pixelator
17.05.10,14:23
Zdravim. Pracujem popri studiu v oblasti WWW stranok. Spolupracujem s programatorom, ktory mal donedavna zivnost takze ziadny problem nebol. Jednoducho mi fakturoval svoje sluzby. Odnedavna je vsak zamestnany (taktiez popri studiu), zrusil si zivnost a ja si nemam ako vyfakturovat naklady za jeho sluzby. Aky je pre mna najjednoduchsi sposob ako si zahrnut do nakladov jeho sluzby a pre neho zlegalizovanie svojich prijmov? Uvazoval som o zmluve o dielo.

Nevznika medzi nami pri zmluve o dielo pracovnopravny vztah? Nemusim mu robit zrazky dane?

Vopred dakujem za odpovede
macula
17.05.10,12:44
Mohli by ste to riešiť Dohodou o pracovnej činnosti (vykonávať prácu môže v rozsahu 10 hodín týždenne)
pixelator
17.05.10,12:45
Dohodou o vykonani prace? Ako sa to potom riesi s danami? Rad by som to vyriesil co "najcistejsie" . Nech nemusim za neho nic riesit.
macula
17.05.10,12:51
Môže byť aj dohoda o vykonaní práce, musíš sa zaregistrovať na DÚ a SP ako zamestnávateľ a z vyplatenej mzdy mu zrážaš daň a na SP platíš úrazové a garančné poistenie vo výške 1,05% z hrubej mzdy. A najčistejšia by bola živnosť.
AdaG
17.05.10,12:58
Riešila by som to príkaznou zmluvou resp. inými zmluvami OZ, kde uvedieš, že príkazník si príjmy zdaní sám. Pozor na formuláciu, aby sa dala vyvrátiť "závislosť" - potom by si musel odvádzať zrážkovú daň.
Je toho tu popísané mnoho o dohodách mimo PP
Zita5
17.05.10,13:08
pixelator
17.05.10,13:14
Dakujem, vyriesim to teda zrejme zmluvou o dielo kde bude spomenute v cene diela ze tento prijem si prikaznik zdanuje samostatne vo svojom danovom priznani. je takato formulacia koser?