu máme PaloPa. Priznávam bez mučenia, že keby do tejto témy nenakukol ani zajtra tak by som ho drzo oslovila ;)

No ja by som dal do stĺpca A vzorec aj s rovnítkom, to isté aj do stĺpca B, vyznačil oblasť v stĺpci A, dal nahradiť(CTRL+h) a znak = by som nahradil znakmi '= alebo iba znakom '

To expeeert: To pre prípad, keby tu PaloPa nebol, aby ti urobil makro.
2009
14.05.10,02:09
No ja by som dal do stĺpca A vzorec aj s rovnítkom, to isté aj do stĺpca B, vyznačil oblasť v stĺpci A, dal nahradiť(CTRL+h) a znak = by som nahradil znakmi '= alebo iba znakom '

To expeeert: To pre prípad, keby tu PaloPa nebol, aby ti urobil makro.

Ide to aj takto ale je to ťažkopádnejšie riešenie. :rolleyes: To CTRL+h /daj nahradiť/ som musela robiť nad každou bunkou. Táto funkcia nevie pracovať s odkazom napr. =A1 ale v kríze je to riešenie a bodík u mňa máš naučil si ma novú funkciu pre prípad krízi.
2009
14.05.10,05:13
Oprava. Prepáč prepáččččččč :mee::mee: Ide to. Treba si celý stĺpec vysvietiť. Som ja ale trdlo :eek:
marjankaj
14.05.10,06:02
Ide to aj takto ale je to ťažkopádnejšie riešenie. :rolleyes: To CTRL+h /daj nahradiť/ som musela robiť nad každou bunkou. Táto funkcia nevie pracovať s odkazom napr. =A1 ale v kríze je to riešenie a bodík u mňa máš naučil si ma novú funkciu pre prípad krízi.

Prečo by to nešlo aj s odkazom? Mne to ide. Viď prílohy.

Mne to pripadá nelogické robiť vzorec bez toho =. Ak je zložitejší, tak sa tam ľahko môže "vloudit" chybička. Najmä ak je tam viac funkcií. Ale pri "násobilke", ako je to vpríklade, to asi bude jedno.

A makrá vo VBA idú iba v exceli. V open office to nefunguje.
2009
14.05.10,06:16
Prečo by to nešlo aj s odkazom? Mne to ide. Viď prílohy.

Mne to pripadá nelogické robiť vzorec bez toho =. Ak je zložitejší, tak sa tam ľahko môže "vloudit" chybička. Najmä ak je tam viac funkcií. Ale pri "násobilke", ako je to vpríklade, to asi bude jedno.

A makrá vo VBA idú iba v exceli. V open office to nefunguje.

Áno.. už Ti dnes ráno bežalo jedno prepáč... :--- A máš pravdu funguje tam aj vzorec iba... :cool: Musíš ho niečím bloknúť aby automaticky neprepočítal. Napr.. znaky § alebo ' Pekný zbytok dňa. Evika
PaloPa
14.05.10,12:04
A možno netreba nič z toho, ale stačí iba zapnúť zobrazenie vzorcov.
Viď prílohy.

Palo
marjankaj
14.05.10,12:08
A možno netreba nič z toho, ale stačí iba zapnúť zobrazenie vzorcov.
Viď prílohy.

Palo

Pali aj to ma napadlo, ale to by zase nevidel zároveň výsledky.:---:eek:
Ibaže by si to stále prepínal. :rolleyes: Nakoniec vzorec má aj v editačnom okne. (ak to náhodou nemá vypnuté)
PaloPa
16.05.10,09:52
Pali aj to ma napadlo, ale to by zase nevidel zároveň výsledky.:---:eek:
Ibaže by si to stále prepínal. :rolleyes: Nakoniec vzorec má aj v editačnom okne. (ak to náhodou nemá vypnuté)

Samozrejme, riešení je viacero. Nepoznáme však primárny dôvod, na čo to má slúžiť, tak sa môžeme iba domýšľať a ponúknuť iba viaceré možné varianty, ako sa to dá.

P.