Ilika
13.05.10,18:33
Dobrý večer,
rada by som sa spýtala, koľko dní voľna podľa nového zákona chodí učiteľom pred štátnou skúškou s obhajobou ZP pri RŠ " špec.ped.-ky."?
zdenka131
13.05.10,17:43
Rozširujúce štúdium patrí medzi kontinuálne vzdelávanie - kvalifikačné štúdium .

Pri tomto druhu vzdelávania platí nasledovné:

Zákon 317/2009
§ 54
(1) Pedagogickému zamestnancovi a odbornému zamestnancovi patrí pracovné voľno s náhradou funkčného platu v rozsahu a) päť pracovných dní v kalendárnom roku na účasť na kontinuálnom vzdelávaní podľa tohto zákona, b) ďalších päť pracovných dní na prípravu a vykonanie prvej atestácie alebo druhej atestácie.

(2) Ak trvá pracovný pomer pedagogického zamestnanca len v období školského vyučovania, vzniká mu za každý kalendárny mesiac trvania pracovného pomeru nárok na pol dňa pracovného voľna podľa odseku 1 písm. a).

(3) Pracovné voľno podľa odseku 1 čerpá pedagogický zamestnanec alebo odborný zamestnanec za podmienok určených riaditeľom. Dobu čerpania pracovného voľna určuje riaditeľ spravidla na dobu, keď je obmedzená alebo prerušená prevádzka školy alebo školského zariadenia.

http://www.minedu.sk/data/USERDATA/Legislativa/Zakony/317_2009.pdf
fedorko1
15.05.10,17:01
Ja tiež od septembra študujem - rozširujúce štúdium a riaditel mi tvrdi, ze nemam narok na studijne volno. Vraj nemam od neho pisomne, ze ma poslal studovat. Co mozem urobit? Vdaka za radu
zdenka131
15.05.10,17:22
Ja tiež od septembra študujem - rozširujúce štúdium a riaditel mi tvrdi, ze nemam narok na studijne volno. Vraj nemam od neho pisomne, ze ma poslal studovat. Co mozem urobit? Vdaka za radu

Komentár k § 54 sa musí vykladať s ohľadom na ustanovenie § 57 , ktoré hovorí,že náklady spojené s kontinuálnym vzdelávaním hradí zamestnávateľ len ak s týmto vzdelávaním súhlasí.
/ Praktická príručka učiteľa/