Jenny-jana
12.05.10,22:31
Dobrý deň,

vie mi niekto poradiť, či si môže dať do daňových výdavkov napr.
- vodu(neviem, či to musi byť len nesladená),
- obuv
- telefon
- lístok mhd(mesačník),
- čo este by mohol??

Musí mať zvlášť podnikateľský účet?

Ďakujem
Jenny-jana
13.05.10,13:09
halooo nikto?
veronikasad
13.05.10,13:14
Nebude výhodnejšie uplatnenie paušálnych výdavkov ?
zk24
13.05.10,13:30
Nemusi mat podnikatelsky ucet. Tiez si myslim ze pri takychto sluzbach su vacsinou pausalne vydavky vyhodnejsie. Je to vsak individualne.

Do nakladov si moze dat vsetko co suvisi s jeho podnikanim. Trebars aj trhaci blok, kam zapisuje vykony svojich cvicencov, alebo cokolvek... trebars aj nakup cvicebnych pomocok, literatura a podobne...
Jenny-jana
13.05.10,13:33
Ďakujeem vam.
Jenny-jana
13.05.10,13:34
Paušalne som nerobila ale ak tomu dobre rozumiem tam su len prijmy, ktore ma - 40% . t.j. všetko?
zk24
13.05.10,13:37
Paušalne som nerobila ale ak tomu dobre rozumiem tam su len prijmy, ktore ma - 40% . t.j. všetko?

okrem 40 percent pausalnych vydakov sa do vydavkov zapocivaju preukazatelne zaplatene odvody do socialnej a zdravotnej poistovne.

takze 40% z celkovych trzieb + odvody do SP a ZP = vydavky
JarkaL
13.05.10,13:37
Príjmy - 40 % - zaplatené poistné.
rotvik1965
13.05.10,16:38
a netreba zabudnut nakup samo ze znackoveho sportoveho oblecenia a sportovej obuvy, notebooku kde su treningove plany alebo net booku-nieco prenostne a drahe ak treba naklady. zaplatenie pernametky pre seba vo fitkach kde chodite so svojimi klientami, taky trener by mal mat aj auto aby bol schopny sa presuvat za klientami tak aj auto a poistka na auto, pohonne hmoty, opotrebovanie atd
danushka
13.05.10,16:44
a netreba zabudnut nakup samo ze znackoveho sportoveho oblecenia a sportovej obuvy, notebooku kde su treningove plany alebo net booku-nieco prenostne a drahe ak treba naklady. zaplatenie pernametky pre seba vo fitkach kde chodite so svojimi klientami, taky trener by mal mat aj auto aby bol schopny sa presuvat za klientami tak aj auto a poistka na auto, pohonne hmoty, opotrebovanie atd

;););)

Nuž, kým toto všetko podnikateľ pozháňa do svojich nákladov, my už máme DP hotové a z paušálnych výdavkov mu ešte zvýši na doplnenie tohto zoznamu.