slvk
16.05.10,09:50
Aký dátum sa berie ako skončenie vysokoškolského štúdia kvôli zaevidovaniu sa na úrade práce? Ako s treba správne zaevidovať, pokial by som mal zaujem o absolventskú prax?
Xanti
16.05.10,07:51
Aký dátum sa berie ako skončenie vysokoškolského štúdia kvôli zaevidovaniu sa na úrade práce? Ako s treba správne zaevidovať, pokial by som mal zaujem o absolventskú prax?
Dňom štátnic ukončuješ školu.
Laco-monter
16.05.10,07:51
Načo Ti bolo chodiť na VŠ, keď sa nevieš zamestnať ???
veronikasad
16.05.10,07:54
Aký dátum sa berie ako skončenie vysokoškolského štúdia kvôli zaevidovaniu sa na úrade práce? Ako s treba správne zaevidovať, pokial by som mal zaujem o absolventskú prax?
Ak sa zaeviduješ do 7 dní od vykonania štátnej skúšky, UP ťa zaeviduje spätne od 1. dňa. Ak neskôr- až ododňa doručenia prihlášky. Chýbajúce dni si budeš musieť v zdr. poisťovni doplatiť ako samoplatitel.
Xanti
16.05.10,07:54
Laco uvedomuješ si ako nevhodne reaguješ na otázky ludí?
Ty pracuješ, že áno.
slvk
18.05.10,05:08
Na stranke uradu prace som včera čítal, že zdravotne poistenie platí za mna štát do konca mesiaca, v ktorom bola vykonaná štátna skúška.Ako to teda je?
Xanti
18.05.10,05:11
Prilož link kde si to čítal, aj ja si to rada prečítam. :D
Xanti
18.05.10,05:14
Na stranke uradu prace som včera čítal, že zdravotne poistenie platí za mna štát do konca mesiaca, v ktorom bola vykonaná štátna skúška.Ako to teda je?
Nie je to náhodou toto http://www.upsvar.sk/buxus/generate_page.php?page_id=13136

Absolvent, ktorý ukončil štúdium na vysokej škole záverečnou skúškou stráca charakter nezaopatreného dieťaťa nasledujúcim dňom po ukončení štúdia na vysokej škole záverečnou skúškou. Po ukončení štúdia na vysokej škole hradí za absolventa zdravotné poistenie štát iba do dňa, v ktorom bola vykonaná záverečná skúška.
slvk
18.05.10,06:38
Cez Google mi vyhladalo nejake informacie pre absolventov SS a VS:"Absolvent, ktorý ukončil štúdium na vysokej škole záverečnou
skúškou, stráca charakter nezaopatreného dieťaťa nasledujúcim
mesiacom po ukončení štúdia na vysokej škole záverečnou skúškou.
Rodič absolventa (ktorý ukončil štúdium na vysokej škole) má
nárok na prídavky na dieťa do konca mesiaca, v ktorom absolvent
vykonal záverečnú skúšku.
Po ukončení štúdia na vysokej škole hradí za absolventa zdravotné
poistenie štát iba do konca mesiaca, v ktorom bolo ukončené
štúdium na vysokej škole záverečnou skúškou."
Xanti
18.05.10,06:40
slvk
prečítaj si link čo som prilepila. Do 7 dní po štátniciach sa je potrebné zaevidovať na UP aby si nemusel sám platiť odvody do ZP.

Nie je povinnosť byť evidovaný na UP. Ale je povinnosť platiť odvody do ZP, ak si dobrovolne nezamestnaný.
slvk
18.05.10,06:47
vrela vdaka, prajem krasny den