VieraPopluharova
14.05.10,06:41
Orchidea
Zvalik
14.05.10,05:13
tá je nádherná !!!!
Timka1
14.05.10,05:19
Orchidea


jeeej, tá je obsypaná kvetmi, krásna, si riadna Mičurinka ;)
Vlastas
14.05.10,07:43
Tak tomu sa povie NÁDHERA. Si šikulka. :eek::eek::eek:
patriciavarjuova
02.06.10,06:04
Vierka, tak tato orchidea je uplne naj naj najkrajsia aku som kedy videla!! ohla by si mi prosim ta opisat ako sa o nu staras?
Ja som mega maximalny zaciatocnik a pred tyzdnom som si kupila moju prvu orchideu. Vcera som ju na pol hodiny dala aj s tym priesvitnym umelohmotnym crepnikom do vedra s vodou.
ako sa mam dalej o nu starat aby som mala taku krasnu ako ty? Mam ju v obyvacke na parapete na zapadnej strane

dakujem

P.S. Vsimla som si ze uz od predvcera ma niektore kvety akoby trocha zosuverene, chudatko. Co s tym?
truch
02.06.10,06:09
Čo si s ňou robila, že je taká krásna, poraď aj ja takú chcem:):)
VieraPopluharova
02.06.10,12:41
Dievcence,
nic s nou nerobim, len tak ako s ostatnymi, taz do tyzdna rozrobim hnojivo s vodou namocim tak na 2-3 hodinky, necham odtiect a vratit do crepnika, ale musim cestne priznat, ze ked som ju dostala od mamy mala uplne ine kvety ako mavaju bezne dostupne a i stonky boli raz tak hrube ako u ostatných, potom rok nekvitla a tento rok vyhnala z kazdeho ocka, nakolko som jej stonky neostrihla, lebo sa mi zdali, ze by z nich mohlo nieco byt , no a vidite je, ale uz pomaly odkvita.
patriciavarjuova
02.06.10,12:45
Vierka a nevies kde ju kupila tvoja mamina? ja som ju kupila v kvetinarstve a uz mi vadnu listy.
VieraPopluharova
02.06.10,13:06
Vierka a nevies kde ju kupila tvoja mamina? ja som ju kupila v kvetinarstve a uz mi vadnu listy.

Viem, som z pezinka, v kvetinarstve tiez, ak jej vädnu listy, pozri si temu orcidei, je tam velmi vela prispevkov a rad ako pestovat, ale vratim sa k tomu vednutiu, ak je poliata, to znamena, ze ak si ju namocila,nechala odtiect a polozila do crepnika, alebo na podmisku a nestoji tam voda, tak nehlad na to, ze ma kvietky, ale jemne ju vytiahni z kochlika, vytras korene a prezri ci su v poriadku, mozu byt nahnite, alebo tam moze byt nejaka potvorka a taktiez treba davat pozor, aby si nenaliala vodu do srdiecka listov, ja namacam kochlik tak do 3/4 a cez spodne dierky si natiahne vodu kolko potrebuje.