Dada
20.10.05,12:21
Do ktorej odpisovej skupiny zaradiť podávač? Podávač možno priložiť k fréze, k píle, k hoblovačke, čiže dosky sa na spracovanie podávajú pomocou podávača, nie ručne.
Aknazuz
20.10.05,10:58
ja by som ho zaradila podla odpisovej skupiny, v ktorej je zariadenie, ku ktorému sa používa najčastejšie. Bez príručky neviem posúdiť, v ktorej odpisovej skupine je fréza, píla, hoblovačka.
Dada
24.10.05,05:49
Čiže môžem zaradiť do druhej odpisovej skupiny?
mamo
24.10.05,06:41
Čiže môžem zaradiť do druhej odpisovej skupiny? Zákon o DPH hovorí, že ak nevieme zaradiť zariadenie v zmysle prílohy zákona do žiadnej odp. skupiny /do žiadnej nám nepasuje/ takéto zariadenie zaradíme do odp. sk. 2
Ninna
13.01.08,12:18
mám podobný problém ako Dada. Kam zaradiť podávač ku fréze? Ako sa tu píše do druhej odpisovej skupiny? aký kód mám použiť?
Ninna
13.01.08,12:35
Je to 29.43.12 ? tak ako frézovačka - profilovanie dreva?
29.43.12 Obrábacie stroje na opracovanie dreva, korku, kostí, ebonitu, tuhých plastov alebo pod. materiálov

Z: Stroje na šúpanie kôry, rezanie, štiepanie, rozrezávanie na dosky, na šúpanie (lúpanie) dreva, stroje na zarovnávanie, hobľovanie, profilovanie alebo vrúbkovanie dreva, stroje na vŕtanie, dlabanie, ohýbanie, skladanie, pribíjanie, spojovanie dreva, stroje na leštenie, lepenie, lakovanie, natieranie, vyrezávanie dreva, lisy na výrobu dosiek z drevených lamiel alebo častíc
TZ: Špeciálne debnárske stroje, stroje na výrobu ceruziek, obalov atď., viacúčelové stroje a stroje na obrábanie materiálov podobných drevu (korok, kosť, tvrdá guma alebo plasty...)
andrej_rv
13.01.08,12:48
mám podobný problém ako Dada. Kam zaradiť podávač ku fréze? Ako sa tu píše do druhej odpisovej skupiny? aký kód mám použiť?
Sú tu dve možnosti. Môžeš vytvoriť súbor hnuteľných vecí (fréza + podávač) a zaradiť do odpisovej skupiny podľa hlavného funkčného celku (frézy).
Ak by si ho chcela zaradiť samostatne, ja by som ho zaradil do
KP 29.43.34 Časti, súčasti a príslušenstvo pre obrábacie stroje na opracovanie dreva, korku, kameňa, ebonitu, tuhých plastov alebo podobných tvrdých materiálov
(Vychádzam z toho, že výrobca podávacieho zariadenia - napr.:
http://www.rojek.cz/rojek.asp?jazyk=cz&d=POD%C3%81VAC%C3%8D%20ZA%C5%98%C3%8DZEN%C3%8D%20S TEFF%202068&Vyrobek=1521040&go=Vyrobek ho definuje ako príslušenstvo k rôznym drevoobrábacím strojom)
Ninna
13.01.08,12:56
trápi ma ešte brúska bubnová - je to zariadenie ktoré by som nedefinovala ako ručné náradie je na stojane a má aj provizórny pracovný stôl. Čo s tým? prebehla som kódy ale nikam mi nezapasovala.
andrej_rv
13.01.08,13:05
trápi ma ešte brúska bubnová - je to zariadenie ktoré by som nedefinovala ako ručné náradie je na stojane a má aj provizórny pracovný stôl. Čo s tým? prebehla som kódy ale nikam mi nezapasovala.
Ak je to brúska na drevo, ja by som to dal tiež do drevoobrábacích strojov - KP 29.43.12