nemea
14.05.10,13:59
Chcem sa poradit, ako riesti situaciu, ked manzel je odsudeni na rok az dva a manzelka je na materskej dovolenke. V pripade potreby je moznost zamestnania, ale chcem sa opytat, ako je to s vyzivovacou povinnostou manzela, kedze nema prijem, lebo je vo vazeni a ma este dalsie dve vyzivovacie povinnosti.
Mária27
14.05.10,16:41
O výživné možno požiadať aj počas manželstva. Ak otec neplatí výživné, možno požiadať o náhradné výživné podľa zákona č. 201/2008 o náhradnom výživnom. Manžel to výživné bude musieť neskôr doplatiť orgánu sociálnoprávnej ochrany.
nemea
16.05.10,10:26
no takze ak poziadam, tak neskor aj tak to musim splatit, lebo mame spolocny rozpocet ako manzelia. Takze sa mi to moc neoplati.
2009
16.05.10,10:34
Nevyznám sa v tom ale čo tak požiadať o nejaký príspevok. Žiješ sama s dieťaťom.. Nájomné.. rozrátanie minima na dve osoby Teba a dieťa. Výživné by som do toho asi neplietla aj tak sa naplatíte ešte dosť. Lebo na náhradné výživné musí mať nárok každé dieťa. Neprispievam do témy iba ju posúvam. Možno nejaké riešenie je
Xanti
16.05.10,10:36
Chcem sa poradit, ako riesti situaciu, ked manzel je odsudeni na rok az dva a manzelka je na materskej dovolenke. V pripade potreby je moznost zamestnania, ale chcem sa opytat, ako je to s vyzivovacou povinnostou manzela, kedze nema prijem, lebo je vo vazeni a ma este dalsie dve vyzivovacie povinnosti.
Si na materskej alebo rodičovskej dovolenke? Koľko rokov má dieťa?
veronikasad
16.05.10,10:38
no takze ak poziadam, tak neskor aj tak to musim splatit, lebo mame spolocny rozpocet ako manzelia. Takze sa mi to moc neoplati.
ak chceš požiadať o dávku v hmotnej núdzi, musíš mať stanovené výživné na dieťa(aj za trvania manželstva) a ak ho manžel z dôvodov ktoré uvádzaš nie je schopný platiť, následne požiadaš o náhradné výživné.

Ak si myslíš, že sa ti to neoplatí, neostáva ti nič iné, len sa zamestnať ...
nemea
16.05.10,13:38
SOM NA RODICOVSKOM, manzel este je na slobode, ale caka na rozsudok. nechcela by som ziadat vyzivne, alebo ine davky na ukor, ze by ich manzel musel vratit, skor to zamestnanie by som brala..