domca7
16.05.10,15:01
dobry den,ak by mi mohol niekto poradit,budem vdacna.momentalne som na RD a planujeme dalsie babo.Dcerka bude mat v juni dva roky.Pred porodom som pracovala,ale asi mesiac pred nastupom na MD som dostala vypoved,lebo mi skoncila zmluva,ale bola som v ochrannej lehote,takze som mala narok na matersku,aj teraz na ten zvyseny rodicovsky.Chce sa ale spytat,ci ak stihnem porodit este pocas tejto rodicovskej,budem mat aj pri druhom dietati narok na matersku a potom na zvyseny RP.Vsetkym dakujem za radu.
Xanti
16.05.10,13:04
Nie,
nebudeš mať nárok na materskú ani na zvýšený RP, nakoľko si nezamestnaná.

Ak chceš mať nárok, tak sa poisti ako DPO na nemocenské poistenie v SP. Podľa výšky si nastavíš materskú akú len chceš.
Čitaj témy http://www.porada.sk/t119778-p109-materska-2010-a.html#post1403556 a podobné.
veronikasad
16.05.10,13:06
Domca, nebudeš mať nárok na materské, pretože nesplňaš dobu poistenia 270 dní v posledných dvoch rokoch. Ukončením prac. pomeru bolo tvoje nemocenské poistenie prerušené.
Treba sa prihlásiť v sociálnej poisťovni ako dobrovolne nemocensky poistená osoba. Ak ešte nie si tehotná, 270 dní poistenia stihneš.