Dantess
14.05.10,14:56
Ahoj. Rád by som sa opýtal na nejaké domáce recepty, alebo "triky" na niečo, čo človeka vzpruží. V poslednom čase sa budím unavený a ak si ráno nedám red bull, tak neviem fungovať. Poraďte mi prosím nejaké domáce recepty, aby som sa cítil viac svieži a vládal pracovať na 100%. Kofeín a iné nezdravé látky nechcem do seba pchať denno denne a preto káva, red bull a podobne nieje správna cesta. Určite ale existuje niečo, čo dodáva silu a vitalitu a nieje to zdraviu škodlivé ani pri dlhodobom užívaní. Ďakujem za každú radu
ondrejvla
14.05.10,13:07
Ahoj. Rád by som sa opýtal na nejaké domáce recepty, alebo "triky" na niečo, čo človeka vzpruží. V poslednom čase sa budím unavený a ak si ráno nedám red bull, tak neviem fungovať. Poraďte mi prosím nejaké domáce recepty, aby som sa cítil viac svieži a vládal pracovať na 100%. Kofeín a iné nezdravé látky nechcem do seba pchať denno denne a preto káva, red bull a podobne nieje správna cesta. Určite ale existuje niečo, čo dodáva silu a vitalitu a nieje to zdraviu škodlivé ani pri dlhodobom užívaní. Ďakujem za každú radu

Odporúčam navštíviť lekára, dať si skontrolovať krvný obraz, či u teba nie je nedostatok železa, alebo, či nie sú tam príznaky nejakej choroby. Red bull by som vôbec neriešila, ani žiadne stimulujúce prostriedky, je to všetko návykové.
arizona
14.05.10,13:07
bea
14.05.10,13:09
Tiež sa prikláňam k tomu, že treba ísť k lekárovi. Môj manžel sa tiež stále sťažoval, že je unavený a myslel si, že je to už jeho vek :-) Potom predsa išiel k lekárovi a zistili mu cukrovku. Takže to ozaj môže byť všeličo.
Dantess
14.05.10,13:18
Dakujem za odpovede. Ako vidím niesom jediný čo má podobné problémy. Od leta sa chystám chodiť aktívne športovať a trošku si zlepšiť stravu, ak to neprejde ani potom, tak navštívim lekára. Doteraz som s tým nemal problémy, ale v poslednom čase to je len práca -posteľ...
Laco-monter
14.05.10,13:30
Ja sa tiež citim sem-tam unavený a najviac ma vzpružuje alkohol.

Len mám problem v stanovení správnej dávky.:D

Existuje niečo s podobnými účinkami , avšak neprináša kocovinu ?

Ďakujem za všetky dobre tipy.
marjankaj
14.05.10,13:33
Dakujem za odpovede. Ako vidím niesom jediný čo má podobné problémy. Od leta sa chystám chodiť aktívne športovať a trošku si zlepšiť stravu, ak to neprejde ani potom, tak navštívim lekára. Doteraz som s tým nemal problémy, ale v poslednom čase to je len práca -posteľ...

Toho lekára navštív čo najskôr. Ak sa cítiš unavený, tak s tým športovaním ti to veľmi nepôjde. Ak je to choroba, tak je lepšie to zistiť hneď na začiatku, kým nenapácha nejaké škody. Neskôr može byť aj neskoro.:confused:
Dantess
14.05.10,13:34
Ja sa tiež citim sem-tam unavený a najviac ma vzpružuje alkohol.

Len mám problem v stanovení správnej dávky.:D

Existuje niečo s podobnými účinkami , avšak neprináša kocovinu ?

Ďakujem za všetky dobre tipy.
Tráva, opium, morfium :D
marjankaj
14.05.10,13:35
Ja sa tiež citim sem-tam unavený a najviac ma vzpružuje alkohol.

Len mám problem v stanovení správnej dávky.:D

Existuje niečo s podobnými účinkami , avšak neprináša kocovinu ?

Ďakujem za všetky dobre tipy.

Aj ja mám také podozrenie.:rolleyes:
Laco-monter
14.05.10,13:37
Tráva, opium, morfium :D

Ďakujem za tip !

Idem zháňať. :o :D
Mária27
14.05.10,19:57
Dakujem za odpovede. Ako vidím niesom jediný čo má podobné problémy. Od leta sa chystám chodiť aktívne športovať a trošku si zlepšiť stravu, ak to neprejde ani potom, tak navštívim lekára. Doteraz som s tým nemal problémy, ale v poslednom čase to je len práca -posteľ...

