stanco007
17.05.10,14:15
Vie mi niekto poradit nieco o absolvovani plavcickeho kurzu? Mal by som zaujem si urobit tento kurz ale nemam ani sajnu o tom ako to cele prebieha. Zaujima ma vsetko okolo toho od A-Z. Vdaka vsetkym
zdenka131
17.05.10,15:53
Kto sa chce stať plavčíkom, musí byť výborný plavec a mať viac ako 18 rokov.

Najskôr však musí absolvovať kurz. Kurzy pre plavčíkov robia tri školiace zariadenia - v Bratislave, Liptovskom Mikuláši a v Prešove.

Organizuje ich Vodná záchranná služba Slovenského Červeného kríža. Vstup do kurzu je podmienený zvládnutím úvodného testu - treba preplávať 100 metrov voľným štýlom do 1,5 minúty a 200 metrov štýlom prsia, celkovo do 6,5 minúty. Zároveň treba vedieť plávať pod vodou - muži 25 a ženy 20 metrov.

Základný kurz trvá zväčša 2 týždne a na záver sa koná písomný test a praktická skúška záchrany. Cena kurzu sa pohybuje od 95€ do 120€ podľa počtu účastníkov.

Plavčícke skúšky majú tri kvalifikačné stupne, ktoré možno absolvovať len postupne. Bronzový preukaz umožňuje plavčíkovi prácu pri bazénoch, strieborný ho kvalifikuje pre otvorenú vodu a zlatý patrí vedúcemu strediska vodnej záchrannej služby.

Na skúšku na strieborný preukaz treba okrem vyššej plaveckej výkonnosti aj rok praxe, na skúšku na zlatý preukaz tri roky praxe.

Plavčícky preukaz platí päť rokov, potom treba absolvovať rekvalifikačný kurz.
stanco007
17.05.10,17:25
Kto sa chce stať plavčíkom, musí byť výborný plavec a mať viac ako 18 rokov.

Najskôr však musí absolvovať kurz. Kurzy pre plavčíkov robia tri školiace zariadenia - v Bratislave, Liptovskom Mikuláši a v Prešove.

Organizuje ich Vodná záchranná služba Slovenského Červeného kríža. Vstup do kurzu je podmienený zvládnutím úvodného testu - treba preplávať 100 metrov voľným štýlom do 1,5 minúty a 200 metrov štýlom prsia, celkovo do 6,5 minúty. Zároveň treba vedieť plávať pod vodou - muži 25 a ženy 20 metrov.

Základný kurz trvá zväčša 2 týždne a na záver sa koná písomný test a praktická skúška záchrany. Cena kurzu sa pohybuje od 95€ do 120€ podľa počtu účastníkov.

Plavčícke skúšky majú tri kvalifikačné stupne, ktoré možno absolvovať len postupne. Bronzový preukaz umožňuje plavčíkovi prácu pri bazénoch, strieborný ho kvalifikuje pre otvorenú vodu a zlatý patrí vedúcemu strediska vodnej záchrannej služby.

Na skúšku na strieborný preukaz treba okrem vyššej plaveckej výkonnosti aj rok praxe, na skúšku na zlatý preukaz tri roky praxe.

Plavčícky preukaz platí päť rokov, potom treba absolvovať rekvalifikačný kurz.
Dnes som si to zistoval, tak ta kusok poopravim. Kurz trva 5 dni. Nikde som nenasiel a ani kompetentny mi telef. rozhovore nic nehovoril, ze su rozdiel pri plavani muzi zeny. Co sa tyka plavania, tak si myslim, ze je to v pohode. Tieto normy by mal zvladat kazdy... A to su co sa tyka skusky 100m kraul do 2 min, dalej plavec pokracuje 200m prsia a cele to potom musi byt do 7min. K tomu este aj to plavanie pod vodou 20m. Cena 133€
Luky373
01.03.11,09:12
prosim vas aj viete v akych mestach sa da spravit ten kurz,alebo konkretny kontakt na daku osobu co mi s tym pomoze?:) thks
refuggio
17.01.13,05:46
mna by celkom zaujimalo, ci je mate niekto skusenosti s viacerymi skoliacimi strediskami? (redcross, vodna zachrana) cez koho je najlepsie robit kurz? myslim, ze tieto kurzy su rovnake, ale aj tak ... dakujem.