janacer
14.05.10,09:09
Ahojte,

chcem sa opýtať na Vaše skúsenosti s elektronickým podaním priznania k DPH.
Keďže mám klientov, ktorý majú podpísanú "Dohodu o spôsobe doručovania písomností doručovaných elektronickými prostriedkami" kvôli súhrnným výkazom, chcela som posielať aj prizania k DPH elektronicky. Ale mám rozporuplné informácie, na jednom DÚ mi povedali, že je to v poriadku, na druhom, že to nie je možné ( musela by som mať zaručený elektonický podpis, na dohodu je možné posielať len súhrnný výkaz )
Tweety
14.05.10,07:12
Ahojte,

chcem sa opýtať na Vaše skúsenosti s elektronickým podaním priznania k DPH.
Keďže mám klientov, ktorý majú podpísanú "Dohodu o spôsobe doručovania písomností doručovaných elektronickými prostriedkami" kvôli súhrnným výkazom, chcela som posielať aj prizania k DPH elektronicky. Ale mám rozporuplné informácie, na jednom DÚ mi povedali, že je to v poriadku, na druhom, že to nie je možné ( musela by som mať zaručený elektonický podpis, na dohodu je možné posielať len súhrnný výkaz )
Táto dohoda platí len pre posielanie SV.
lenkam68
14.05.10,08:14
My tiež nemáme ZEP a bez problémov DÚ akceptuje daň. priznanie podané elektronicky.
jajko50
14.05.10,08:18
dohoda podľa mňa platí na doručovanie všetkých dokumentov možných podať a vyplniť na stránke. drsr. alebo sa mýlim?
Tweety
14.05.10,08:20
My tiež nemáme ZEP a bez problémov DÚ akceptuje daň. priznanie podané elektronicky.
Ale janacer nemá ZEP, len dohodu.:)
lenkam68
14.05.10,08:53
Ale janacer nemá ZEP, len dohodu.:)
Veď práve, ani my nemáme ZEP len dohodu. Už pri registrácii som sa na toto informovala a bolo mi povedané, že aj pri dohode je možné podávať všetky priznania elektronicky. Rozdiel pri podávaní dokumentov so ZEP a bez ZEP je ten, že kto podáva bez ZEP (na dohodu), musí do piatich pracovných dní odo dňa podania písomnosti, doručiť daň. úradu tzv. krycie listy. Od januára tak podávam všetky daň. priznania DPH, vrátane dodatočných DP.
Výňatok z dohody o spôsobe doručovania ...
Článok 1
Predmet dohody
Predmetom tejto dohody je spôsob doručovania písomností elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom prostredníctvom portálu e Tax (ďalej len "e Tax") medzi daňovými úradom a daňovým subjektom.

Nikde v celej dohode sa nepíše o doručovaní len súhrnného výkazu ale o doručovaní písomností. Preto všetky písomnosti, ktoré máš v ponuke elektr. podateľni, môžeš doručovať elektronicky.
janacer
14.05.10,09:42
To si ma potešila, tak aspoň niektoré DÚ, lebo na BA VI mi povedali, že mi vyrúbia pokutu. V pondelok tam idem a skúsim argumentovať tým, čo si citovala. Ďakujem. :-)
lenkam68
14.05.10,10:24
To si ma potešila, tak aspoň niektoré DÚ, lebo na BA VI mi povedali, že mi vyrúbia pokutu. V pondelok tam idem a skúsim argumentovať tým, čo si citovala. Ďakujem. :-)
Ja podávam tiež v Ba pre VDS (vybrané daň. subjekty) a vôbec s tým nemám problém. Tak nech sa teta na DÚ IV skúsi poinformovať.
janacer
14.05.10,11:53
Ja podávam tiež v Ba pre VDS (vybrané daň. subjekty) a vôbec s tým nemám problém. Tak nech sa teta na DÚ IV skúsi poinformovať.
V pondelok dám vedieť, ako som dopadla. Pekný víkend.
janacer
18.05.10,10:58
Tak som si včera obehla tri daňové úrady. Mám štyroch klientov, ktorý sú registrovaní kvôli súhrnnému výkazu. U troch mi povedali, že je to v poriadku ( dokonca sa čudovali, prečo sa pýtam ) a u štvrtého mi povedali, že nie je možné zasielať priznanie k DPH elektronicky ak nemáme zaručný podpis a že nám vyrúbi sankciu cca 30€. Keď som namietala (lenkam68, ďakujem ešte raz ), pani povedala, že si to overí a ozve sa mi. Volala o pol hodinu, že je to v poriadku a môžem aj naďalej posielať priznania elektronicky. Takže všetko dobre dopadlo a pokuta nebude. :-)
Slavena
20.05.10,15:27
Dobrý deň, potrebujem vedieť či je možné zaslať výkaz DPH elektronickou formou aj pokiaľ daňový subjekt nepožiadal o autorizáciu na DÚ, teda zaregistroval sa na portáli daňovej správy ale druhý krok teda autorizáciu na miestne príslušnom DÚ ešte nesplnil. Je tu taká možnosť poslať výkaz emailom ako prílohu?
KEJKA
20.05.10,15:35
ja som podala SV tým náhradným spôsobom 19.4., teraz prišla výzva, že sa musím registrovať. Tak som sa zaregistrovala cez stránku DRSR a následne prišla výzva, aby som sa dostavila osobne na DU podpísať /zrejme/ dohodu. Ešte som tam nebola.
domenico.office
20.05.10,15:37
Dobrý deň, potrebujem vedieť či je možné zaslať výkaz DPH elektronickou formou aj pokiaľ daňový subjekt nepožiadal o autorizáciu na DÚ, teda zaregistroval sa na portáli daňovej správy ale druhý krok teda autorizáciu na miestne príslušnom DÚ ešte nesplnil. Je tu taká možnosť poslať výkaz emailom ako prílohu?