Od ktorého leta sa to chystáš? Ja sa na to tiež chystám už niekoľko liet...
Flinstone
14.05.10,21:56
Tráva, opium, morfium :D
mimotemypo tráve sa nechodí, po tráve sa smeje:D
matelka
18.05.10,09:42
daj sa vysetrit na celiakiu.
pred par rokmi som nevladala chodit do prace a musela som zrusit jeden z dvoch polovicnych uvazkov, na ktore som robila. potom mi zistili celiakiu, par mesiacov po nasadeni diety som vysadila kavu - nepotrebovala som ju. dnes mi staci spat 6-7 hodin a citim sa ako rybicka :-)
danushka
18.05.10,10:09
No žiadala by som tiež vyšetrenie štítnej žľazy. Mňa ŠŽ dobehla a poriadne. Totálna únava, dlhodobá, nevysvetliteľná, trošku mierneho pohybu ma úplne zničilo...
Až kým sa nezistilo, že mám zníženú funkciu ŠŽ, ale aj tak si tá choroba stihla napáchať na mojom tele dosť zločinov a spamätávanie sa trvá a trvá.
buchač
18.05.10,10:22
Dakujem za odpovede. Ako vidím niesom jediný čo má podobné problémy. Od leta sa chystám chodiť aktívne športovať a trošku si zlepšiť stravu, ak to neprejde ani potom, tak navštívim lekára. Doteraz som s tým nemal problémy, ale v poslednom čase to je len práca -posteľ...

Hm , niekedy je to šport ...tá práca , tu myslím ...;)

Niekedy práca ...???...tá posteľ , ale občas nezaškodí sa aj nadrieť...;):rolleyes::---:D

Ale ja mám najradšej tieto činnosti ako relax , pohodu ....ten šport , tú posteľ teraz mám na mysli ...:rolleyes:

Tej práce už bolo dosť ...:cool::---:D

A únava ??? ...nevadí , to nie je choroba ...prebolí ...;)
Lenka1979
18.05.10,10:30
Hm , niekedy je to šport ...tá práca , tu myslím ...;)

Niekedy práca ...???...tá posteľ , ale občas nezaškodí sa aj nadrieť...;):rolleyes::---:D

Ale ja mám najradšej tieto činnosti ako relax , pohodu ....ten šport , tú posteľ teraz mám na mysli ...:rolleyes:

Tej práce už bolo dosť ...:cool::---:D

A únava ??? ...nevadí , to nie je choroba ...prebolí ...;)


.. i toto je šport? aj sa z neho chudne?? :---:D:):rolleyes::D:---
marjankaj
18.05.10,10:31
.. i toto je šport? aj sa z neho chudne?? :---:D:):rolleyes::D:---


Treba vyskúšať:---:D;)
BXLmiami
18.05.10,10:33
Ako prvá vec by mali byť laboratorne vyšetrenia,viac menej Ti ich poradili predo mnou,pri tomto probléme sedimentácia,krvný obraz,železo,čiže či nie si anemický,pečenové testy,glykemia a štitna žľaza.Pokiaľ tieto vyšetrenia su negatívne,je vhodná detoxikačná kura aspon 6 týždnov a síce vyhádzať zo stravy nevhodné kombinácie jedál,červené masá,udeniny,alkohol a podporiť to nejakými vitamínmi,minerálmi a zároven začať posilovanie.Spraviť si podľa možnosti režim.Ale ten prvý krok by mal byť lekár.
buchač
18.05.10,10:34
.. i toto je šport? aj sa z neho chudne?? :---:D:):rolleyes::D:---


Treba vyskúšať:---:D;)

...a jak , divila by si sa ....;):rolleyes::---:D:)

A tá úúúúúnava , kua ....:---:D:---:D:---:D:---:D:---:D
Lenka1979
18.05.10,10:41
...a jak , divila by si sa ....;):rolleyes::---:D:)

A tá úúúúúnava , kua ....:---:D:---:D:---:D:---:D:---:D


http://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/67.gif... no nič.. dem na to...:D
marjankaj
18.05.10,10:50
> Nieco o typoch ludi:
> Kto sa poti pri jedle - je zdravy,
> kto sa poti pri sulozi - je stary a
> kto sa poti pri robote - je somár...
Timka1
18.05.10,10:53
Ako prvá vec by mali byť laboratorne vyšetrenia,viac menej Ti ich poradili predo mnou,pri tomto probléme sedimentácia,krvný obraz,železo,čiže či nie si anemický,pečenové testy,glykemia a štitna žľaza.Pokiaľ tieto vyšetrenia su negatívne,je vhodná detoxikačná kura aspon 6 týždnov a síce vyhádzať zo stravy nevhodné kombinácie jedál,červené masá,udeniny,alkohol a podporiť to nejakými vitamínmi,minerálmi a zároven začať posilovanie.Spraviť si podľa možnosti režim.Ale ten prvý krok by mal byť lekár.

presne tak, u mňa sa prejavuje únava nedostatkom železa - anémiou,

sú dni keď cítim únavu už aj ráno keď vstanem z postele, viem, že potrebujem doplniť železo, väčšinou si dávam Aktiferin s kyselinou listovou, ten sa dobre vstrebáva vďaka kyseline listovej, vyberiem balenie a mám na pol roka pokoj .... viem je lepšie doplňať železo prírodné, ale u mňa to nejako nefunguje, nedokážem ho dostať na hranicu normy len ak tabletkami
Viem pomôcť
18.05.10,13:29
Doporučujem prirodne doplnky výživy.Multi-macu alebo Gin-chiu,ktoré obsahujú žen-šen s ďalšími 6 rastlinami,aminokyselinou,koenzymomQ10.Sú to prípravky cisto prírodné,vysokej kvality, nie sú návykové.Sú vynikajuce a účinné aj pre športovcov, študentov, ťažšie pracujucich či už psychicky alebo fyzicky.Pre viac info,napis meil.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif