marulka
12.05.10,19:13
Mam poskodeny *.zip subor. Akym sw je mozne tento subor obnovit a nasledne extrahovat? Prosim, poradte mi.
fulmaja
12.05.10,17:21
Chobot
13.05.10,07:58
Mam poskodeny *.zip subor. Akym sw je mozne tento subor obnovit a nasledne extrahovat? Prosim, poradte mi.

Ak si to sťahoval z netu, tak to treba znovu stiahnuť. Ak ti to niekto poslal, treba si to nechať znovu poslať. Poškodený zip súbor je ťažké opraviť. Ak nie je stiahnutý celý, že chýba nejaká časť, tak je to nemožné opraviť. Chýbajúce údaje žiadny soft nedoplní.
marulka
13.05.10,12:51
Vyskusala som Recovery Toolbox Zip 1.08.37- tento sw dokaze poskodeny zip subor opravit, ale problem je v licencii. Potrebovala by som sw´- free.
Chobot
13.05.10,13:02
Vyskusala som Recovery Toolbox Zip 1.08.37- tento sw dokaze poskodeny zip subor opravit, ale problem je v licencii. Potrebovala by som sw´- free.

Pochop ale, že každý recovery tool ti neobnoví ani neopraví ten zip súbor do pôvodnej podoby. Tieto aplikácie dokážu len to, že ak poškodený zip súbor nedokáže otvoriť WinZip, tak oni sa pokúsia z existujúcich dát vytiahnuť čo najviac, prípadne dokážu prelomiť zaheslované zip súbory . Napr. ak by si tam mala zazipovaných 100 fotiek a zip súbor sa poškodí, tak recovery tool "zachráni" napr. 60 fotiek, zvyšok bude v háji.

Ak si sťahovala film, tak možno obnoví z dvojhodinového filmu hodinu a pol.

Ale nikdy nedokážu obnoviť zip súbor do pôvodného stavu. Na to ho potrebuješ stiahnuť znovu. A ak máš zazipovaný nejaký inštalačný program, tak to je zbytočná námaha, niečo zachraňovať. Pre inštaláciu potrebuješ inštalačku v 100% nom stave.

Čo máš v tom zip súbore spakované?
marulka
13.05.10,13:17
Spakovane su fotky, dokumenty - *.doc, *.xls, *.pdf.
Chobot
13.05.10,13:29
Spakovane su fotky, dokumenty - *.doc, *.xls, *.pdf.

Aha, tak potom to má zmysel robiť recovery. Snáď ti vytiahne aspoň niečo.

Ak vieš pracovať s torrentami, skús si niečo nájsť na torrentz.com. Viac ti nemôžem na tejto stránke poradiť.
marulka
13.05.10,13:33
Vdaka :-)
rickman
13.05.10,16:23
Inak rad by som doplnil, ze nie vzdy musi ist o poskodeny subor, aj ked program vypise, ze je poskodeny. Stava sa to vacsinou vtedy, ak archiv obsahuje azbuku, cyriliku, niekedy staci aj obycajna diakritika. Vtedy staci subory vo vnutri premenovat este pred rozbalenim.
Stevo5
14.05.10,07:18
Súhlasím s nickman a doplním - niekedy vypisuje že súbor je poškodený aj vtedy, ak sa pokúsiš rozpakovať archív ktorý bol vytvorený novšou verziou programu ako je ten, ktorý používaš ty na rozpakovanie.
Tak isto niekedy vypisuje že je poškodený atrchív ak sa použije na rozpakovanie napríklad Totalcommandér. Pri použití Winzip alebo WinRar sa súbor podarí rozbaliť.
Podmienka je ale, ako písal Chobot, aby bol archív kompletný a nepoškodený.
Ak máš možnosť stiahni archív znovu, skontroluj či používaš poslednú verziu programu na rozpakovanie, prípadne použi návod vyššie od nickman.
Ak nemáš možnost stiahnuť archív znovu, tak zostáva len to recovery, možno niečo zachrániš - torrentz.com je v tomto prípade dobrá voľba, ale pozor na víry alebo spyware.
Stefan2005
14.05.10,07:31
...Podmienka je ale, ako písal Chobot, aby bol archív kompletný a nepoškodený...

... doplním - napr. WinRAR aj keď hlási poškodený archívny súbor, má pri rozbaľovaní voľbu "ponechať chybné súbory" a vtedy vykoná rozbalenie archívu tak ako je (teda aj s chybami - chybnými súbormi).
Napr. pri takom avi súbore - aj keď bude po rozbalení poškodený, stačí potom urobiť jeho repair ale len indexáciu a gro filmu je plne funkčné.