MRichardM
15.05.10,23:32
Všetci dobre vieme že brikety sú výhodným palivom. V dnešnej dobe je dobré pozerať sa trošku šetrnejšie na prostredie okolo nás a preto ma napadlo, čo takto začať s týmto? Obstaranie lisa, budovu mám k dispozícií, potrebujem nejaké špeciálne povolenie???
Piccotto3
16.05.10,03:22
Ja pracujem v drevarskej vyrobe a vyrabame z odpadu brikety.Musim povedat ze vyrabame strasne vela takze odpadu je tiez dost.Neviem ci by sa ti oplatilo vyrabat len brikety,skor sa zameraj na nieco ine,kde budes vyrabat nejaky vyrobok z dreva,kde bude aj velky odpad,aby si zarobil aj na tom odpade popri tomu.Neviem ako u vas ,ale u nas je cena jedneho cca50 kg mecha 3-4 eura.
akh
16.05.10,07:38
Kde sa da zohnat lis na brikety? Vdaka
MRichardM
16.05.10,10:11
Ja pracujem v drevarskej vyrobe a vyrabame z odpadu brikety.Musim povedat ze vyrabame strasne vela takze odpadu je tiez dost.Neviem ci by sa ti oplatilo vyrabat len brikety,skor sa zameraj na nieco ine,kde budes vyrabat nejaky vyrobok z dreva,kde bude aj velky odpad,aby si zarobil aj na tom odpade popri tomu.Neviem ako u vas ,ale u nas je cena jedneho cca50 kg mecha 3-4 eura.


áno, je to jedna z možností , prevádzkovať to pri výrobe drevených výrobkov, alebo pri spracovaní dreva pre jeho dalšie použitie. Ale mal som na mysli len čisto variantu s briketami. Briketovací lis máme zabezpečený z českej republiky s výrobnou kapacitou približne 80 kg / hod
canbo
19.05.10,15:52
výroba brikiet sa preberala zhruba pred rokom.
Lis je na konci linky .
Celá linka pozostáva s triediča, preosievačky, sušičky, kotolne pre sušičku, lis a balenie. Lis potrebuje vlhkosť pilín 8-14%, je daná výrobcom. Cena za tonu mokrých bukových 50-70% je 43-52€ bez dovozu a nákladky. Pre dotácie na výrobu tepla a elektriny z biomasy, cena skoro neklesne.
Štefan Telibekúr Haluška
01.12.11,17:15
Ja zarabam tazbou dreva, kde su odpadky ako konare. A chcel by som zacat tazbou na zivnost a tiez z odpadov vyrabat brikety.