mariannka13
12.05.10,08:32
Dobrý deň,
ukončili sme so zamestnancom pracovný pomer dohodou s odmenou. V dohode je uvedená výška odmeny v hrubom. Je to takto O.k., alebo mala byť uvedená aj výška odmeny v čistom. Zamestnanec sa sťažuje, že mu bola vyplatená nižšia odmena ako je uvedené na dohode.
Jara
12.05.10,07:07
Ide o to, ako ste napísali uvedenú dohodu. Odmena bude vyplatená vo výške... alebo priznaná vo výške....
Tamila
12.05.10,07:14
Ja do každej dohody píšem pred výšku odmeny slovíčko "hrubá", aby to bolo zamestnancovi jasné.
mariannka13
12.05.10,07:14
odmena bude vyplatená vo výške....
uct2007
12.05.10,07:28
Dobrý deň,
ukončili sme so zamestnancom pracovný pomer dohodou s odmenou. V dohode je uvedená výška odmeny v hrubom. Je to takto O.k., alebo mala byť uvedená aj výška odmeny v čistom. Zamestnanec sa sťažuje, že mu bola vyplatená nižšia odmena ako je uvedené na dohode.


U nás sa tiež vždy uvádza odmena v hrubom - podľa mňa sa zamestnanec nemá čo sťažovať, veď je jasné, že sa z hrubého odrátajú odvody a daň.
mariannka13
12.05.10,08:03
lenže nášmu zamestnancovi sa to ťažko vysvetľuje... jemu právnička tvrdila, že sa odvody do poisťovní z odmeny neplatia... tak on si žiada doplatok...
Tweety
12.05.10,08:10
lenže nášmu zamestnancovi sa to ťažko vysvetľuje... jemu právnička tvrdila, že sa odvody do poisťovní z odmeny neplatia... tak on si žiada doplatok...
Z odmeny sa platia, z odstupného nie. Odstupné sa nezaratáva do VZ na platenie odvodov.
Tamila
12.05.10,08:15
lenže nášmu zamestnancovi sa to ťažko vysvetľuje... jemu právnička tvrdila, že sa odvody do poisťovní z odmeny neplatia... tak on si žiada doplatok...
A na daň právnička nepomyslela?
marcelaStanakova
13.05.10,06:50
Mám takúto otázku zamestnancovi dávame každý mesiac odmenu započítava sa do odvodov do SP ?
katka50
13.05.10,06:53
Mám takúto otázku zamestnancovi dávame každý mesiac odmenu započítava sa do odvodov do SP ?
Ak nejde zo soc. fondu, neni to jubilej. odmena a je vyplatená počas trvania PP - tak áno.
marcelaStanakova
13.05.10,06:54
áno je vyplácaná počas trvania PP každý mesiac ale neviem prečo nedá sa mi nastaviť v programe