maja125
13.05.10,19:43
som nezam., evidovana na UP, naskytla sa mi praca na dohodu, ustne som sa dohodla na termine nastupu, ale okolnosti sa zmenili a telefonicky som oznamila, ze nenastupim, podotykam, ze ziadnu dohodu som nepodpisovala, na to mi pracovnicka oznamila, ze uz som nahlasena na soc.poistovni a mam nastupit a ze bude z toho problem, mam sa toho problemu obavat, co z toho plynie, ved dohoda je o dvoch stranach a ja ako som uz uviedla, som nic nepodpisovala, prosim poradte, co dalej,
dakujem
vieraaaa
13.05.10,17:47
som nezam., evidovana na UP, naskytla sa mi praca na dohodu, ustne som sa dohodla na termine nastupu, ale okolnosti sa zmenili a telefonicky som oznamila, ze nenastupim, podotykam, ze ziadnu dohodu som nepodpisovala, na to mi pracovnicka oznamila, ze uz som nahlasena na soc.poistovni a mam nastupit a ze bude z toho problem, mam sa toho problemu obavat, co z toho plynie, ved dohoda je o dvoch stranach a ja ako som uz uviedla, som nic nepodpisovala, prosim poradte, co dalej,
dakujem
Pokiaľ si nepodpísala žiadnu dohodu a pracovníčka Ťa naozaj nahlásila na SP, môže zaslať zrušenie registračného listu a nemal by byť žiaden problém.
Xanti
13.05.10,17:50
Toto sa bežne stáva aj u nás na fy. Prihlásim ľudí,( učňov, dohodárov ) a potom nerobia. Tak ich odhlásim a neni žiaden problém.
mimotemy ako ťa mohla nahlásiť na SP, má tvoje osobné údaje, ako je rodné číslo? Bez toho na SP nikoho nenahlási a ked si nepodpisovala zmluvu tak ako ho získala?
Lubaba
13.05.10,19:14
som nezam., evidovana na UP, naskytla sa mi praca na dohodu, ustne som sa dohodla na termine nastupu, ale okolnosti sa zmenili a telefonicky som oznamila, ze nenastupim, podotykam, ze ziadnu dohodu som nepodpisovala, na to mi pracovnicka oznamila, ze uz som nahlasena na soc.poistovni a mam nastupit a ze bude z toho problem, mam sa toho problemu obavat, co z toho plynie, ved dohoda je o dvoch stranach a ja ako som uz uviedla, som nic nepodpisovala, prosim poradte, co dalej,
dakujem

ako píšeš, dohodla si sa ústne na termíne nástupu, určite si musela dať svoje údaje , inak by ťa predsa nemohli prihlásiť do SP, ale dohodu si mala podpísať, ak sa tak nestalo, že si nepodpísala dohodu a pracovníčka ťa nahlásila do SP, nemaj obavy, musí si to vysporiadať zamestnávateľ, stačí keď pošle zrušenie prihlásenia na RL. Zamestnávateľ sa mal k tomu postaviť inak, pokiaľ nemáš podpísanú dohodu, nemal ťa prihlasovať, snáď to bude poučenie pre neho.
Lubaba
13.05.10,19:14
§ 226
Dohoda o vykonaní práce
Na začiatok

(1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.

(2) Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a predpokladaný rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce.

(3) Pracovná úloha sa musí vykonať v dohodnutej dobe, inak môže zamestnávateľ od dohody odstúpiť. Zamestnanec môže od dohody odstúpiť, ak nemôže pracovnú úlohu vykonať preto, že mu zamestnávateľ neutvoril dohodnuté pracovné podmienky. Zamestnávateľ je povinný nahradiť škodu, ktorá mu tým vznikla.

(4) Odmena za vykonanie pracovnej úlohy je splatná po dokončení a odovzdaní práce. Medzi účastníkmi možno dohodnúť, že časť odmeny bude splatná už po vykonaní určitej časti pracovnej úlohy. Zamestnávateľ môže odmenu po prerokovaní so zamestnancom primerane znížiť, ak vykonaná práca nezodpovedá dohodnutým podmienkam.

(5) Ak zamestnanec zomrie pred splnením pracovnej úlohy a zamestnávateľ môže jej výsledky použiť, právo na odmenu primeranú vykonanej práci a právo na náhradu účelne vynaložených nákladov nezaniká a stáva sa súčasťou dedičstva.
maja125
13.05.10,19:32
ano udaje som jej dala ale dohoda mala byt hotova na druhy den ale to už som jej telefonicky oznamila ze nenastupim
KEJKA
13.05.10,19:37
nerob si s tým starosti, je to vec zamestnávateľa