Valuška
13.05.10,11:59
Riaditeľovi sa bude vyplácať životné poistenie - DDP /len dôchodkové/
vo výške 60 € mesačne zo SF. Problém je v tom, že nemáme dosť financií na tomto fonde. Prečítala som si príspevky, kde som sa dozvedela, že ak organizácia dosahuje zisk, môže tvoriť SF do výšky 1 % hrubých miezd. Za rok 2009 sme mali zisk, chceli by sme tvoriť SF vo výške 1 %. Môžeme tak urobiť v roku 2010, alebo sme mali vytvoriť ten prídel vo výške 1 % už v roku 2009?
Keď sa mu vyplatí 60 € - životné poistenie zo SF má sa to zdaniť?
ondrejvla
13.05.10,10:18
Riaditeľovi sa bude vyplácať životné poistenie - DDP /len dôchodkové/
vo výške 60 € mesačne zo SF. Problém je v tom, že nemáme dosť financií na tomto fonde. Prečítala som si príspevky, kde som sa dozvedela, že ak organizácia dosahuje zisk, môže tvoriť SF do výšky 1 % hrubých miezd. Za rok 2009 sme mali zisk, chceli by sme tvoriť SF vo výške 1 %. Môžeme tak urobiť v roku 2010, alebo sme mali vytvoriť ten prídel vo výške 1 % už v roku 2009?
Keď sa mu vyplatí 60 € - životné poistenie zo SF má sa to zdaniť?

Zisk z roku 2009 sa rozdeľuje na základe VZ spoločnosti aj prídelmi do fondov. Ak máš dostatok na tomto fonde po prídele, môžeš vyplatiť odmenu s podmienkami pre používanie SF. Samozrejme sa zdaňuje. A k tomu 1%-u tvorby SF z hrubého objemu miezd, môžeš tvoriť ak si splnila podmienky zisku, ale stalo sa mi, že to kontrola napadla a pritom išlo o centové záležitosti, nakoniec to po mojom argumentovaní uznali ako nevýznamnú položku.