tinkas
16.05.10,11:30
ahojte viete mi poradiť, čo robiť ked mi szčo donesie PN-ku...tiež ju treba po 10 dňoch poslat do SP? a co s odvodmi, ktoré si plati? a treba niečo oznámiť aj do ZP? Ďakujem moc..este som sa s tým nestretla...pekný den
rodina1
16.05.10,09:36
ahojte viete mi poradiť, čo robiť ked mi szčo donesie PN-ku...tiež ju treba po 10 dňoch poslat do SP? a co s odvodmi, ktoré si plati? a treba niečo oznámiť aj do ZP? Ďakujem moc..este som sa s tým nestretla...pekný den
Aj tu:
http://www.porada.sk/t139902-szco-invalidny-dochodca-dlhodoba-pn.html
http://www.porada.sk/t130334-szco-a-pn.html
http://www.porada.sk/t127074-szco-a-narok-na-pn.html
tinkas
16.05.10,19:13
je potrebné nahlásiť začiatok pn-ky aj do ZP? či az ked budem vedieť kedy pn-ka konci?
Xanti
16.05.10,19:17
je potrebné nahlásiť začiatok pn-ky aj do ZP? či az ked budem vedieť kedy pn-ka konci?
V ZP zvyčajne PN a preplatky z dôvodu platenia odvodov počas PN vyporiadaš pri RZZP v nasledujúcom roku.
veronikasad
16.05.10,20:21
je potrebné nahlásiť začiatok pn-ky aj do ZP? či az ked budem vedieť kedy pn-ka konci?
Ak ide o dlhodobejšiu PN-ku, nahlasuješ to do zdr.poistenie spolu s potvrdením o výplate nemocenského zo sociálnej poisťovne. Len v tomto prípade môže živnostník"pozastaviť" platenie preddavkov na zdr.poistenie.
tinkas
17.05.10,08:03
prosím Vás a na potvrdení II. mám len dať pečiatku a podpísať sa ja ako mzdárka ale szčo? a v poslednej kolenke na prvej strane - "potvrdenie zamestnávateľa 1. Zamestnanec má nárok na náhradu príjmu za obdobie od...do... " mám niečo uviesť?
Xanti
17.05.10,08:12
prosím Vás a na potvrdení II. mám len dať pečiatku a podpísať sa ja ako mzdárka ale szčo? a v poslednej kolenke na prvej strane - "potvrdenie zamestnávateľa 1. Zamestnanec má nárok na náhradu príjmu za obdobie od...do... " mám niečo uviesť?
Ked je szčo, tak on všetky papiere odnáša na SP, tam napíše svoje číslo učtu a podpíše sa.
Ty s tým nič nemáš. SP platí SZCO PN od prvého dňa.

Nechápem prečo ty chceš dávať svoju pečiatku, ved je SZCO.
tinkas
17.05.10,08:18
ja som ale myslela pečiatku szčo...mne doniesol szčo II. a IIa...to IIa nechávam vo firme a II.a zasielam na SP...len neviem či tam mam ešte niečo doplniť...či stači len na druhej strane podpis szčo a číslo účtu ako si spomínal(a). ...treba vyznačiť na prvej strane aj poistný vzťah a daj na konči pečiatku s podpisom mojim?
liba2
17.05.10,08:21
teba sa to netýka, môžeš síce vyplniť kolonky ale ako by to vyplňoval szčo, ty nič nepodpisuješ, nie si jeho mzdárka a on nie je zamestnancom.
Xanti
17.05.10,08:21
ja som ale myslela pečiatku szčo...mne doniesol szčo II. a IIa...to IIa nechávam vo firme a II.a zasielam na SP...len neviem či tam mam ešte niečo doplniť...či stači len na druhej strane podpis szčo a číslo účtu ako si spomínal(a). ...treba vyznačiť na prvej strane aj poistný vzťah a daj na konči pečiatku s podpisom mojim?
SZCO predsa obe časti kladenky odovzdáva na SP. Aký poistný vzťah? Tuším ti vôbec nerozumiem.
Na akej firme chce nechávať SZCO dalšiu časť kladenky?

Nech ich vezme a ide na SP, povie že doniesol čo má kde podpísať kde napísať číslo účtu a oni si zoberú čo potrebujú. SZCO si nič nenecháva okrem časti kladenky s ktorou chodí do dr. na kontroly.
tinkas
17.05.10,08:34
ja pracujem pre szčo ako účtovník v jeho firme..doniesol mi szčo potvrdenie o dočasnej PN - II. a IIa....žiadosť II. si podpíse na druhej strane uvedie číslo účtu a to je všetko, možem to poslať poštou do SP? na prvej strane netreba uz nič vypisovať? ako v kolonke poistný vzťah označiť o aký ide či 1. zamestnanec 2. Povinne NP 3. Dobrovoľne NP?
žiadosť IIa. nechávam ako doklad že je PN
Xanti
17.05.10,08:49
ja pracujem pre szčo ako účtovník v jeho firme..doniesol mi szčo potvrdenie o dočasnej PN - II. a IIa....žiadosť II. si podpíse na druhej strane uvedie číslo účtu a to je všetko, možem to poslať poštou do SP? na prvej strane netreba uz nič vypisovať? ako v kolonke poistný vzťah označiť o aký ide či 1. zamestnanec 2. Povinne NP 3. Dobrovoľne NP?
žiadosť IIa. nechávam ako doklad že je PN
SZCO je zamestnanec?
Ak nie ak je 2.povinne NP, tak nenechávaš nič na firme, a obe kladenky pošleš na SP. Podpísané SZCO.
tinkas
17.05.10,08:50
ďakujem moc...pekný den...