pwr
17.05.10,10:45
Dobrý deň,


Som SZČO. Vykonávam práce na základe mandátnej zmluvy. Podľa zmluvy môžem vystaviť faktúru za daný mesiac najskôr prvého nasledujúceho mesiaca.
Pozastavím živnosť 30.6.2010. Podľa mandátnej zmluvy môžem vystaviť faktúru za 6. mesiac až 1.7., ale to už budem mať pozastavenú živnosť. Otázka je: môžem takúto faktúru vystaviť, t.j. dátum vystavenia bude 1.7. (faktúra sa bude týkať 6. mesiaca, keď som mal živnosť ešte aktívnu)?
Jedná sa mi o to, aby som živnosť mal prerušenú na celé mesiace a nemusel to deliť.


Vopred ďakujem za každú odpoveď.
ZuzanaP
17.05.10,10:00
Ja by som sa dohodla s druhou stranou, že z dôvodu pozastavenia živnosti vystavím fa s dátumom 30.06.2010.
pwr
18.05.10,07:14
Ja by som sa dohodla s druhou stranou, že z dôvodu pozastavenia živnosti vystavím fa s dátumom 30.06.2010.


Dobrý deň,


Ďakujem za odpoveď. Áno, tak to aj urobím. Vystavím faktúru s dátumom vystavenia 30.6. Ale musím počítať aj s „krízovou možnosťou“, že nebude dohoda možná a faktúru mi vrátia s dôvodu nesúladu so zmluvou. Tam mám potom len dve možnosti, buď to „risknúť“ a dať tam 1.7. (dúfajúc, že si to nikto nevšimne), alebo pozastaviť živnosť od 1.7. a mať 7. mesiac rozdelený.
pwr
19.05.10,07:21
Pre zhrnutie.
V 6. mesiaci podnikám, mám platnú živnosť. V 7. mesiaci nepodnikám, mám pozastavenú živnosť. Môžem v 7. mesiaci vystaviť faktúru za 6. mesiac, alebo nie?