aadik
12.05.10,12:13
Dobrý deň,
som učiteľka na gymnáziu. Počas mojej PN (rizikové tehotenstvo) som podľa zamestnávateľa povinná (na základe nejakých interných predpisov) zabezpečiť materiály, prípravy na vyučovanie pre učiteľov, ktorí ma zastupujú. Pripomínam, že v pracovnej nálpni to nemám, nič také som nepopísala.
Takto som teda pracne vypracovala niekoľko príprav na vyučovacie hodiny na cca 15 týždňov počas mojej PN, čo mi zabralo niečo okolo 100 hodín (60min.) i viac práce doma za počítačom, aby som ich potom mailom mohla zamestnávateľovi poslať podľa jeho požiadaviek.
Ako som pochopila za túto prácu ma neplánuje nijako odmeniť. Preto sa chcem opýtať, či predsalen nemám nárok na nejkú odmenu v tomto smere.
Nikde inde na školách som sa s takouto "povinnosťou" učiteľa nestretla. Keďže mám zmluvu na dobu určitú, teda do konca júna 2010, ktorú kvôli mômu tehotesntvu neplánujú predĺžiť, myslím si, že aspoň nejakú odmenu za tú prácu mám nárok. O takejto situácii som sa nikde nedočítala, preto neviem kde sa môžem s týmto problémom obrátiť.
Ďakujem vopred za odpoveď.
nesca
13.05.10,09:47
O práci v školstve toho veľa neviem,ale...keď si im to už urobila ,tak je pomerne neskoro plakať.Hneď na začiatku si mala nahliadnuť do tých"nejakých interných predpisov" Možno si nejaké naozaj vytvorili a možno si len naletela vychcanému šéfovi.A čo sa týka platenia,tak v tých predpisoch by mala byť aj zmienka o forme platenia za danú prácu,keďže sa nejedná prácu v "bežnom prac.čase", ale počas PN.Vidím to tak,že len využili tvoju nevedomosť a na nejaké € môžeš zabudnúť
Danila
13.05.10,10:17
Ak nejaký interný predpis na škole existuje, požiadaj riaditeľa školy, aby ti ho poskytol k nahliadnutiu. Interný predpis totiž slúži pre zamestnancov, a zvyčajne týto podpisom potvrdzujú, že s ním boli oboznámení. Ale nepredpokladám, že existuje predpis, ktorý určuje zamestnancovi pracovať bez odmeny, a v čase PN si mala možnosť túto prácu odmietnuť. PN sú dávky, ktoré nahrádzajú mzdu. Ich súbeh sa mi zdá aj v školstve nepravdepodobný, ale v školstve je všetko možné, tak nič nevylučujem.
aadik
16.05.10,14:02
Ďakujem, súhlasím s tým, ale inú možnosť som vtedy nemala. Prajem všetkým, aby sa im vyhýbali podobné problémy.