tinkas
14.05.10,11:22
ahojte viete mi prosím Vás poradiť?

ZP mi vrátilia výkaz preddavkov z dôvodu, že máme povinnosť ho podávať elektornicky...doteraz im výkaz bývala kolegyna posielala vzdy poštou ale prešli sme na nový softver - olymp a chcú uz aby sme im to posielali elektronicky...Kým však vybavíme zmluvu na elektronické služby so ZP, mohla by som im to zatial posielat na diskete? Ak mi viete poradiť ako ma byt dokument označeny na diskete a tu disketu si nechajú či mi ju vrátia?

Ďakujem moc...
EMILY04
14.05.10,09:28
Do zdravotných poisťovní s ktorými nemáš podpísanú zmluvo o zasielaní výkazov elektronicky zasielaš výkazy buď to klasicky poštou, alebo osobne, alebo ako ti na ZP povedali na diskéte. Diskétu označíš názvom firmy a ceruzkou napíšeš aj mesiac-obdobie za ktoré danú diskétu zasielaš. U niektorých klientov, ktorí práve takto posielajú výkazy prikladám aj sprievodný list, na ktorom je napísané čo je na diskéte. Čiže obdobie, a napr. mesačný výkaz, alebo hromadné oznámenie. Diskétu posielame poštou, doporučene. Naspäť ti ju ZP vráti o pár dní.

Neviem v akom programe robite mzdy, takže v MRP v ktorom robím ja, si vyberiem Export výkazov pre ZP a tam je možnosť do súboru. Tvoj súbor je diskéta, tam ti ten súbor vytvorí presne podľa požiadaviek ZP.
tinkas
14.05.10,09:30
Ďakujem moc...pekný deň a víkend...
tinkas
14.05.10,09:38
ešte by som sa chcela spýtať v akom formáte to mam ulozit na disketu .pdf?
Nutricia
14.05.10,09:41
ešte by som sa chcela spýtať v akom formáte to mam ulozit na disketu .pdf?
notepad
janaGT
14.05.10,09:43
ešte by som sa chcela spýtať v akom formáte to mam ulozit na disketu .pdf?

spomínaš, že máš olymp. Daj si tam export, ulož na disk a odtiaľ len skopíruj na disketu či CD. Resp. ulož hneď na cd.
mzdarka renca
14.05.10,09:44
ešte by som sa chcela spýtať v akom formáte to mam ulozit na disketu .pdf?
na tej diskete to nebude vyzerať klasicky ako bežná príloha, ale vyzerá to tak, že čísla a písmená sú tesne pod sebou, neviem inak pomôcť a len si neviem spomenúť aký je to formát, ale pdf to nebude v pdf vytlačíš len prvú stranu výkazu a zašleš spolu s disketou.
tinkas
14.05.10,09:47
ďakujem, ďakujem, ďakujem...........
Nutricia
14.05.10,10:04
na tej diskete to nebude vyzerať klasicky ako bežná príloha, ale vyzerá to tak, že čísla a písmená sú tesne pod sebou, neviem inak pomôcť a len si neviem spomenúť aký je to formát, ale pdf to nebude v pdf vytlačíš len prvú stranu výkazu a zašleš spolu s disketou.
Renátka je to poznámkový blok resp.notepad