malika
20.10.05,11:06
Ahojte,

potrebujem poradit. Mame jednu pani, ktora je osamely rodic a ma velmi choru dcerku. Aby s nou mohla chodit po vysetreniach a na chemoterapie cerpa si vacsinou nahradne volno kedze uz vycerpala 10 dni OCR. Ma ako osamely rodic narok na viac ako 10 dni OCR pripadne ine vyhody?
Pepa
20.10.05,09:15
Pane večný Bože, prečo detičky takto trpia? Slzy sa mi hrnú do očí.
Malika, ona môže mať tých OČR xy. Ak vyčerpala 10 dní, to neznamená, že ďalšiu OČR nemôže mať. Podľa mňa by sa dalo vypísať OČR "s odstupom času", vždy je tam potom platených 10 dní. Ako osamelý rodič nemá v tomto smere /viac ako 10 dní platených na l OČR/ výhody - bohužiaľ.
malika
20.10.05,10:37
Lebo češi to majú takto: Podpora při OČR se poskytuje nejvýše po dobu prvních 9 kalendářních dnů; pokud
je rodič osamělý, podpora při OČR se poskytuje ve výši 16 kalendářních dnů. ...
My nemáme asi nič také len tých 10 dní. A aká doba sa rozumie pod pojmom "s odstupom času"?
Tweety
20.10.05,10:44
Niekde som čítala, že každé nové ošetrovanie. Ciže ukončiť jedno a začať druhé.:eek:
Zita4
20.10.05,10:48
Podľa starého už neplatného zákona o sociálnom poistení to bolo aj u nás podobne. Nový zákon už nepozná pojem OČR, ale zaviedol nový pojem ošetrovné. (§ 39 - 43 Zákona č. 461/2003 Z.z.). Tu už nezvýhodňuje osamelých rodičov. Žiaľ.
"S odstupom času" môže byť podľa mňa aj o 2 - 3 dni, možno stačí aj 1 deň... Nezabudni, že sú to kalendárne dni. Nie pracovné.
Luba2
20.10.05,11:06
Ak má dobrú lekárku, určite by to mohla robiť aj tak, že v piatok skončí jedna a v pondelok začne druhá. Veď tam má odstup tri kalendárne dni. Nie?
ajobs
20.10.05,13:48
Ak má dobrú lekárku, určite by to mohla robiť aj tak, že v piatok skončí jedna a v pondelok začne druhá. Veď tam má odstup tri kalendárne dni. Nie?Presne tak, takto sa to dá urobiť v zmysle zákona, a aj vlk bude sýty aj ovca celá...