Stebielko
14.05.10,10:07
Dobrý deň.
Pozná niekto útulok pre psíkov v Nitre /sloboda zvierat/. Našli sme 2 malé šteniatka psíkov, chceli by sme ich zobrať práve do tohto útulku. Avšak na nete sme sa dozvedeli, že sa o zvieratká v tomto útulku nestarajú práve najlepšie. Je to pravda?
hanelie
14.05.10,08:58
odporúčam osobnú návštevu, aby ste si urobili objektívny názor, kým sa vám podarí umiestniť šteniatka do niektorého útulku, skúste ich ponúknuť aj prostredníctvom inzerátov
0123misa
14.05.10,08:59
tazko povedat,,,,nikde to nieje idealne,,,ja som v utulku kedysi robila, teda vypomahala, a nam raz fenka doma porodila a ked steniatko vyrastlo mala som ho dat prec,do utulku, aj som ho odniesla no ked som ho videla v tej klietke s inymi psíkmi tak som sa rozplakala ako nikdy a zobrala ho naspät domou..nemala som to srdce,,,svojho psa nikdy.... Ake su to steniatka? ake velke a rasa? mozno sa im najde domov....
Generalissimus
15.05.10,20:45
S útulkom v Nitre pri železnici (pri kovošrote) mám osobnú skúsenosť zhruba rok dozadu!
Špina, bordel, veľa potkanov...

Chcel som si odtiaľ vziať nejaké šteniatko väčšej rasy na dvor rodinného domu. Ochota prevádzkovateľky na bode mrazu, slušne som jej vysvetlil situáciu kam chcem psa a načo, myslím, že nevyzerám ako nejaký tyran ani nič podobné no z jej strany sprosté otázky, načo chcem psa, čo sa stalo s posledným a nakoniec mi povedala, že tam žiadne také pre mňa nemá, pričom sa stačilo pozrieť do strany a videl som tam takých aj 10 na kope v špine...

Po rozhovore s ňou rozhodnutý ísť inam som si ešte pokecal s jednou rakúšankou čo tam nakupovala malých psíkov a tá sama mi povedala že nechápe prečo mi žiadneho nedala veď ich tam má veľa...
arizona
15.05.10,21:08
mimotemyJe smutné, čo tu čítam. Vždy som si myslela, že útulky prevádzkujú ľudia, čo majú nejaký vzťah k zvieratám, čo im na nich záleží... Chápem, že útulky to nemajú ľahké, že o každú korunku musia bojovať, ale niektoré veci na zlepšenie životných podmienok zvierat asi nepotrebujú kopec peňazí...
Rozmýšľam, či je zvieratám lepšie žiť na ulici, alebo niekde v klietke,v špine v "zapotkanenom" útulku...:mee::mee::mee::confused:
Často pozerám na Animal planet príbehy zvieracej polície.Určite majú v iných krajinách lepšie zákony a ide im viac o to, že o zvieratá sa vedia vhodne postarať ,aby sa dostali do rodín...Určite im je lepšie pri dobrých ľuďoch, ako zavretým v klietkach...

Tiež som pomýšľala o tom, že ked sa raz náš 10 ročný havko pominie, tak si zoberieme nejakého z útulku. Len sa bojím toho, že nezvládnem ten smutný pohľad,toľkých psíkov. Ktorého si vybrať...???
zk24
15.05.10,21:12
mimotemyJe smutné, čo tu čítam. Vždy som si myslela, že útulky prevádzkujú ľudia, čo majú nejaký vzťah k zvieratám, čo im na nich záleží... Chápem, že útulky to nemajú ľahké, že o každú korunku musia bojovať, ale niektoré veci na zlepšenie životných podmienok zvierat asi nepotrebujú kpoec peňazí...
Rozmýšľam, či je zvieratám lepšie žiť na ulici, alebo niekde v klietke,v špine v "zapotkanenom" útulku...:mee::mee::mee::confused:

mimotemy preto, odkedy pracujem, davam 2 percenta svojich dani prave do utulkov :mee:
zk24
15.05.10,21:16
Dobrý deň.
Pozná niekto útulok pre psíkov v Nitre /sloboda zvierat/. Našli sme 2 malé šteniatka psíkov, chceli by sme ich zobrať práve do tohto útulku. Avšak na nete sme sa dozvedeli, že sa o zvieratká v tomto útulku nestarajú práve najlepšie. Je to pravda?

skuste ich rozdat na inzerat... nam v januari porodila fenka 7 steniatok (nechcene, "bastardikov"), a nemali sme srdce na to utopit ich alebo nieco. Dala som inzerat a vsetkych 5 ponuknutych sme rozdali (jedno sme nechali "maminke fenke" a jedno som si nechala ja). Do dnesneho dna mi volaju ci steniatko este nemam... A to som sa bala ze mi ich ostane na krku 7. :confused:

