fejton
16.05.10,20:29
Dobry den. Chcel by som sa opytat, teoretick, ked som konatel firmy a pokial som 2 mesiace posielal peniaze z firemneho uctu ako platbu za sluzby ale nemam o nich ziadny doklad od prijmatela, iba z vypicu na BU, co to pre mna znamena da sa to nejak napravit alebo ako mam postupovat pokial v tomto pripade nemam doklad a ani ho nemozem uz ziskat.
evina
16.05.10,18:31
Dobry den. Chcel by som sa opytat, teoretick, ked som konatel firmy a pokial som 2 mesiace posielal peniaze z firemneho uctu ako platbu za sluzby ale nemam o nich ziadny doklad od prijmatela, iba z vypicu na BU, co to pre mna znamena da sa to nejak napravit alebo ako mam postupovat pokial v tomto pripade nemam doklad a ani ho nemozem uz ziskat.

Ak nie je žiadny doklad, nie je žiadna uznateľnosť. Závisí aj od sumy a druhu služby - niekedy sa dá riešiť čestným prehlásením...
Timka1
16.05.10,18:31
Dobry den. Chcel by som sa opytat, teoretick, ked som konatel firmy a pokial som 2 mesiace posielal peniaze z firemneho uctu ako platbu za sluzby ale nemam o nich ziadny doklad od prijmatela, iba z vypicu na BU, co to pre mna znamena da sa to nejak napravit alebo ako mam postupovat pokial v tomto pripade nemam doklad a ani ho nemozem uz ziskat.

ak dobre rozumiem, tak si hradil z firemného účtu firemné záväzky, v tom prípade
ako doklad o úhrade ti slúži výpis z firemného účtu, ak nemáš výpisy, banka na požiadanie a za poplatok vytlačí nové
fejton
16.05.10,18:35
no mam mesacny vypis z bakoveho uctu ale nic ine. ide o to ze som posielal mensiu sumu niekolko raz na ucet cloveka ktory pre firmu urobil iba nejaku sluzbu ohlade vzdelania. priklad - spravil pre nas sluzbu, na konci tyzdna poslali sme mu peniaze z firemneho uctu. bez VF, PF alebo ineho.
Timka1
16.05.10,18:36
no mam mesacny vypis z bakoveho uctu ale nic ine. ide o to ze som posielal mensiu sumu niekolko raz na ucet cloveka ktory pre firmu urobil iba nejaku sluzbu ohlade vzdelania. priklad - spravil pre nas sluzbu, na konci tyzdna poslali sme mu peniaze z firemneho uctu. bez VF, PF alebo ineho.

takže iba úhrada bez prijatej faktúry? alebo nejakej zmluvy?
fejton
16.05.10,18:37
iba cisto uhrada bez nejakeho dokladu, zmluvy, faktury. V takom pripade by som mal dat z vlastnych penazi spat na ucet a bude to v poriadku?
hena22
16.05.10,18:40
Dobry den. Chcel by som sa opytat, teoretick, ked som konatel firmy a pokial som 2 mesiace posielal peniaze z firemneho uctu ako platbu za sluzby ale nemam o nich ziadny doklad od prijmatela, iba z vypicu na BU, co to pre mna znamena da sa to nejak napravit alebo ako mam postupovat pokial v tomto pripade nemam doklad a ani ho nemozem uz ziskat.

Keďže sa jedná o PU, potrebuješ prvotný doklad - faktúru alebo zmluvu. Bez neho do nákladov nedostaneš nič. Ja by som sa na Tvojom mieste posnažila tie doklady pozháňať. Nedá sa to zaúčtovať ani ako úhrada záväzku, pretože bez dokladu záväzok neexistuje.
Jedine zaúčtovať na pripočítateľné položky.
Ešte môžeš mať aj problém, že si peniaze použil pre seba, to by znamenalo dodaniť u Teba.... :(
hena22
16.05.10,18:41
iba cisto uhrada bez nejakeho dokladu, zmluvy, faktury. V takom pripade by som mal dat z vlastnych penazi spat na ucet a bude to v poriadku?

Ak vložíš peniaze späť do firmy, bude to OK.
Timka1
16.05.10,18:41
iba cisto uhrada bez nejakeho dokladu, zmluvy, faktury. V takom pripade by som mal dat z vlastnych penazi spat na ucet a bude to v poriadku?

najlepšie by bolo sa s dotyčným dohodnúť a urobiť nejakú zmluvu, mali by ste pokryté úhrady a tiež sú to pre vás priame náklady ako pre spoločnosť myslím

ak nie, účtovala by som to ako pôžičku spoločníkovi a potom vrátenie pôžičky od spoločníka, ak si aj spoločník, nielen konateľ
fejton
16.05.10,18:43
cize pokial nezozeniem uz doklad tak jedeine poslat si z bezneho uctu mojho peniaze na firemny ucet ako sa to moze ako by sa to mohlo zauctovat aby to sedelo aj s tym co som poslal za tie sluzby ?
evina
16.05.10,18:45
cize pokial nezozeniem uz doklad tak jedeine poslat si z bezneho uctu mojho peniaze na firemny ucet ako sa to moze ako by sa to mohlo zauctovat aby to sedelo aj s tym co som poslal za tie sluzby ?

Ak nie je doklad môže sa to účtovať ako pohľadávka voči konateľovi, ktorú buď splatí do pokladne alebo na účet.
hena22
16.05.10,18:46
prečo si to nazval mzdy? Nemali ste s tým človekom náhodou nejakú dohodu o vykonaní práce? V takom prípade by to išlo cez mzdy a bolo by to tiež v poriadku.
Timka1
16.05.10,18:47
prečo si to nazval mzdy? Nemali ste s tým človekom náhodou nejakú dohodu o vykonaní práce? V takom prípade by to išlo cez mzdy a bolo by to tiež v poriadku.

tiež som sa pozastavila nad tým, prečo mzdy
fejton
16.05.10,18:51
staci mi teda dat rovnaku sumu na firemny ucet a bude vsetko ok?
fejton
16.05.10,18:52
Dakujem velmi pekne velmi ste mi poradili. prajem pekny vecer.
Timka1
16.05.10,18:54
staci mi teda dat rovnaku sumu na firemny ucet a bude vsetko ok?

nemusíš na účet, môžeš aj do pokladne, len nech to účtovníčka správne zaúčtuje