zk24
12.05.10,09:50
Ahojte,

prosim poradte mi:

1. je treba k prihláške k registrácii daňovníka (Právnicá osoba) výpis z OR? Alebo stacia príloh,y ktore su sucastou prihlasky?

2. v prílohe 2 prihlasky, kolonka 51: treba vybrat:
a) Rozhodnutie o registracii pre podnikatelsku cinnost
b) Povolenie na zapis do OR

Ktoru moznost zaskrtnut ked moje potvrdenie z OR sa vola "Rozhodnutie o vykonani zapisu"?

Link na Prihlasku, keby bolo treba vidiet tlacivo:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/prihlaskapo.pdf

Dakujem.
zk24
12.05.10,18:00
Uz som bola na danovom, a bolo treba:

1) Prihlaska so vsetkymi jej prilohami
2) Kopia Vypisu z OR
3) Najomna zmluva
4) Zmluva o beznom ucte v banke

Ak by sa to niekomu v buducnosti hodilo
vmsux
31.05.10,11:31
Firemny ucet nie je povinny a aspon v BA ho od nas nikto nikdy nechcel.
Ale ja vzdy radim, aby nebolo treba robit registraciu na DU staci v formulari na zivnostenskom odfajknut, ze ziadate, aby vas zivnostensky zaregistroval a je to vybavene.
Zita5
31.05.10,11:38
Firemny ucet nie je povinny a aspon v BA ho od nas nikto nikdy nechcel.
Ale ja vzdy radim, aby nebolo treba robit registraciu na DU staci v formulari na zivnostenskom odfajknut, ze ziadate, aby vas zivnostensky zaregistroval a je to vybavene.

Ten nikto , ho od Vás nemal ani prečo chcieť . Bolo Vašou povinnosťou bežný účet nahlásiť .
§ 31
Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov-od-01-01-2010-a.html#hore)
(5) Pri plnení svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti je daňový subjekt, ktorým je

b) právnická osoba, povinný oznámiť názov, sídlo, identifikačné číslo organizácie, údaje osvedčujúce skutočnosti podľa odseku 1, čísla účtov vedených v bankách, na ktorých sú sústredené peňažné prostriedky z jeho činnosti, údaje potrebné na určenie miestnej príslušnosti správcu dane, druhy daní, ktoré u neho prichádzajú do úvahy, ako aj svoje organizačné jednotky a predmet podnikateľskej činnosti, ktorý bude v prevažnej miere vykonávať, svoj štatutárny orgán, prípadne osoby, ktoré sú okrem tohto orgánu za ňu v daňových veciach oprávnené konať.

Takže hrubo vyznačené považujem za zavádzajúce pre novoregistrované daňové subjekty .Preto som si to dovolila dať na pravú mieru .;)

Tu sa bavíme o PO , takú istú povinnosť má aj FO § 31 odst.5 písm.a/ Zákona o správe daní a poplatkov .