Melinda
17.05.10,12:31
Dobrý deň!

Chcela by som Vás poprosiť o radu. Holandská spoločnosť nám poskytla prepravnú službu. Preprava tovaru sa uskutočnila v území Holandska. Faktúrka by mala byť od Holandskej firmy bez DPH a my by sme museli vykonať samozdanenie?

Vopred ďakujem!
Melinda
17.05.10,10:56
Prosím, neviete mi poradiť, naozaj by som to potrebovala.
Mária.K.
17.05.10,15:27
Dobrý deň!

Chcela by som Vás poprosiť o radu. Holandská spoločnosť nám poskytla prepravnú službu. Preprava tovaru sa uskutočnila v území Holandska. Faktúrka by mala byť od Holandskej firmy bez DPH a my by sme museli vykonať samozdanenie?

Vopred ďakujem!
Predpokladám, že slovenský platiteľ dane si od holandského platiteľa DPH objednal prepravu tovaru na území Holandska. Miestom dodania služby je podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH miesto, kde má príjemca služby sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko, t.j. Slovenská republika. Osobou povinnou platiť daň je podľa § 69 ods. 3 zákona o DPH slovenský platiteľ DPH ako príjemca služby, nakoľko miesto dodania je tuzemsko.
Holandská spoločnosť mala poskytnutie prepravných služieb fakturovať bez DPH a uviesť ich do súhrnného výkazu. Slovenský platiteľ DPH je povinný službu dodanú holandskou spoločnosťou uviesť do daňového priznania a zdaniť slovenskou DPH.
Melinda
19.05.10,09:59
Veľmi pekne ďakujem!