myma
17.05.10,10:00
Dobrý deň!
Chceme dať vytlačiť nové akcie pre dvoch akcionárov, avšak nikde neviem nájsť vzor, ako to má vyzerať.
Pôvodne to boli akcie na doručiteľa, teraz sa menia na meno a samozrejme aj hodnota na EUR.
Problém je v tom, že je tam 1000 akcií, po 500 pre oboch akcionárov.
Keďže musí byť uvedený aj celkový počet akcií, ako rozpíšem, že 500 patrí tomu a ďalších 500 tomu? Mám napísať celkový počet 1000 ks, z toho 500 pre "a", 500 pre "b" alebo vytlačím pre každého majiteľa po 500 ks akcií s konkrétnym majiteľom? Ak by mi niekto vedel poradiť, budem rada.
Aj nejaký vzor akcie na meno by bodol. Ďakujem.
myma
17.05.10,10:32
Prosím, vie mi niekto poradiť?
mlisa
17.05.10,12:16
Akcia obsahuje
a) obchodné meno a sídlo spoločnosti,
napr. XY, a.s. Pekná 1, 960 01 Zvolen
b) menovitú hodnotu,
1.000 EUR
c) označenie, či akcia znie na doručiteľa alebo na meno; pri akcii na meno obchodné meno alebo názov, sídlo a identifikačné číslo právnickej osoby alebo meno, bydlisko a rodné číslo fyzickej osoby, ktorá je akcionárom; ak je akcionárom zahraničná právnická osoba, identifikačné číslo sa uvádza, ak je pridelené; ak je akcionárom zahraničná fyzická osoba, uvádza sa dátum narodenia, ak rodné číslo nebolo pridelené,

d) výšku základného imania a počet všetkých akcií spoločnosti k dátumu vydania emisie akcií, ak osobitný zákon neustanovuje inak,
napr Základné imanie: 100.000 EUR, 100 ks akcií
e) dátum vydania emisie akcií.

(4) Listinná akcia obsahuje aj číselné označenie a podpis člena alebo podpisy členov predstavenstva, ktorí sú oprávnení konať za spoločnosť v čase vydania akcie. Listinná akcia ďalej obsahuje aj určenie práv s ňou spojených aspoň s odkazom na úpravu v stanovách.
číselné označenie napr. : 0000-1, 0000-2, 0000-3, 0000-4, ............

určenie práv napr:
majiteľ tejto akcie má všetky práva podľa platných právnych predpisov a stanov spoločnosti

inak par vzorov sa da najst aj cez google :)
myma
18.05.10,04:27
Akcia obsahuje
a) obchodné meno a sídlo spoločnosti,
napr. XY, a.s. Pekná 1, 960 01 Zvolen
b) menovitú hodnotu,
1.000 EUR
c) označenie, či akcia znie na doručiteľa alebo na meno; pri akcii na meno obchodné meno alebo názov, sídlo a identifikačné číslo právnickej osoby alebo meno, bydlisko a rodné číslo fyzickej osoby, ktorá je akcionárom; ak je akcionárom zahraničná právnická osoba, identifikačné číslo sa uvádza, ak je pridelené; ak je akcionárom zahraničná fyzická osoba, uvádza sa dátum narodenia, ak rodné číslo nebolo pridelené,

d) výšku základného imania a počet všetkých akcií spoločnosti k dátumu vydania emisie akcií, ak osobitný zákon neustanovuje inak,
napr Základné imanie: 100.000 EUR, 100 ks akcií
e) dátum vydania emisie akcií.

(4) Listinná akcia obsahuje aj číselné označenie a podpis člena alebo podpisy členov predstavenstva, ktorí sú oprávnení konať za spoločnosť v čase vydania akcie. Listinná akcia ďalej obsahuje aj určenie práv s ňou spojených aspoň s odkazom na úpravu v stanovách.
číselné označenie napr. : 0000-1, 0000-2, 0000-3, 0000-4, ............

určenie práv napr:
majiteľ tejto akcie má všetky práva podľa platných právnych predpisov a stanov spoločnosti

inak par vzorov sa da najst aj cez google :)
Ďakujem za odpoveď.
Hľadala som vzor aj cez google, ale asi niekde robím chybu, konkrétny vzor som nenašla.
mlisa
18.05.10,06:36
skor sa daju najst ceske vzory, ja som nasla napr tieto.... ale to len pre predstavu ohladom formy. Nalezitosti ktore som napisala vyplyvaju zo slovenskych pravnych predpisov
myma
18.05.10,09:49
Ďakujem, nenapadlo ma hľadať aj na českých stránkach.
Vždy sa učíme.
Ešte raz ďakujem za ochotu.