ema60
12.05.10,21:27
Zo zdravotných dôvodov predávam zabehnutý obchod, v ktorom fungujem sama. Má dobré meno, stálu klientelu,funguje už 17 rokov. Záujemca o kúpu chce pokračovať bez zmeny v predaji osvedčeného sortimentu.Môj problém je v tom, či môžem okrem sumy za predaj hmotného majetku uviesť do účtovníctva aj sumu za meno firmy,odovzdanie všetkých skúseností, kontaktov...
Dúfam, že mi niekto poradí,ďakujem.
miso2201
13.05.10,03:57
Bude asi zalezatia na viacerych faktoroch - si v prenajme alebo vlastnis priestory? Aku mas pravnu formu? Mas registrovanu ochrannu znamku?
Aankaa
13.05.10,04:38
Ja by som to urobila tak, že si hodím ešte jednu voľnú živnosť : Sprostredkovanie obchodu a služieb /neviem presné znenie/
a záujemcovi vystavím faktúru, kde bude výpis hmotného, nehmotného majetku..... a položka sprostredkovanie služieb. K tomu príloha - čo obsahuje položka sprostredkovanie obchodu a služieb, súhlas -podpisy oboch strán, dátum....
ema60
13.05.10,19:10
Ďakujem misso2201 aj Aankaa, pre upresnenie ( uvedomujem si, že som to mala uviesť hneď) - som v prenájme, obchod bude pokračovať ďalej s novou majiteľkou, nemám registrovanú ochrannú známku,som SZČO, neplatca DPH, toho času aj dôchodkyňa, ukončujem živnosť-odovzdávam živnostenský list.Ak by sa dalo na základe týchto údajov poradiť, budem vďačná...