Urcite ich umiestnite. uz ked ste ich vzali, ked ste ich nasli, verim ze vydrzite mat ich tyzden kym ich rozdate... U mna mate obrovske plus za to ze ste ich nenechali na ulici.
arizona
15.05.10,21:18
mimotemy preto, odkedy pracujem, davam 2 percenta svojich dani prave do utulkov :mee:
...pracujem v zahraničí, takže to nejde. Ale vhodnejšie sa mi zdá radšej doniesť do útulku vrece granulí, aspon viem, kde skončia...
arizona
15.05.10,21:22
skuste ich rozdat na inzerat... nam v januari porodila fenka 7 steniatok (nechcene, "bastardikov"), a nemali sme srdce na to utopit ich alebo nieco. Dala som inzerat a vsetkych 5 ponuknutych sme rozdali (jedno sme nechali "maminke fenke" a jedno som si nechala ja). Do dnesneho dna mi volaju ci steniatko este nemam... A to som sa bala ze mi ich ostane na krku 7. :confused:

Urcite ich umiestnite. uz ked ste ich vzali, ked ste ich nasli, verim ze vydrzite mat ich tyzden kym ich rozdate... U mna mate obrovske plus za to ze ste ich nenechali na ulici.
súhlasím. Inzerát je vždy istejší, ako útulok.Alebo skúste napr. Facebook, aj tam sú občas také inzeráty ( alebo regionálne noviny)
Ja na inzerát každoročne rozdávam mačiatka a vždy sa nájdu záujemcovia, ešte aj si vyberám , komu ich dám :):):)
zk24
15.05.10,21:26
...pracujem v zahraničí, takže to nejde. Ale vhodnejšie sa mi zdá radšej doniesť do útulku vrece granulí, aspon viem, kde skončia...

To by muselo byt 20 vriec granuli :--- Ale nie... nedokazem tam ist osobne, trha mi to srdce... Uz samotne fotky na nete mi zenu slzy do oci. Vidiet to nazivo, asi by som si ich vzala domov vsetky, a najradsej do klietky natlacila tych ludi, co ich vyhodili... :mee:
0123misa
16.05.10,20:24
Situácia v útulkoch je vazne strasná, By ste sa cudovali ze psy s potkanmi normalne nažívaju, potkany si behajú po klietke a psom je to uz jedno,,,máloktore psy sa do nich pustia...Minule ked som si aj ja chcela zobrat psíka, som na vlastné oci videla ako potkany zrali z misiek psov a pes lezal asi tak na 30cm od neho a nic...tam je zbytocne bojovat proti nim. V LC je pod celým utulkom jeden potkaní brloh,,,otrava sa dat nemoze kvoli psíkom, a vystrielat,,,to sa neda, co by trafili by bolo malo, a mnohe utecu,,,A peniaze na to niesu... utulok mal rocne od mesta 50 tis korun inak len od ludí,,,je to ubohy peniaz, ledva vykryjú naklady na stravu, nie to este na nejake pomocky, alebo vyplatenie zamestnanca. ockovania a odcervenia sa poskytuju vdaka spolupraci veterinarky, za minimalny peniaz. mnohokrát pomože aj to čo si myslíte ze by im nebolo treba....staré šatstvo, krmivo, hračky, potreby po starsom ,predoslom psíkovi, ale aj to ak pracujete napr v pekárni, tak suche pecivo, misky, obojky, vodítka, prípravky na odblšenie, ale aj pomoc v podobe obcasného venčenia,,, alebo si zoberete psíka domov a stanete sa jeho dočasným opatrovníkom....všetko pomože. Do útulku by som osobne psíka nedavala, vecsia sanca ze si najde domov je ked ich ponuknete cez inzerát, v utulku su prehliadnnutelne inymi psíkmi. A tým co by si radi osvojili psíka a v útulku im ho nedali, nech zajdu do karanténnej stanice, ta by mala byt takmer v kazdom vecsom meste,,,tam psíky po nikolkých dnoch, malokedy tyzdnoch ...su utratene. tiez su to tulaci, len z dovodu plneho utulku alebo ze utulok je daleko, su psy umiestnene v tychto len DOCASNYCH staniciach.... taktiez potrebuju pomoc...
viac info najdete na stranke psiadusa.sk
hanelie
17.05.10,05:53
S útulkom v Nitre pri železnici (pri kovošrote) mám osobnú skúsenosť zhruba rok dozadu!
Špina, bordel, veľa potkanov...

Chcel som si odtiaľ vziať nejaké šteniatko väčšej rasy na dvor rodinného domu. Ochota prevádzkovateľky na bode mrazu, slušne som jej vysvetlil situáciu kam chcem psa a načo, myslím, že nevyzerám ako nejaký tyran ani nič podobné no z jej strany sprosté otázky, načo chcem psa, čo sa stalo s posledným a nakoniec mi povedala, že tam žiadne také pre mňa nemá, pričom sa stačilo pozrieť do strany a videl som tam takých aj 10 na kope v špine...

