gigi24
16.05.10,17:04
Dobry den, chcela by som sa informovat, ci niekto nevie ako dlho musi byt clovek na PN, aby sa mohol podat navrh na invalidny dochodok, a ak je to 12 mesiacov, ci musi byt na PN nepretrzite 12 mesiacov, alebo 12 mesiacov v urcitom obdobi......dakujem za odpoved
veronikasad
16.05.10,15:12
O akú diagnozu ide? Ani 12-mesačná PN-ka nezaručuje, že posudková komisia schváli ID. Záleží od miery funkčného postihnutia organizmu, ktorá je prílohou zákona o sociálnom poistení.
buchač
16.05.10,15:13
Dobry den, chcela by som sa informovat, ci niekto nevie ako dlho musi byt clovek na PN, aby sa mohol podat navrh na invalidny dochodok, a ak je to 12 mesiacov, ci musi byt na PN nepretrzite 12 mesiacov, alebo 12 mesiacov v urcitom obdobi......dakujem za odpoved

Veď to je predsa jasné ....

Samozrejme , že v jednom kuse , t.j. nepretržite....či...?....opravte ma niekto , ak sa mýlim ...:rolleyes:

Ak by to tak bolo , povedzme tých 12 mesiacov za dobu 5 rokov , no zbohom ...radšej ani nemyslieť ...;):rolleyes:
Tak Slovensko ???

Raj na Zemi...pre invalidov ...síce aj tak ich je tu dosť , hlavne tých vyúdených ...:rolleyes::cool:
gigi24
16.05.10,15:42
O akú diagnozu ide? Ani 12-mesačná PN-ka nezaručuje, že posudková komisia schváli ID. Záleží od miery funkčného postihnutia organizmu, ktorá je prílohou zákona o sociálnom poistení.

ide o tazku depresivnu poruchu
Xanti
16.05.10,17:07
Veď to je predsa jasné ....

Samozrejme , že v jednom kuse , t.j. nepretržite....či...?....opravte ma niekto , ak sa mýlim ...:rolleyes:

Ak by to tak bolo , povedzme tých 12 mesiacov za dobu 5 rokov , no zbohom ...radšej ani nemyslieť ...;):rolleyes:
Tak Slovensko ???

Raj na Zemi...pre invalidov ...síce aj tak ich je tu dosť , hlavne tých vyúdených ...:rolleyes::cool:
Buchač mýliš sa.
Ja som toho dôkazom, nemarodovala som vôbec. Len som požiadala o ID a oni mi ho schválili, poslednú PN pred požiadaním o ID som mala cca tuším 5 rokov predtým a bola 6 mesačná, kde mi vlastne zistili čo mi je.

Takže PN pred žiadosťou o ID nemusí byť vôbec.
buchač
16.05.10,17:22
Buchač mýliš sa.
Ja som toho dôkazom, nemarodovala som vôbec. Len som požiadala o ID a oni mi ho schválili, poslednú PN pred požiadaním o ID som mala cca tuším 5 rokov predtým a bola 6 mesačná, kde mi vlastne zistili čo mi je.

Takže PN pred žiadosťou o ID nemusí byť vôbec.

....jasné , rozumiem ...

Veď záleží aj od diagnózy ...to je predsa pochopiteľné !!!

Len proste zo zadanej otázky , podľa mňa bola zlá formulácia , tak vyplynula aj moja odpoveď ...;)
alaya1
17.05.10,07:05
ide o tazku depresivnu poruchu
Myslim, ze pri tejto diagnoze je nutna hospitalizacia na oddeleni a terapia, aby sa dalo ziadat o ID.
wagner
17.05.10,15:12
Myslim, ze pri tejto diagnoze je nutna hospitalizacia na oddeleni a terapia, aby sa dalo ziadat o ID.

Neviem kde je to písané, že pri tejto diagnoze je nutná hospitalizácia. O hospitalizácii predsa rozhoduje ošetrujúci lekár. Tak ako bolo písane v predchádzajúcich príspevkoch, vôbec nemusí byť PN a ID môžu priznať.
Laco-monter
17.05.10,15:43
Neviem kde je to písané, že pri tejto diagnoze je nutná hospitalizácia. O hospitalizácii predsa rozhoduje ošetrujúci lekár. Tak ako bolo písane v predchádzajúcich príspevkoch, vôbec nemusí byť PN a ID môžu priznať.


...všetko sa dá, len treba vedieť komu a kedy a kde podmazať ! :D

Keď je to dobrá investícia, tak prečo nepodmazať ???

Príklad

kvalitné podmazanie povedzme 1500 € , 90% istota vybavenia ID :o

návratnosť ??? mesiacov ,

priemerna doba poberania ID , nech bude 5 rokov /suma dochodku cca 17 000 € , za celých 5 rokov/

zabezpečenie vydavkov , osoba je "zahojena".
Xanti
17.05.10,15:47
...všetko sa dá, len treba vedieť komu a kedy a kde podmazať ! :D

Keď je to dobrá investícia, tak prečo nepodmazať ???

Príklad

kvalitné podmazanie povedzme 1500 € , 90% istota vybavenia ID :o

návratnosť ??? mesiacov ,

priemerna doba poberania ID , nech bude 5 rokov /suma dochodku cca 17 000 € , za celých 5 rokov/

zabezpečenie vydavkov , osoba je "zahojena".:D:D:D:D:D:D mimotemy Tak ja by som tú tvoju sumu dostala za 11 rokov. Si optimista čo sa týka výšky invalidného dôchodku.

Kto je nemocný, nemusí podmazávať.
wagner
17.05.10,16:10
...všetko sa dá, len treba vedieť komu a kedy a kde podmazať ! :D

Keď je to dobrá investícia, tak prečo nepodmazať ???

Príklad

kvalitné podmazanie povedzme 1500 € , 90% istota vybavenia ID :o

návratnosť ??? mesiacov ,

priemerna doba poberania ID , nech bude 5 rokov /suma dochodku cca 17 000 € , za celých 5 rokov/

zabezpečenie vydavkov , osoba je "zahojena".

My sme tu väčšinou obyčajní ľudia a nie baníci. A keby som aj mala 1500€, tak si ich radšej nechám pre seba a nebudem dávať niekomu, kto má rozhodovať spravodlivo. Možno Gréci, pri ich 3000€ dôchodku si môžu dovoliť aj podmazať.