AndrejOremus
12.05.10,16:02
Dobrý deň , niektorí ludia mi hovorili že sa mám prihlásiť do kurzu Podvojneho učtovníctva, pri cene 249 € za 50 hodín (ešte k tomu len 45 minútových!) som sa len pousmial... Je možné naučiť sa účtovníctvo sám pomocou Postupov účtovania v PÚ. ? Dakujem.
Laco-monter
12.05.10,14:04
JU sa možno naučiť aj z čítania porady.

Ale na PU si hocikto netrufne, to je ina veda !
rodina1
12.05.10,14:06
Dobrý deň , niektorí ludia mi hovorili že sa mám prihlásiť do kurzu Podvojneho učtovníctva, pri cene 249 € za 50 hodín (ešte k tomu len 45 minútových!) som sa len pousmial... Je možné naučiť sa účtovníctvo sám pomocou Postupov účtovania v PÚ. ? Dakujem.
Úprimne ti poviem, že PÚ sa určite nedá naučiť len z Postupov účtovania pre PÚ.;)
veronikasad
12.05.10,15:12
Dobrý deň , niektorí ludia mi hovorili že sa mám prihlásiť do kurzu Podvojneho učtovníctva, pri cene 249 € za 50 hodín (ešte k tomu len 45 minútových!) som sa len pousmial... Je možné naučiť sa účtovníctvo sám pomocou Postupov účtovania v PÚ. ? Dakujem.
začni čítať tu :
http://www.porada.sk/t8703-svokrina-kuchyna-minikurz-pu.html?highlight=svokrina+kuchy%F2a

a pridaj k tomu
zákon o účtovníctve
postupy účtovania v PU
zákon o dani z príjmu
zákon o DPH

Všetky zákony nájdeš na lište PORADy
AndrejOremus
12.05.10,15:46
Dakujem.
zohnal som si Postupy učtovania v PÚ, Obchodný zakonník, Zákon o účtovníctve, Zákon o DPH a Zákon o dani z prijmu.

Tu minikuchynu učtovnictva som pozrel je to velmi dobre vysvetlené na názornych prikladoch. mam ešte otazocku ak mozem .... ako zistim ktory ucet je ucet aktiv a ktory ucet pasiv ... ? Exzistuje nejaka publikacia kde su konkretne uvedene riesene priklady na uctovne zapisy ? dakujem
Tweety
12.05.10,15:54
Dakujem.
zohnal som si Postupy učtovania v PÚ, Obchodný zakonník, Zákon o účtovníctve, Zákon o DPH a Zákon o dani z prijmu.

Tu minikuchynu učtovnictva som pozrel je to velmi dobre vysvetlené na názornych prikladoch. mam ešte otazocku ak mozem .... ako zistim ktory ucet je ucet aktiv a ktory ucet pasiv ... ? Exzistuje nejaka publikacia kde su konkretne uvedene riesene priklady na uctovne zapisy ? dakujem
Áno, publikácií je dosť, napr. Účtovné súvzťažnosti od Ing. Turóciovej , Kaletovej alebo PÚ podnikateľov od ing. Cenigovej. A máš aspoň nejaké základy z účtovníctva?
AndrejOremus
12.05.10,16:13
len male skusenosti ... problem mi robi urcit ci je ucet aktiv alebo ucet pasiv .... niektore uctovne pripady ovladam ine nie ... len som si nie celkom isty ci je dobre ucit sa jednotlive pripady naspamet ...
Tweety
12.05.10,16:16
len male skusenosti ... problem mi robi urcit ci je ucet aktiv alebo ucet pasiv .... niektore uctovne pripady ovladam ine nie ... len som si nie celkom isty ci je dobre ucit sa jednotlive pripady naspamet ...
Zober si súvahu, je rozdelená na A a P, hoci niektoré účty, ale tých je málo, môžu byť aj také, aj také. A učiť sa jednotlivé prípady naspamäť? to nemá význam.