zubo
15.05.10,10:24
V úvode zdravím všetkých poraďákov.
Obraciam sa s prosbou o pomoc - radu ohľadne informácii súvisiacich s možnosťou zamestnania na TPP v ČR. Informácie, ktoré som našla na nete sú rôzne, niektoré sú staršieho dáta. Preto prosím všetkých so skúsenosťami, s vedomosťami z tejto oblasti o radu.

ide o TPP v českej spol., zrejme na dobu neurčitú,za prácou bude dochádzať na týždňovky, trvalý pobyt bude v SR, prechodný riešiť nebudeme, rodina zostáva v SR

Ako riešiť zdravotné a sociálne odvody? Ako riešiť situáciu ohľadne II. dôchodkového piliera? Čo by sme mali k tejto problematike vedieť? Čo s lekármi, ktorých na území SR navštevuje v súvislosti so zdravotným poistením?

Uvítam aj zaujímavé linky na získavanie inf.
Vopred ďakujem za informácie.:)
Laco-monter
15.05.10,08:44
Aj ja sa planujem zamestnať v zahraničnej d.o.o , preto to zaujíma aj mňa ako je to z požitkami v takom pripade a s odvodmi.
Danielle369
16.05.10,12:45
zubo
23.05.10,17:48
Ďakujem za link, ale ten som už prelúskala. Potrebovala by som viacej informácii:
druhý pilier v SR - čo s ním?
lekári v SR alebo v ČR?
ošetrenie rodinných príslušníkov?
čokoľvek čo Vás vo vzťahu k fungovaniu rodiny v rovine právnej, sociálnej daňovej napadne (samozrejme v nadväznosti na názov témy :-)))
Uvítam aj informácie vo vzťahu k zamestnaniu v inej krajine EÚ - predpokladám určitú zhodu.
Ďakujem vopred.