Sica
12.05.10,14:35
Potrebovala by som poradiť, čo všetko je potrebné urobiť a vyplatiť ZCovi, s ktorým chceme okamžite skončiť PP, hoci on má PZ na dobu určitú. Je možné skončiť aj takýto PP okamžite a ak áno, čo to pre nás znamená? Niekde na nete som našla, že je to možné dokonca bez udania dôvodu, no musíme mu vyplatiť priemernú mzdu za dni, ktoré by odrobil, keby robil až do dňa, ktorý bol dohodnutý ako posledný deň PP dohodnutého na určitý čas. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne. :)
Tweety
12.05.10,12:37
Potrebovala by som poradiť, čo všetko je potrebné urobiť a vyplatiť ZCovi, s ktorým chceme okamžite skončiť PP, hoci on má PZ na dobu určitú. Je možné skončiť aj takýto PP okamžite a ak áno, čo to pre nás znamená? Niekde na nete som našla, že je to možné dokonca bez udania dôvodu, no musíme mu vyplatiť priemernú mzdu za dni, ktoré by odrobil, keby robil až do dňa, ktorý bol dohodnutý ako posledný deň PP dohodnutého na určitý čas. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne. :)
Okamžité skončenie pracovného pomeru
§ 68
(1) Zamestnávateľ môže okamžite skončiť pracovný pomer výnimočne a to iba vtedy, ak zamestnanec

a) bol právoplatne odsúdený pre úmyselný trestný čin,
b) porušil závažne pracovnú disciplínu.

(2) Zamestnávateľ môže podľa odseku 1 okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie dozvedel, najneskôr však do jedného roka odo dňa, keď tento dôvod vznikol. O začiatku a plynutí lehoty rovnako platia ustanovenia § 63 ods. 3 a 4.

(3) Zamestnávateľ nemôže okamžite skončiť pracovný pomer s tehotnou zamestnankyňou, so zamestnankyňou na materskej dovolenke alebo so zamestnankyňou a zamestnancom na rodičovskej dovolenke, s osamelou zamestnankyňou alebo s osamelým zamestnancom, ak sa stará o dieťa mladšie ako tri roky, alebo so zamestnancom, ktorý sa osobne stará o blízku osobu, ktorá je osobou s ťažkým zdravotným postihnutím. Môže však s nimi s výnimkou zamestnankyne na materskej dovolenke a zamestnanca na rodičovskej dovolenke (§ 166 ods. 1) z dôvodov uvedených v odseku 1 skončiť pracovný pomer výpoveďou.
Sica
12.05.10,12:40
Ok, takže to len zhrniem. Nie je v tom rozdiel, je to rovnaké ako pri ZCovi, ktorý má PP na dobu neurčitú. Je to tak správne?
Tweety
12.05.10,12:42
Ok, takže to len zhrniem. Nie je v tom rozdiel, je to rovnaké ako pri ZCovi, ktorý má PP na dobu neurčitú. Je to tak správne?
Je.
Sica
12.05.10,12:43
Ďakujem krásne.
Nutricia
12.05.10,12:49
Potrebovala by som poradiť, čo všetko je potrebné urobiť a vyplatiť ZCovi, s ktorým chceme okamžite skončiť PP, hoci on má PZ na dobu určitú. Je možné skončiť aj takýto PP okamžite a ak áno, čo to pre nás znamená? Niekde na nete som našla, že je to možné dokonca bez udania dôvodu, no musíme mu vyplatiť priemernú mzdu za dni, ktoré by odrobil, keby robil až do dňa, ktorý bol dohodnutý ako posledný deň PP dohodnutého na určitý čas. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne. :)
Pred uplynutím doby je možné skončiť PP aj inými spôsobmi uvedenými v §59.
Na okamžité skončenie PP musíte mať relevantný dôvod uvedený v §68:
a) bol právoplatne odsúdený pre úmyselný trestný čin
b)porušil závažne prac.disciplínu
v tomto prípade nemôžete skončiť PP bez uvedenia dôvodu.

Bez uvedenia dôvodu môžete so zamestnancom skončiť len PP dohodou podla §60.