Benko
17.05.10,09:36
Ahoj, existuje lehota na zrušenie prihlášky zamestnanca?
Viem, že termín na zrušení musí byť totožný so vznikom poistenia, len neviem, či môžem zrušiť prihlášku aj po 10 dňoch. Dohodár nenastúpil.
Ďakujem
Tweety
17.05.10,07:40
Ahoj, existuje lehota na zrušenie prihlášky zamestnanca?
Viem, že termín na zrušení musí byť totožný so vznikom poistenia, len neviem, či môžem zrušiť prihlášku aj po 10 dňoch. Dohodár nenastúpil.
Ďakujem
Po 10 dňoch už to nebude zrušenie poistenia, to je možné len v deň vzniku poistenia, ako uvádzaš.
hena22
17.05.10,07:50
Stornovať sa asi už nedá ale nový RLFO so zaškrtnutím zrušenie prihlásenia by mal ísť. Dátum treba dodržať.
Benko
17.05.10,08:27
Lenže prečo má byť soc poistený niekto len tak. Veď do roboty nenastúpil, tak si nezaslúži byť nahlásený na SP.
Ďakujem
Xanti
17.05.10,08:30
Lenže prečo má byť soc poistený niekto len tak. Veď do roboty nenastúpil, tak si nezaslúži byť nahlásený na SP.
Ďakujem
Hm... a máš predstavu, že niečo ako dohodár získa nahlásením na SP?
S hola nič.

Odhlás ho ku dnešnému dňu, vykážeš ho v mzdách s nulovou mzdou, výkaz na SP pôjde s jeho nulovými odvodmi.
A problém je vyriešený.
Tweety
17.05.10,08:31
Lenže prečo má byť soc poistený niekto len tak. Veď do roboty nenastúpil, tak si nezaslúži byť nahlásený na SP.
Ďakujem
A prečo ste čakali sž 10 dní? veď ak nenastúpil, mali ste jeho prihlásenie zrušiť ešte v ten deň.
Tweety
17.05.10,08:37
Lenže prečo má byť soc poistený niekto len tak. Veď do roboty nenastúpil, tak si nezaslúži byť nahlásený na SP.
Ďakujem
To máš pravdu, jemu poistenie nevzniklo, pretože vôbec nezačal pracovať, preto to poistenie bolo potrebné zrušiť, nie odhlásiť ho z neho.
Ančika
17.05.10,12:19
Ahoj, existuje lehota na zrušenie prihlášky zamestnanca?
Viem, že termín na zrušení musí byť totožný so vznikom poistenia, len neviem, či môžem zrušiť prihlášku aj po 10 dňoch. Dohodár nenastúpil.
Ďakujem
Aj po 10 dňoch pošli zrušenie prihlášky!!! Už som mala taký prípad.
Ak by bol problém, ozvú sa ti:)
Benko
17.05.10,16:04
Čakali sme 10 dní lebo nás dohodár ťahal za nos, zajtra prídem, od pondelka prídem, som na ceste, Strečno neprejazdné atď.
No čo už.
Ďakujem všetkým za pomoc. Nemôžem nikomu prideliť bodík, píše mi, že musím mať aspoň 10 bodov.
Tak aspoň majte pekný večer.