Po rozhovore s ňou rozhodnutý ísť inam som si ešte pokecal s jednou rakúšankou čo tam nakupovala malých psíkov a tá sama mi povedala že nechápe prečo mi žiadneho nedala veď ich tam má veľa..

je nanajvýš odsúdeniahodné, keď si zopár "jedincov" ktorí "spravujú" útulky myslí, že si môžu dovoliť vyhodiť z útulku návštevníkov, ktorí majú záujem si adoptovať psíka, alebo sa nejakým spôsobom snažia pomôcť napr. venčením, ap. /to sú spôsoby nielen v nitre, ale bohužiaľ aj v trnave
http://baranik.blog.sme.sk/c/158025/Psi-utulok-laska-k-zvieratam-alebo-zisk.html
Stebielko
17.05.10,07:27
Nakoniec sme sa rozhodli psíkov nechať. Hoci máme doma už ďalších dvoch, nedá mi to, aby som dala psíkov niekde, kde by sa o nich riadne nepostarali. Dúfam, že sa nájde niekto, kto si ich adoptuje...
My máme tiež jedného psíka z útulku. Najprv mal byť vonku, nakoniec skončil v byte. Máme ho už 1 rok. Nedala by som ho za nič na svete. Je to také naše ďalšie bábo.
Tak držte palce, aby sme týmto dvom malinkým šteniatka našli pekný nový domov.
verkaz
17.05.10,07:42
Nie je útulok ako útulok. U nás máme síce založený útulok Tuláčik. Ale bohužial za dva roky jeho založenia, napriek niekoľkým slubom mesta, nemá vhodné priestory na vybudovanie karanténnej stanice.
O psíkov sa starajú dobrovolníci a majú ich dočasne doma. Myslím si, že títo dobrovolníci sa budú o psíkov dobre starať aj keď budeme mať vybudovaný útulok.
Skús sa pozrieť na stránku "dog fórum", tam sú rôzne inzeráty a môžno, že tam nikto hladá psíka.
bonita
19.05.10,08:31
Urcite su na Sk utulky, ktorym sa treba vyhybat, pretoze namiesto zachrany sa psikovi dostane len smrt, aj ked sa zariadenie prezentuje ako utulok. Preto je vzdy najistejsie najdenemu psikovi najst domov a nedavat ho do utulku. Urcite ho tak dostane skor nez aj z najlepsieho utulku, kedze tam, ako uz bolo spomenute je na vyber z mnohych.

Co sa tyka adppcii, kazdy prevadzkar utulku ma svoje predstavy aky by mal byt novy domov zachraneneho psika. Nitra dost tazko dava na Sk psov, kedze maju zle skusenosti - posledna taka, co prebehla netom: dali sucku NO, nedlho po sterilizacii ludom, ktori s aprezentovali ako vyborni novi majitelia. O par dni bola sucka najdena pri Partizanskom. Podla rezu po sterilke zistili, ze ho robil vet. v nitre / malinky rez/ a tak ze psik je z utulku v Nitre. Bola to stastna nahoda pre sucku, ze sa nasla a dalsie negativne poucenie pre ludi v utulku. Obavam sa, ze teraz budu vyberat este viac. Psov do rakuska nepredavaju, ale presuvaju na opatrovatelske miesta - psi musia byt 2x ockovani, cipovani s EU pasom. Za nich dostanu preplatene iba naklady, ani euro navyse. Ako protihodnotu im zase rakusaci nosi granule.

Co sa tyka nosenia stenat od svojej sucky, to je by som povedala, jedna velka drzost. Ak si clovek nevie sucku ustrazit , nech ju da vykastrovat. A topenie stenat je na SK zakazane. Mozu sa iba humanne uspat veterinarom. Ako si s tym poradi svedomie cloveka a ci zvladne zapal mliecnych zliaz sucky, je uz o inom.
bonita
19.05.10,08:35
A este k potkanom - tam kde sa krmi - utulky, druzstva , dvory - su zial beznou sucastou, s ktorou sa neda nic moc robit. U mna boli tiez, ale mam takych psov potkaniarov, ze uz par mesiacov sem nepachol ani jeden. A ak aj nejaky zabludi, dlho neprezije. Az tych psov umiestnim, tak potom mi tu asi nastane problem. Ale tam kde su velmi premnozene / nitra, lucenec/ si s tym mnozstvom psi neporadia.
hanelie
19.05.10,09:25
Co sa tyka nosenia stenat od svojej sucky, to je by som povedala, jedna velka drzost. Ak si clovek nevie sucku ustrazit , nech ju da vykastrovat
bohužiaľ nesplniteľné zbožné želanie //sterilizácia "rizikovej" sučky = voľný výbeh, nedostatočné oplotenie ap. //, všetkých, ktorí pracujú alebo spolupracujú s útulkami /bohaté skúsenosti /
- tejto skupiny /nechcené šteniatka / sa týka najväčšie percento odsúdeniahodných činov tých, ktorí sa ich chcú zbaviť