carolinka
17.05.10,13:05
Potrebovala by som radu :
Sme vyrobna firma, ktora zamestnava desiatky ludi ... Momentalne pracujem na pridelovani noveho pracovneho oblecenia pre nasich zamestnancov ... Objednavame tricka, monterky a bundy ... Problem je v tom, ze ja tvrdim, ze kazdemu by sme mali dat po dva kusy z kazdeho pracovneho oblecenia - najma z hygienickych dovod ... A moj sef v ramci setrenia pretlaca alternativu 1 kusu odevov.
Mate niekto podobne skusenosti, najma co sa tyka mnozstva pridelenych pracovnych odevov???

Dakujem
Timka1
17.05.10,11:20
Potrebovala by som radu :
Sme vyrobna firma, ktora zamestnava desiatky ludi ... Momentalne pracujem na pridelovani noveho pracovneho oblecenia pre nasich zamestnancov ... Objednavame tricka, monterky a bundy ... Problem je v tom, ze ja tvrdim, ze kazdemu by sme mali dat po dva kusy z kazdeho pracovneho oblecenia - najma z hygienickych dovod ... A moj sef v ramci setrenia pretlaca alternativu 1 kusu odevov.
Mate niekto podobne skusenosti, najma co sa tyka mnozstva pridelenych pracovnych odevov???

Dakujem

je to normálne, že šéf chce ušetriť, takto je to bežne takmer v každej firme, aj keď ako píšeš, pracovníci by potrebovali 2 kusy na výmenu, väčšinou čo viem, dávajú po jeden kus

možno by si skôr presadila v kratších časových intervaloch priraďovať zamestnancom pracovné odevy ako naraz dva kusy .....
Tweety
17.05.10,11:22
Hlavne aby ste nezabudli na vypracovanie smernice.
carolinka
17.05.10,11:49
Smernicu mame, len v nej nie je zadany pocet kusov prideleneho oblecenie... takze to dava priestor sefovi skresat naklady na OOPP...
wagner
17.05.10,15:57
V smernici musí byť presne špecifikované, na akom pracovnom zaradení sa poskytujú aké OOPP, koľko kusov, ako často. Smernica, ktorá to nešpecifikuje, nie je v súlade so zákonom. Treba smernicu doplniť a až potom prideľovať OOPP.
vieraaaa
17.05.10,16:04
Potrebovala by som radu :
Sme vyrobna firma, ktora zamestnava desiatky ludi ... Momentalne pracujem na pridelovani noveho pracovneho oblecenia pre nasich zamestnancov ... Objednavame tricka, monterky a bundy ... Problem je v tom, ze ja tvrdim, ze kazdemu by sme mali dat po dva kusy z kazdeho pracovneho oblecenia - najma z hygienickych dovod ... A moj sef v ramci setrenia pretlaca alternativu 1 kusu odevov.
Mate niekto podobne skusenosti, najma co sa tyka mnozstva pridelenych pracovnych odevov???

Dakujem
Pokiaľ nemáte zamestnaný potrebný počet pracovníkov so ZPS, dá sa niečo ušetriť tým, že si objednáte pracovné oblečenie v "chránenej dielni", čo je náhradné plnenie za chýbajúci počet pracovníkov so ZPS.
vieraaaa
17.05.10,18:16
V smernici musí byť presne špecifikované, na akom pracovnom zaradení sa poskytujú aké OOPP, koľko kusov, ako často. Smernica, ktorá to nešpecifikuje, nie je v súlade so zákonom. Treba smernicu doplniť a až potom prideľovať OOPP.
"wagner" veľmi sa ospravedlňujem, ale chcela som dať súhlas a potom užitočné, no toto poradie je asi zlé, lebo mi medzi tým, lež som stlačila "užitočné", presunulo na to miesto "zábavné". Je mi to veľmi ľúto, ale vymazať to neviem. Prepáč.
wagner
18.05.10,07:08
"wagner" veľmi sa ospravedlňujem, ale chcela som dať súhlas a potom užitočné, no toto poradie je asi zlé, lebo mi medzi tým, lež som stlačila "užitočné", presunulo na to miesto "zábavné". Je mi to veľmi ľúto, ale vymazať to neviem. Prepáč.

Nič si z toho nerob, aj vo vážnej téme môže byť zábavný príspevok:D. Život ide ďalej, pokiaľ nejde o život, nejde o nič.:D