arimi
13.05.10,12:10
poradte mi prosím. mám účet v rakúskej sparkasse a chcem poslat ib peniaze do slovenskej sporitelne. ked to posielam priamo v banke, prídu peniaze ešte v ten den na sk. ako expres platba. ako je to s netbankingom?tiež sa dá sukutočnit zahr. prevod v priebehu jednoho dna? a poplatky?
vdaka.
Chobot
13.05.10,12:37
poradte mi prosím. mám účet v rakúskej sparkasse a chcem poslat ib peniaze do slovenskej sporitelne. ked to posielam priamo v banke, prídu peniaze ešte v ten den na sk. ako expres platba. ako je to s netbankingom?tiež sa dá sukutočnit zahr. prevod v priebehu jednoho dna? a poplatky?
vdaka.

NEdá sa urobiť behom jedného dňa. Musíš si uvedomiť, že aj keď je to mena EUR, tak clearing prebieha v úplne iných centrách.

Ak posielaš z jednej SK banky do druhej SK banky, tak sa platba realizuje cez BZCS (Bankové zúčtovacie centrum Slovenska). Preto je platba na druhý deň na účte, v niektorých prípadoch (ak podáš príkaz ráno a banka posiela dávky do BZCS viackrát za deň) tak aj v ten istý deň.

Ale zahraničné banky nie sú napojené na BZCS a platbu musí realizovať AT resp. SK banka ako zahraničnú platbu a to trvá minimálne jeden - dva dni.

Ani Erste banka nie je priamo svojimi platobnými systémami napojená na SLSP. Vždy pôjde o zahraničnú platbu. Je to výhodnejšie len ohľadne poplatkov, že platby v EUR sú lacnejšie, ako napr. v CZK, ale cesta prevodu je rovnaká.
Fero11
13.05.10,12:39
na tvojom mieste by som kontaktoval konkretnu banku, alebo sa opytatj priamo pracovnika v banke
VUB to ma spravene tak, ze platby sa uskutocnuju raz denne a to po 00:00 hodine
Chobot
13.05.10,12:55
poradte mi prosím. mám účet v rakúskej sparkasse a chcem poslat ib peniaze do slovenskej sporitelne. ked to posielam priamo v banke, prídu peniaze ešte v ten den na sk. ako expres platba. ako je to s netbankingom?tiež sa dá sukutočnit zahr. prevod v priebehu jednoho dna? a poplatky?
vdaka.

A ešte - ak to máš v nejakej lokálnej Sparkasse, tak to potrvá ešte dlhšie. To najprv musia presunúť do Erste Bank der Oesterreichischen Sparkassen a až odtiaľ sa urobí zahraničný prevod do SLSP, lebo SLSP má nostro účet len v Erste Bank. Tipujem, že to potrvá tak 2-3 dni.
arimi
13.05.10,16:06
vdaka. mám to v lokálnej. ja som len preto myslela, že to pojde cez ib, lebo ked posielam dringend-súrne priamov sparkasse ráno,tak v našej sporitelni to majú niekedy poobede alebo podvečer v ten istý den. ale zas si priplatím 10 eur za to.
ale už tomu rozumiem, bankingom to nepojde.