lubica73
13.05.10,16:08
Prosím poraďte mi ako čistiť teflónový poťah na sedačke. Sedačku mám štvrtý rok. Čistím ju s mokrou handričkou namočenou vo vode s vanišom. Teraz keď mám malú dcéru, robím túto ceremóniu každý deň. Lenže sedačka po vyčistení síce nemá fľaky ale špina v nej je už "zažraná". Nie je už čistá. Môžem použiť na to tepovací stroj? Alebo to mám zvliecť a oprať v práčke? Má s tým niekto skúsenosť?
Ďakujem!
val007
14.05.10,06:39
No my máme ten istý problém. Neviem, či je to teflónový poťah, ale aj keď to vyčistím (taktiež po malej dcérke) ostanú už mapy. Viem, že je to preto, lebo sa mi pod tým namočí aj ten molitan či čo to tam je a to dlho schne a urobí to mapu. Zvliecť dole sa nám to ale nedá. My sme rozmýšľali nad nejakou firmou, čo sa zaoberá takýmto čistením. Čo sme tak sondovali podľa ceny, neviem koľko už presne stojí vyčistiť jedno sedacie miesto, ale bolo to celkom dosť. Dve, tri čistenia a kúpim si novú. Tak tiež nevieme ako na to.
Daniela1010
14.05.10,07:11
Aj my sme si kúpili sedačku s teflónou úpravou. Na gauči a kresle sa dajú sedáky aj opierky vyzliecť a oprať, čo aj robím asi 2x ročne, pekne sa to vyperie na 40-tke. Problém je ale s dvojkreslom, kde sa dajú oprať iba opierky, ale sedáky nie. Tie už vyzerajú tiež hrozne. Presne tak,ako píšete ostávajú mapy a stále horšie a horšie. Vyriešila som to tak, že som si dala ušiť poťahy. Je to vlastne taký dlhý pás prehodený len cez sedáky , ktorý visí cez opierky rúk dolu. Sedačka už ale tak pekne nevynikne. Rozmýšľala som nad tým dať to vytepovať, ale volať ich domov kôli dvojsedáku sa asi moc neoplatí, lebo inak je sadačka úplne v pohode.
Lenera
10.12.11,16:48
Dnes som skúšala čistiť teflónovú sedačku s vanišom, ako mi bolo poradené. Keď uschla bola samý flak. Tak som sa naštvala a vyčistila som ju mojim starým dobrým pomocníkom lanolínom (100 %). Sedačka zostala ako nová, žiadny fľak, farby ožili, a je na dotyk taká nadýchaná. Čistila som ju len handričkou,žiadne kefovanie. Inak lanolín je perfektný na umývanie okien, len ho zarobím do vody ( stačí málo), umyjem ním okná a vyleštím kuchynskými utierkami. Taktiež aj sprchový kút. Ostanú potom také mastné. Nedrží sa na nich voda ( teda fľaky po nej) a ostanú dlhšie lesklé. Nerobím promo, vlastná skúsenosť. Vyskúšajte.
adato
10.12.11,16:59
Zaujala ma tato rada, lebo mam rovnaky problem. Kde sa da kupit 100% - tny lanolin?
buffo7
11.12.11,16:54
Tú sedačku čistíte čistým lanolínom alebo ho tiež zarábate do vody?