monika1503
14.05.10,20:06
Ahojte v porade, chcela by som vedieť, či naozaj benzínová kosačka napr. AL-KO 46 naozaj dokáša až po okraj. Je dôležitý pohon zadných kolies pri ploche okolo 1100 m2? Terén je rovný.
viktorviktor
15.05.10,17:11
každá kosačka kosí ako má široký rezací nôž, , keď na kosačku pozrieš spredu a má kolesá schované tak, že plechová ochrana noža je širšia ako rozchod kolies (podľa obrázku vyzerá že áno), tak možno kosí, ale pri plote vždy niečo zostane.
Vieš ako to je, lepšie sa oddychuje keď za teba robí iný? :-), tých 1100 je na hranici aby sa kosec neunavil, keď by som mal nepotrebnú stovku, tak by som kúpil s pohonom (za jedno koliesko s remeňom je to dosť), no aj rovná lúka môže byť do kopca.
Ice dive
15.05.10,18:06
žiaľ žiadna kosačka nedokosí až po okraj, preto treba mať na okraje ešte jednu strunovú...:-((( ak by to kosačka v popise aj mala, tak posledné steblá traví napr. pri plote a pod nevykosí...

mimotemy doma máme elektrickú kosačku AL-KO 32 E už od roku 1998 a musím povedať, že táto kosačka je nezmar, obal už má síce trochu polámaný ale kosiť kosí už 12 rokov cca 800 m2 raz do týždňa každú sezónu a v servise nebola ani raz:)
220870
15.05.10,18:44
žiaľ žiadna kosačka nedokosí až po okraj, preto treba mať na okraje ešte jednu strunovú...:-((( ak by to kosačka v popise aj mala, tak posledné steblá traví napr. pri plote a pod nevykosí...

mimotemy doma máme elektrickú kosačku AL-KO 32 E už od roku 1998 a musím povedať, že táto kosačka je nezmar, obal už má síce trochu polámaný ale kosiť kosí už 12 rokov cca 800 m2 raz do týždňa každú sezónu a v servise nebola ani raz:)


žiaľ žiadna kosačka nedokosí až po okraj,nesúhlasím.;)
Ice dive
15.05.10,18:57
žiaľ žiadna kosačka nedokosí až po okraj,nesúhlasím.;)
máš na to právo:) ale prezraď nejaký typ klasickej 4 kolesovej kosačky, ktorá kosí až po okraj - t.j. nerobí jej problém pokosiť aj pri plote a rôznych prekážkach, ktoré jednoducho nepustia...
vulxy
15.05.10,19:19
pred tyzdnom mi dosla AL-KO 46BR a ja som zufaly,neviem ju ani vyskusat ,vsetko mokre,dnes som spon nastartoval nech si zvyka a chcel som skusit aky to je ten pohon kolies,susedia si musely nieco mysliet o mne ze kosim betonovy chodnik:D.inac mal som alko 15 rokov 52cm vu a kosila ako dabel a to som ju nesetril ,posledny rok som ani olej nemenil ani filter vzduchovy tam nebol.cest jej pamiatke.
inac to ze kosi az po okraj je podla mna blbost,nake to stebielko vzdy ostane pri plote alebo stene,ale az sa vycasi a vyskusam ti napisem:)
scorp
07.06.10,09:13
máš na to právo:) ale prezraď nejaký typ klasickej 4 kolesovej kosačky, ktorá kosí až po okraj - t.j. nerobí jej problém pokosiť aj pri plote a rôznych prekážkach, ktoré jednoducho nepustia...
Bosch Rotak. Mam ju asi mesiac. Kosi.