fejton
16.05.10,23:09
Ahojte dufam ze som v spravnej miestnosti.
Pokial som zacinajuca firma s.r.o. a predmetom podnikania mam aj sprostredkovanie, mohol som spravit to ze popri tom mam aj pracu ako financny poradca, mal som ist na danovy urad aby mi dali ICO, ale mam firmu, a tak dal som si posielat vyplatenu proviziu na firemny ucet, pre firmu ktoru robim chcelo odomna ICO tak som jej dal firemne ICO ( mojej firmy ). Je to v poriadku pokial mi chodi provizia na F.ucet. mozem potom predkladat provizne vypisy ako faktury a dat si ich do firmy?
Ice dive
16.05.10,21:19
Ahojte dufam ze som v spravnej miestnosti.
Pokial som zacinajuca firma s.r.o. a predmetom podnikania mam aj sprostredkovanie, mohol som spravit to ze popri tom mam aj pracu ako financny poradca, mal som ist na danovy urad aby mi dali ICO, ale mam firmu, a tak dal som si posielat vyplatenu proviziu na firemny ucet, pre firmu ktoru robim chcelo odomna ICO tak som jej dal firemne ICO ( mojej firmy ). Je to v poriadku pokial mi chodi provizia na F.ucet. mozem potom predkladat provizne vypisy ako faktury a dat si ich do firmy?
no a kto je zapísaný v registri sprostredkovateľov poistenia v NBS? ty ako fyzická osoba alebo tvoja s.r.o.???

Sprostredkovanie finančných produktov je práca na základe osobitných predpisov a vyžaduje registráciu v NBS, kde tvoja s.r.o, by mala byť najlepšie finančný agent, alebo podriadený sprostredkovateľ poistenia.... to že máš v OR SR napísaný ako predmet činnosťi sprostredkovanie ťa neoprávňuje dojednávať poistenie!!! v podstate teraz podnikáš v oblasti na ktorú nemáš oprávnenie a keď nejaká dobrá duša na to upozrní, tak ti hrozí pokuta od NBS a možno aj od živnostenského úradu...

skús ešte zistiť, ako to máš v tej spoločnosti, keď si im dal firemné ičo, ktoré patrí tvojej spoločnosti, či ťa tam náhodou neevidujú s týmto ičom ako fyzickú osobu sprostredkovateľa...
fejton
16.05.10,21:24
v NBS som zapisany pod cislom ja a nie firma, hovorili mi ze potrebujem im dat ICO kvoli daniam tak som im dal preto firemne. Ja mam podpisanu zmluvu s firmou pre ktoru pracujem. len proviziu som si dal posielat na firemny ucet aj podla toho ica.
Ice dive
17.05.10,06:41
v NBS som zapisany pod cislom ja a nie firma, hovorili mi ze potrebujem im dat ICO kvoli daniam tak som im dal preto firemne. Ja mam podpisanu zmluvu s firmou pre ktoru pracujem. len proviziu som si dal posielat na firemny ucet aj podla toho ica.
no tak to si spravil riadny, guláš... lebo firma nemá oprávnenie za sprostredkovanie poistenia, avšak inkasuje za to... t.j.neoprávnene sa obohacuje... z tohto dôvodu by si sa mal rozhodnúť, či bude firma podriadeným sprostredkovateľom danej maklérskej spoločnosti, alebo si ty vybavíš za 3 € na štatistickom úrade IČO a registruješ si ešte jeden účet ako podnikateľský na daňovom úrade...
fejton
17.05.10,07:53
cize mozem si ist spravit nove ico a ucet a co mam sprvit s tym ked mi 3 mesiace chodila provizia na firemny ucet? da sa to nejak ostetrit aby som s toho nemal problem a dal sto na spravnost?
Ice dive
17.05.10,09:04
cize mozem si ist spravit nove ico a ucet a co mam sprvit s tym ked mi 3 mesiace chodila provizia na firemny ucet? da sa to nejak ostetrit aby som s toho nemal problem a dal sto na spravnost?
v podstate by sa to dalo presunúť na nový účet a z firemného to vrátiť, ako nedopatrenie/zabludená platba... - dobrý účtovník by to mal zvládnúť...
fejton
17.05.10,10:34
Ďakujem a nebude problém že som tam mal evidovane firemné ičo ?
Ice dive
17.05.10,10:51
no problém by to byť nemal, ak by si to tá maklérska spoločnosť, ktorej si ho dal opravila vo všetkých dokladoch...
fejton
17.05.10,15:00
oki, dakujem velmi pekne pomohli ste mi :)