Nie, nie je táto možnosť, pretože bez autorizácie na DÚ nebudeš mať pridaného daňovníka vo svojom registrovanom konte.
Slavena
20.05.10,15:39
No to je fajn, že náhradným spôsobom sa to ešte dá, ale práve to ma zaujíma, ako sa to dá, lebo na stránke dr som nič také nenašla. Zrejme to bolo možné iba do toho 20.4.2010, lebo vtedy v tom ani oni sami nemali jasno. Daňový subjekt začal vyvážať tovar do zahraničia v mesiaci apríl a len teraz prišiel na to, že tá registrácia pre zaslanie výkazu nebude taká jednoduchá.
KEJKA
20.05.10,16:10
áno, súhlasím, že to bolo len do toho 20.4.
Myslela som - išlo o jednorazový SV, viac sa opakovať nebude - že to bude vybavené.
A Ajhľa oni chcú ešte registráciu.
Slavena
20.05.10,16:16
Aj som si myslela, ale daňový subjekt má ešte čas /a bude si ho musieť nájsť aj na návštevu DÚ/ a tú autorizáciu si bude musieť vybaviť. Len potom poslať ten výkaz asi nebude až také jednoduché, tak v tom teda ešte jasno nemám. Však uvidím, budem to riešiť až po ich autorizácii.
A ďakujem všetkým, ktorí zareagovali na môj problém. Ešte že táto porada existuje. :)
domenico.office
20.05.10,16:18
No to je fajn, že náhradným spôsobom sa to ešte dá, ale práve to ma zaujíma, ako sa to dá, lebo na stránke dr som nič také nenašla. Zrejme to bolo možné iba do toho 20.4.2010, lebo vtedy v tom ani oni sami nemali jasno. Daňový subjekt začal vyvážať tovar do zahraničia v mesiaci apríl a len teraz prišiel na to, že tá registrácia pre zaslanie výkazu nebude taká jednoduchá.

Je úplne jednoduchá a bolo tu popísané kopec o tom. Kroky: registrácia na Portáli daňovej správy, autorizácia na DÚ, nainštalovenie programov na podpisovanie dokumentov, serverovskej značky a značky podateľne a podáva sa. A do 5 dní treba doložiť podanie na DÚ. Alebo so ZEP, bez nutnosti dodatočného podávania dokumentov na DÚ.
domenico.office
20.05.10,16:19
áno, súhlasím, že to bolo len do toho 20.4.
Myslela som - išlo o jednorazový SV, viac sa opakovať nebude - že to bude vybavené.
A Ajhľa oni chcú ešte registráciu.

Bolo to naozaj len núdzové riešenie a verím, že sa už nebude opakovať.
KEJKA
20.07.10,18:51
aktualizujem možnosť podania na DU elektronicky:
Ktoré elektronické formuláre sú zatiaľ podporované ?

