Nataša
21.05.04,08:32
Dobrý deň, mám otázku. Ako zamestnávateľ máme právo počas 10 dní PN zamestnanca kontrolovať. Je na to nejaké predpísané tlačivo, či môže byť aj interné? Aké náležitosti by malo obsahovať? Môže zamestnávateľ kontrolovať zamestnanca i mimo pracovnej doby, t.j. napr. v sobotu večer?
Za skorú odpoveď ďakujem.
maria56
21.05.04,10:26
Dobrý deň. Na stránke www.umu.sk v časti Komentáre si skús pozrieť vzory tlačív poverenia zamestnanca zamestnávateľom na kontrolu zamestnanca počas 10 dní PN. Sú tam aj iné vzory tlačív týkajúce sa tejto problematiky.
nesca
20.08.08,06:11
Pekný deň prajem poraďáci.Aktualizujem časť pôvodnej otázky -má niekto v PC uložené nejaké tlačivko,záznam o vykonanej kotrole u zamestanca počas PN? Ak áno , prosím poskytnite.Udaná stránka UMU.sk už neexistuje.
duran6
11.08.09,07:59
Ahojte neviem či som v správnej téme ale potrebujem poradiť.pracujem v zahraničí konkretne v MR.som na péenke a chcem sa opýtať či ma môže zamestnávatel-zahraničný ,skontrolovať doma počas péenky či nato má právo aj u nás na Slovensku.dakujem za každu odpoved.Aron.
veronikasad
11.08.09,08:03
Ahojte neviem či som v správnej téme ale potrebujem poradiť.pracujem v zahraničí konkretne v MR.som na péenke a chcem sa opýtať či ma môže zamestnávatel-zahraničný ,skontrolovať doma počas péenky či nato má právo aj u nás na Slovensku.dakujem za každu odpoved.Aron.
Kto ti vypláca PN-ku ? /nemocenské/
bv_alexandra
11.08.09,08:06
Pekný deň prajem poraďáci.Aktualizujem časť pôvodnej otázky -má niekto v PC uložené nejaké tlačivko,záznam o vykonanej kotrole u zamestanca počas PN? Ak áno , prosím poskytnite.Udaná stránka UMU.sk už neexistuje.
tu je to tlačivo:
http://www.porada.sk/1068389-post129.html;):)
duran6
11.08.09,08:15
No to je dobrá otázka,som "vypísaný od slov.lekára,mam slov.péenku,a po ukončení musím odovzdať tlačiva eu čo dostanem v soc.poistovni do zamestnania a potom dostanem nemocenské dávky.Aron
veronikasad
11.08.09,08:16
No to je dobrá otázka,som "vypísaný od slov.lekára,mam slov.péenku,a po ukončení musím odovzdať tlačiva eu čo dostanem v soc.poistovni do zamestnania a potom dostanem nemocenské dávky.Aron
Čiže nemocenské dostaneš od slovenskej sociálnej poisťovne ? Potom dodržiavanie liečebného režimu kontroluje posudkový lekár slovenskej sociálnej poisťovne
duran6
11.08.09,08:58
veronikasad-otázka,či ma môže zamestnávatel z MR-Madarskej rep.vykonať kontrolu zamestnanca na péen žijuceho v SR,či mu to naše zákony umožnujú.dakujem Aron
majoneza
11.08.09,09:27
Mas miesto vykonani prace v SR a pracovnu zmluvu podla Slovenskeho zakonnika prace alebo podla madarskeho?

Ak podla slovenskeho, tak podla mna to nie je podstatne ze zamestnavatel je zahranicna osoba.

Ak podla madarskeho, tak pokial tamojsi zakon to nezakazuje, podla mna nie je nic v Slovenskom zakonu, ktore zakazuje to, ze osoba z ineho clenskeho statu EU by prisiel ti klopat na dvere a potom doma ohlasil ci ta tam nasiel alebo nie. Nieco take by bolo proti zakladnym principom EU.