fejton
16.05.10,22:42
Ahojte dufam ze som v spravnej miestnosti.
Pokial som zacinajuca firma s.r.o. a predmetom podnikania mam aj sprostredkovanie, mohol som spravit to ze popri tom mam aj pracu ako financny poradca, mal som ist na danovy urad aby mi dali ICO, ale mam firmu, a tak dal som si posielat vyplatenu proviziu na firemny ucet, pre firmu ktoru robim chcelo odomna ICO tak som jej dal firemne ICO ( mojej firmy ). Je to v poriadku pokial mi chodi provizia na F.ucet. mozem potom predkladat provizne vypisy ako faktury a dat si ich do firmy? v NBS som zapisany pod cislom ja a nie firma, hovorili mi ze potrebujem im dat ICO kvoli daniam tak som im dal preto firemne. Ja mam podpisanu zmluvu s firmou pre ktoru pracujem. len proviziu som si dal posielat na firemny ucet aj podla toho ica.
IvoM
17.05.10,06:22
Fejton, asi mi to zrejme ešte po víkende celkom nemyslí, ale ani po troch prečítaniach Tvojej otázky som celkom nepochopil čo chceš, ale takto, PO je samostatná účtovná jednotka a takisto FO /aj keď podniká na základe §6.1c/ nemôžeš teda miešať hrušky s jablkami, musíš si vybrať buď to bude príjmom PO alebo FO a podľa toho aj postupovať vystaviť faktúru /zmluvu/ buď z PO alebo z FO a samozrejme aj príjem by mal potom ísť na účet buď PO alebo FO.
fejton
17.05.10,06:55
uz som zistil ze som spravil chybu no pojdem si vybavit na statis. urade ico a novy ucet a dam to na pravu mieru, ale chcm sa opytat co mam spravit pokial mi chodilo 3 mesiace provizia na firemny ucet? da sa to nejak napravit / osetrit? aby s toho nebol problem.
promont maja
17.05.10,07:11
uz som zistil ze som spravil chybu no pojdem si vybavit na statis. urade ico a novy ucet a dam to na pravu mieru, ale chcm sa opytat co mam spravit pokial mi chodilo 3 mesiace provizia na firemny ucet? da sa to nejak napravit / osetrit? aby s toho nebol problem.
... neviem, neviem ... ak by si tie provízie vrátil a požiadal ich o ich preposlanie na iný účet... ?, ale pokiaľ si dobre pamätám, číslo tvojho účtu nefiguruje aj v zmluve, resp. " registrácii" finančného poradcu? Kde všade ho máš takto nesprávne uvedené? Najprv by som si toto vysporiadala ... napr. s NBS a pod.

... a ak by som mala tieto záležitosti do budúcna v poriadku, tak by som riešila peniažky preposlané na nesprávnom bankovom účte. Je možné si tieto finančné prostriedky preposlať na ten správny bankový účet ... len s tým bude mať Tvoja pani účtovníčka v PO trošku viac práce. Čistejšie by bolo - vrátiť, len je otázka, či je to reálne a uskutočniteľné, ak máš zmluvne uvedený tento nesprávny účet.
liba2
17.05.10,07:19
Odporúčam najskôr usporiadať doklady, zmluvy atď...
Peniaze môže potom preposlať z účtu na účet aj priamo (sám).
fejton
17.05.10,09:40
Dal som im ičo mojej firmy aj firemný účet, ten by mal figurivat u nich v zmluvách. No neviem čo skôr aby to bolo v poriadku
Ice dive
17.05.10,09:54
Dal som im ičo mojej firmy aj firemný účet, ten by mal figurivat u nich v zmluvách. No neviem čo skôr aby to bolo v poriadku
najskôr asi vybaviť to IČO a nový účet, aby si to mohli hneď v tej spoločnosti vymeniť za správny údaj...

prosím neriešme tu jednu vec vo viacerých témach...

http://www.porada.sk/t140209-dane.html#post1404289
fejton
17.05.10,10:24
Nevedel som či som prvej v správnej miestnosti na danú tému. Cize stačí mi vybaviť účet a ičo preposlat peniazky na druhý účet a oznámiť to sprostredkovatelskej firme hej? Nebudem mat ptoblem teda moja firma ze som tam mal firemné ico?
Ice dive
17.05.10,10:38
Nevedel som či som prvej v správnej miestnosti na danú tému. Cize stačí mi vybaviť účet a ičo preposlat peniazky na druhý účet a oznámiť to sprostredkovatelskej firme hej? Nebudem mat ptoblem teda moja firma ze som tam mal firemné ico?
no problém by mohli mať len v prípade, ak by mali daňovú kontrolu a zistili by, že firemné ičo nebolo pridelené tebe... ak to budú už vedieť tak si to opravia a pri kontrole sa táto zmena operatívne vie vysvetliť...

firma by problém mať nemala, keďže sa chyba odstránila...
fejton
17.05.10,11:04
Dobre ďakujem veľmi pekne