nano
20.10.05,16:47
Chcem Vás poprosiť o radu.Učtujem v jednoduchom učtovníctve a vystavil som faktúru v eurách.Chcem sa opýtať,pri úhrade tejto faktúry do peňažného denníka mám zaučtovať tak,ako sú eura prepočítané bankov na výpise,t.j.tú sumu čo je na výpise,alebo nejakým iným kurzom.Nemám vôbec s týmto skúsennosti.Ďakujem.
babenko1
20.10.05,14:58
Prepočítaš kurzom banky.
renča1
21.10.05,09:57
Chcem Vás poprosiť o radu.Učtujem v jednoduchom učtovníctve a vystavil som faktúru v eurách.Chcem sa opýtať,pri úhrade tejto faktúry do peňažného denníka mám zaučtovať tak,ako sú eura prepočítané bankov na výpise,t.j.tú sumu čo je na výpise,alebo nejakým iným kurzom.Nemám vôbec s týmto skúsennosti.Ďakujem.
Ak máš bank.výpis v SK a prišla ti úhrada v Eur a banka si prepočítala svojim kurzom tak účtuješ tým kurzom, pretože by ti nesedel zostatok v SK na bankovom účte . Ak máš devízový účet účtuješ kurzom dňom úhrady NBS.:)
nano
22.10.05,13:37
Ďakujem,už mi je to jasné.
nika.sum
30.11.05,10:15
AHOJ.Myslim, ze nemusim otvarat novu temu. Tiez mam fa v EUR, ak ju chcem uhradit na ucet dodavatelovi mozem to uhradit v EUR na korunovy ucet, banka to automaticky prepocita do SKK? Dakujem
Jozef I
30.11.05,10:18
Áno, tak ako si napísala, banka to prepočíta svojím kurzom a pripíše na účet v Skk.
nika.sum
30.11.05,10:21
Áno, tak ako si napísala, banka to prepočíta svojím kurzom a pripíše na účet v Skk.
dakujem velmi pekne