maťabublinka
13.05.10,16:32
Dobry den ja som tu nova a potrebovala by som poradit .Chcem nakupovať výrobky v ČR a predavať konečnemu spotrebitelovi na Slovensku .Je lepšie byť platcom DPH alebo neplatcom ,ako je to s danami Poradte prosim ???:eek:
KEJKA
13.05.10,14:46
myslím, že nebudeš mať dlhodobo dilemu, viď toto
§ 7
(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.
========================
ak v tomto mieniš podnikať seriozne vážne a viacmenej vo veľkom, tak ťa registrácia neminie.
Výhody a nevýhody - skús si prečítať názory a skúsenosti, cez vyhľadavač toho tu je množstvo.
maťabublinka
13.05.10,15:08
Dakujem za radu ,a za skoru odpoved ani som to nečakala že to takto u vas funguje ešte raz dakujem A teraz k teme ak som dobre rozumela to znamena že je vyhodnejšie ak budem platcom DPH ??
KEJKA
13.05.10,15:13
nehovorím výhodnejšie,. na to je príliš málo informácii.
Chcela som povedať, že sa staneš pravdepodobne platiteľom povinne - nebudeš mať na výber.
maťabublinka
13.05.10,15:19
Aha Dakujem za radu ste super .
maťabublinka
13.05.10,15:22
Takže kym neprekročim sumu 13941,45 eur dovtedy nemusim byt platca ???
Neviem ešte odhadnut kolko bude predstavovat dovoz.
KEJKA
13.05.10,15:24
nemusíš............ nakupiš s danou a predáš za vyššiu cenu.
Ak predávaš občanovi, tomu je to jedno, podnikateľ-platiteľ DPH si rád DPH odpočíta, ale pri tebe nemôže (nemá čo, nemá doklad).