mia1
13.05.10,19:34
VIE MI NIEKTO PORADIT SOM AMATER,CHCELA BY SOM SI NEJAKE VIDEONAHRAVKY(DOMACE VIDEO) NAHRANE NA VIDEOKAZETACH ULOZIT DO PC ALE NIVIEM AKO BY TO BOLO MOZNE
Fero11
13.05.10,17:55
este niekde existuju viseokazety :D
a teraz vazne, pouzi napr TV kartu, zabijes 2 muchy jednou ranou
jojom
13.05.10,17:57
Vlado40
13.05.10,20:33
Ak Tvoja grafická karta nemá vstup video do PC ,tak Ti pomôže iba prídavna karta do PCI alebo PCI-e slotu niečo podobné ako :
http://www.alza.sk/karta-pro-zachytavani-analogoveho-video-signalu-aver-ez-capture-pci-d65746.htm
salvosko
14.05.10,07:07
A hlavne nepis vsetko velkymi pismenami lebo to znamena ze kricis a ja predpokladam ze sa len normalne pytas.
unidat
14.05.10,08:07
TV karty a pod. neodporúčam, mizerná kvalita, rozchádzanie obrazu a zvuku a pod. Jednoznačne kvalitný A/D prevodník (Canopus a pod.).
Robím to dosť dlho, v špičkovej kvalite. Ak to teda chcete v plnom PAL-e
a v DVD kvalite. Samozrejme výsledná kvalita je daná kvalitou pásky.
Fero11
14.05.10,15:43
TV karty a pod. neodporúčam, mizerná kvalita, rozchádzanie obrazu a zvuku a pod. Jednoznačne kvalitný A/D prevodník (Canopus a pod.).
Robím to dosť dlho, v špičkovej kvalite. Ak to teda chcete v plnom PAL-e
a v DVD kvalite. Samozrejme výsledná kvalita je daná kvalitou pásky.
No v spickovej kvalite s VHS asi tazko
tu poslednu vetu beriem
rickman
14.05.10,15:52
Pokial to potrebujes len jednorazovo, tak su na to firmy/ludia, ktori to ponukaju ako normalnu sluzbu.
salvosko
14.05.10,17:52
Veru DVD kvalita a VHS mi dajako nejdú dokopy ... ja som si grabol všetky Video8 pásky cez obyčajnú TV kartu a je to úplne v pohode. To iste ako z pásky keďže tá karta už nemá čo pokaziť.
unidat
15.05.10,04:31
Samozrejme v kvalite danej kvalitou pásky. Z VHS-ky vždy bude kvalita VHS, ale napr. z Hi-8 sa dá dosiahnuť slušná kvalita.
Mal som na mysli to, že kvalita sa ani o chlp nezhorší.
Okrem toho niektoré lacné karty umožňujú grabovanie iba do mpeg-2 formátu, čo je pre prípadný strih (vadné sekvencie a pod.) nevhodné,
z tohoto hľadiska je výhodnejší formát avi (dv avi).
Najväčší výber je na www.opalmultimedia.sk (http://www.opalmultimedia.sk)