zuzana
16.05.10,12:45
Ak má zamestnankyňa dohodu o vykonaní práce do konca decembra 2010, apríl odpracovala celý-teda mala príjem a máj, jún, júl nebude mať žiadnu mzdu, lebo nepracuje, vlastne bude pracovať iba v mesiaci, keď ju konateľ zavolá ako to bude v tom máji, júny, treba ju odhlásiť zo sociálky, alebo ako.My by sme ju nechceli odhlasovať, potom jej riadne v MRP vypočítam nulovú mzdu a dám ju do mesač.výkazu do Sociálnej s nulovým VZ pre garančné a úrazové poistenie, môže to tak byť, aby som ju nemusela odhlasovať?
Xanti
16.05.10,10:48
My dohodárov neodhlasujeme, ak máme taký prípad ako ty. Urobíme nulovú výplatu.
Ved predsa ja neviem na začiatku mesiaca, či dohodár bude robiť alebo nie. Či ho bude treba na doplnenie stavu alebo nie. A na konci je to už jedno, lebo spätne odhlasovať by sa nemalo.
Lenka1979
16.05.10,10:49
Ak má zamestnankyňa dohodu o vykonaní práce do konca decembra 2010, apríl odpracovala celý-teda mala príjem a máj, jún, júl nebude mať žiadnu mzdu, lebo nepracuje, vlastne bude pracovať iba v mesiaci, keď ju konateľ zavolá ako to bude v tom máji, júny, treba ju odhlásiť zo sociálky, alebo ako.My by sme ju nechceli odhlasovať, potom jej riadne v MRP vypočítam nulovú mzdu a dám ju do mesač.výkazu do Sociálnej s nulovým VZ pre garančné a úrazové poistenie, môže to tak byť, aby som ju nemusela odhlasovať?

Podľa evidencie dochádzky nebude mať za máj, jún odpracovaný ani jeden deň - t.zn. nulová mzda. Do soc.poisťovne pošleš nulové výkazy, ak ju nechceš odhlasovať.
zuzana
07.06.10,08:08
počet dní za takéhoto dohodára ktorý má nulovú mzdu dám 0 dní, lebo program dáva 30 dní.
jacekova
07.06.10,08:11
dáš 30, lebo bol u vás evidovaný celý mesiac (proste ste ho neodhlasovali zo SP) aj keď nemal mzdu
Xanti
07.06.10,08:11
počet dní za takéhoto dohodára ktorý má nulovú mzdu dám 0 dní, lebo program dáva 30 dní.
Zuzana,
ak dáš 30 dní x 0 .. tak výsledné číslo bude stále 0.
piestansky
07.06.10,10:47
Nesúhlasím s odpoveďou jacekova, súhlasím s Xanti. Treba uvádzať nulu.
rodina1
07.06.10,12:45
V tomto prípade má nick jaceková pravdu. Aj keď dohodár nemá za daný mesiac žiadnu odmenu, do výkazu pre SP sa uvádza počet kalendárnych dní daného mesiaca.
Lubaba
07.06.10,13:21
Nesúhlasím s odpoveďou jacekova, súhlasím s Xanti. Treba uvádzať nulu.
nie, ak nie je odhlásený zo SP musíš dať 30 dní, program to dáva dobre
jacekova
07.06.10,13:30
Nesúhlasím s odpoveďou jacekova, súhlasím s Xanti. Treba uvádzať nulu.


Xanti písala o výške mzdy (že bude nula) a nie o počte dní, ako si to pochopil
Xanti
07.06.10,15:28
Nesúhlasím s odpoveďou jacekova, súhlasím s Xanti. Treba uvádzať nulu.


Xanti písala o výške mzdy (že bude nula) a nie o počte dní, ako si to pochopil
Piestansky,
ja som naozaj písala to isté ako Jacekova, len inými slovami. Ak mám 30 dní a mzda bude 0 eur/ denne tak stále budem mať na konci mesiaca 0. ;) mimotemy
piestansky
08.06.10,08:34
Dovolím si nesúhlasiť. V návode sa uvádza : Počet kalendárnych dní, za ktoré sa PLATÍ poistné. Teda, podľa Xanti a jacekova, ak by bol zamestnanec , napr. PN, tak uvediete tiež počet kalendárnych dní v mesiaci? To predsa nie. Teda aj keď neodpracuje v mesiaci ani jeden deň, ja uvádzam nulu, aj vym.základ nulu. A po rokoch podávania mesačných hlásení SP, mi nikdy nenapísali, že to uvádzam zle.
Ďakujem za pozornosť.
piestansky
08.06.10,08:39
A, prosím, neberte to v zlom. Ja som len chcel poradiť, lebo mám s týmto skúsenosti, nič viac a nič menej. A možno som aj nechápavý, podľa vyjadrenia jacekovej.
Ďakujem za pozornosť.
jacekova
08.06.10,13:27
Dovolím si nesúhlasiť. V návode sa uvádza : Počet kalendárnych dní, za ktoré sa PLATÍ poistné. Teda, podľa Xanti a jacekova, ak by bol zamestnanec , napr. PN, tak uvediete tiež počet kalendárnych dní v mesiaci? To predsa nie. Teda aj keď neodpracuje v mesiaci ani jeden deň, ja uvádzam nulu, aj vym.základ nulu. A po rokoch podávania mesačných hlásení SP, mi nikdy nenapísali, že to uvádzam zle.
Ďakujem za pozornosť.


lenže ty teraz hovoríš o zamestnancoch a my sa celú dobu bavíme o dohodároch. :rolleyes:
ak je zam-ec PN napr.26kalend.dní (v máji, keď je 31 kalend.dní), tak uvedieš v prílohe výkazu do SP 5 dní (lebo za tie sa platí poistenie)

ale dohodárovi PN nevyplácaš, takže to sem netreba motať... proste keď dohodár je prihlásený celý mesiac a odrobí 0 €, tak sa počet dní dá toľko, koľko je kalendárnych dní.

My tu asi vieme, o čom píšeme, keďže to tak robíme (a ocenenie príspevkov hovorí tiež o tom, že to tak robia aj ostatní). A to že ti zo SP ešte nikdy nenapísali, že to uvádzaš zle môže byť len vec času....

a neviem prečo sa úražaš...:confused: