mirko.derjanin
15.05.10,09:15
Zdravim vsetkych,

chcel by som sa opytat, ako je to ked SZCO utrpel uraz, pri vykonovani svojej cinnosti.

Patri mu náhrada za bolesť a náhrada za sťaženie spoločenského uplatnenia, tzv. body, ktore urcil lekar, alebo maju narok na to len zamestnanci?

Dakujem
Laco-monter
15.05.10,08:38
Nooo, nahrada za sťaženie spoločenského uplatnenia sa niekedy žiada aj v milionoch / v starej mene/ a musí sa vymáhať sudne od vinníka, resp. od toho, kto ho na sude bude zastupovať, hlavne keď dotyčný prišiel k urazu pri dopravnej nehode a o náhradu sťaženého spoločenského uplatnenia žaluje komerčnú poisťovńu.
Laco-monter
15.05.10,08:40
Zdravim vsetkych,

chcel by som sa opytat, ako je to ked SZCO utrpel uraz, pri vykonovani svojej cinnosti.

Patri mu náhrada za bolesť a náhrada za sťaženie spoločenského uplatnenia, tzv. body, ktore urcil lekar, alebo maju narok na to len zamestnanci?

Dakujem


Bolestné a prip.náhrada spol.uplatnenia musí byť riešená súdom.

A súdy su pre OBČANOV , teda aj pre SZČO , to sú tiež občania
mirko.derjanin
15.05.10,09:35
Mal som na mysli tzv. "bolestne", ktore sa urci podla poctu bodov, ktore urci posudkovy lekar. Zamestnanci maju na to narok automaticky (bez sudov), no neviem ako to je z SZCO.

Vdaka
Laco-monter
15.05.10,09:48
Myliš si dve veci, tak ako maju nárok na posudenie zdravotného stavu, resp.jeho poškodenia zamestnanci, takisto majú nárok aj SZČO, rozdiel je len v tom, že inak pristupuje Soc.poisťovňa k zamestnancom a inak k SZČO.

Ale veĺké oči by soom v tomto nemal.

Ak dotyčný nemá urazovú poistku, tak žiadne plnenie za uraz nedostane, akurat mu /možno/ preplatia marodku.

tak pristupuje Soc.poisťovňa ku tým, čo jú "futrujú" ,každý mesiac nemalými sumami /SZČO/
erzet
15.05.10,10:45
SZČO nemajú nárok na dávky zo SP
stormcatcher
15.05.10,10:49
Myliš si dve veci, tak ako maju nárok na posudenie zdravotného stavu, resp.jeho poškodenia zamestnanci, takisto majú nárok aj SZČO, rozdiel je len v tom, že inak pristupuje Soc.poisťovňa k zamestnancom a inak k SZČO.

Ale veĺké oči by soom v tomto nemal.

Ak dotyčný nemá urazovú poistku, tak žiadne plnenie za uraz nedostane, akurat mu /možno/ preplatia marodku.

tak pristupuje Soc.poisťovňa ku tým, čo jú "futrujú" ,každý mesiac nemalými sumami /SZČO/
to by si musel "futrovat" soc. poistovnu onasisovimi odvodmi, ked tu sustavne citam, ako kazdy spekuluje ako ju o..... /szco/
Laco-monter
15.05.10,12:52
SZČO nemajú nárok na dávky zo SP


Ako že nie ???

vymenuj z čoho sa sklada odvod do SP pre živnostníka !

Aké druhy poistenia platí a do akých fondov.

Jedným z nich je aj fond nemocenský a z NEHO ma narok na marodku aj SZČO.
veronikasad
15.05.10,15:36
Zdravim vsetkych,

chcel by som sa opytat, ako je to ked SZCO utrpel uraz, pri vykonovani svojej cinnosti.

Patri mu náhrada za bolesť a náhrada za sťaženie spoločenského uplatnenia, tzv. body, ktore urcil lekar, alebo maju narok na to len zamestnanci?

Dakujem
Nárok na úrazový príplatok má len zamestnanec. Pozri § 85 Zákona o sociálnom poistení.

§ 85
Podmienky nároku na úrazový príplatok
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)

Zamestnanec okrem sudcu, prokurátora a zamestnanca uvedeného v § 4 ods. 2, ktorý v dôsledku pracovného úrazu alebo choroby z povolania bol uznaný za dočasne práceneschopného, má nárok na úrazový príplatok od prvého dňa dočasnej pracovnej neschopnosti, ak má nárok na náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti podľa osobitného predpisu51) alebo nárok na výplatu nemocenského z nemocenského poistenia.

Podmienky výplaty náhrady za bolesť a sťaženie spoločenského uplatnenia pozri tu :

http://www.socpoist.sk/nahrada-za-bolest-a-nahrada-za-stazenie-spolocenskeho-uplatnenia/1308s
Laco-monter
15.05.10,16:23
mimotemyLaco, kedy už konečne prestaneš písať tie nezmysly ...

Po prvé: PRESTAŇ MA OSOČOVAŤ !!!

Po ďalšie. Choď na krajské oddelenie hocijakej poisťovne a prezisti , KOĽKO riešia ŽALVOB o náhradu sťaženého spoločenského uplatnenia, ktoré boli podané poistencami ako následok urazu pri dopravnej nehode.

Ak ti povedia ake sumy dotyční od poisťovne žiadajú, tak sa Ti pretočia "panenky".

Samozrejme, že su väčšinou neuspešní.
Laco-monter
15.05.10,16:35
Laco, namiesto toho "neužitočné", prečítal si si aspoň priložený link zo stránky sociálnej poisťovne ?

V odbornej téme týkajúcej sa tvojej profesie si nedovolím hodnotiť tvoju odpoveď

Výraz "sťaženie spoločenského uplatnenia" a slovné spojenie "náhrada sťaženého spoločenského uplatnenia", sa používajú a riešia aj inde ako v Socialnej Poisťovni.

ja nehovorím, že nemáš pravdu, avšak pravdou je aj to, čo som napísal ja, že na súdoch sa riešia žaloby o nahradu sťaženého spoločenského uplatnenia, ktoré podali klienti komerčných poisťovní.
erzet
15.05.10,20:57
Čo tak sa pýtať v sociálnej poisťovni.
veronikasad
16.05.10,08:47