* daň z pridanej hodnoty
* súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty
* daň z príjmu – právnické osoby
* daň z motorových vozidiel
* prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch
* hlásenie o vyúčtovaní dane FO zo ZČ a FP
* súvaha
* súvaha priebežnej účtovnej závierky
* výkaz ziskov a strát
* výkaz ziskov a strát priebežnej účtovnej závierky
v.balogova
26.07.10,05:49
Môžem ešte aj dnes podať Dph elektronicky, alebo už len poštou?
lenkam68
26.07.10,06:02
Môžeš aj elektronicky.
v.balogova
26.07.10,06:07
Môžeš aj elektronicky.
Ďakujem.
domenico.office
26.07.10,06:16
Ja by som to podal už len v papieri. Myslím si, že presun termínu, z dôvodu, že 25 vyjde na víkend platí len pre papierové podanie. Elektronická podateľňa predsa funguje 24/7.
Heni
06.10.10,08:10
Môžem ešte aj dnes podať Dph elektronicky, alebo už len poštou?


Ja by som to podal už len v papieri. Myslím si, že presun termínu, z dôvodu, že 25 vyjde na víkend platí len pre papierové podanie. Elektronická podateľňa predsa funguje 24/7.

ja si myslím, že ak je termín posunutý - platí to pre všetkých, či elektronicky, či papierovo, lebo síce elektronická podateľna funguje 24/7, ale donúti niekto firmy, aby v nedeľu nabehli do práce kvôli výkazu?

preto by ma zaujímalo, v.balogova, ako si podala DPH? ak elektronicky - bolo to OK? nemali na daňovom úrade námietky k neskorému podaniu?
wallie
07.10.10,10:30
§13 - Lehoty- zákona č.511/92 Z.z. o správe daní a poplatkov

ods. 4 - Ak koniec lehoty pripadne na sobotu,nedeľu alebo deň pracovného pokoja, posledným dňom lehoty je najbližší nasledujúci pracovný deň.

ods.5 - Lehota je zachovaná, ak je v posledný deň lehoty vykonaný úkon - u správcu dane (osobné podanie v podateľmi)
- alebo podanie odovzdané na poštovú prepravu prostredníctvom poštového podniku - pošta
-alebo prijaté elektronickými prostriedkami a podpísané ZEP
-alebo urobené v súlade s dohodou na adresu elektornickej podateľne......

t.j. lehota, resp. termín na podanie je pri všetkych spôsoboch podávania rovnaký :)
zuzkaml19
10.10.10,15:22
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či by mi niekto nevedel poradiť pri elektronickom zasielaní súhrnného výkazu DPH. Zaregistrovala som sa na portály daňového úradu a postupovala som podľa ich príručky. Avšak pri vypracovaní súhrnného výkazu, keď chcem dať označiť pred odoslaním, tak mi napíše, že sa nepodarilo stiahnuť podpisovací komponent a že mam vo svojom prehliadači povoliť nastavenia pre sťahovanie komponentov ActiveX. no už som všetko nastavila podľa tej príručky, ale stále nič. ň
ďakujem
beatap
18.10.10,07:49
Dobrý deň, pokúšam sa poslať elektronicky súhrnný výkaz a mám problém. Stále mi vyhadzuje, že nastala chyba počas podpisovania: Detail Core.Sign1: CryptAcquireCertificatePrivateKey-Could not acquire private key.Súprava kľúčov nie je definovaná. Nemáme zaručený elektronický podpis, len dohodu, všetko mám správne nainštalované, minulý štvrťrok som ho už posielala a bez problémov. Mne to pripadá, že sa tvári akoby sme mali mať zaručený elektronický podpis alebo neviem, vie niekto poradiť?
wallie
18.10.10,11:39
skontroluj si či máš inštalovanú aktuálnu verziu pre podpisovací komponent

viď. na úvodnej stránke DRSR:

Špecifická aplikácia pre elektronické podávanie súhrnných výkazov :

Daňové subjekty môžu pre elektronické podanie súhrnného výkazu k DPH použiť za týmto účelom pripravenú aplikáciu, ktorá poskytuje možnosť podania súhrnného výkazu vrátane jeho podpísania zaručeným elektronickým podpisom alebo elektronickou značkou. Pri použití aplikácie nie je potrebné prihlasovať sa na portál daňovej správy.
Inštalačný balík aktuálnej verzie 1.0.0.10.

Ak ste si v predchádzajúcom období už nainštalovali túto aplikáciu, je nevyhnutné preinštalovať ju aktuálnou verziou 1.0.0.10.

Postup inštalácie je identický ako pri prvej inštalácii Spôsob práce so Špecifickou aplikáciou pre elektronické podávanie súhrnných výkazov je popísaný v Používateľskej príručke (http://podajdp.drsr.sk/pouzivatelska_prirucka.pdf).