ShaggyM
16.05.10,14:19
Zdravím Vás
Na úvod Vás poprosím, ak sa nájde niekto ochotný, napíšte mi prosím Vás odpovede na moje otázky sem, pretože časovo nezvládam hľadať ich v starších článkoch. Ďakujem
A teraz k tým otázkam.
Zajtra potrebujem zamestnať môjho prvého zamestnanca, pretože ho potrebujem ako zodpovedného zástupcu k predmetu podnikania pohostinská činnosť.
1. otázka: Stačí tohto zamestnanca zamestnať na nejaký čiastočný úväzok, alebo musí byť plný a čo konkrétne každý z nich obnáša? V živnostenskom zákone to bližšie špecifikované nie je, a ani pani na živnostenskom mi na túto otázku nevedela dať odpoveď
2. otázka: Kam a do koľkých dní je potrebné tohto zamestnanca nahlásiť?

Ďakujem veľmi pekne za Vaše odpovede
Danielle369
16.05.10,12:31
Zamestnať ho musíš na PP a stačí na skrátený pracovný čas(môžeš aj 2 hod.denne).
Zajtra nastupuje a tak musíš dnes poslať sms alebo mailom do SP poslať správu že zamestnávaš nového zamestnanca a do 8 dní poslať na SP vyplnený RLFO( REGISTRAčNý LIST fyzickej osoby)
Prihlásiš ho aj do zdravotnej poistovne a ty sa registruješ na DU že zamestnávaš zamestnanca
Ty sa prihlásiš všade ako zamestnávatel..tu v linku to máš popísané všetko

http://www.porada.sk/t48037-povinnosti-zamestnavatela.html
marianna111
16.05.10,13:11
Zdravim, ano je to tak ako pise dan. Na danovy urad sa musis zaregistrovat ako platca dane zo zavislej cinnosti. Do ZP do 8 dni. Nezabudni potom po skonceni mesacneho vyplatneho terminu poslat mesacne hlasenia do ZP a SP a raz za stvrtrok na Danovy urad.