janka8
17.05.10,16:09
Dobrý deň.

Potrebujem poradiť ohľadom firmy RI-OKNA v Košiciach, či s ňou má niekto skúsenosť.
Z minulých skúseností viem, že kvalitné okno (profil, kovanie) ešte nemusí zaručiť kvalitný výsledok - bohužiaľ mám zlú skúsenosť s istou nemenovanou firmou - kde to doslova odflákli murári zrejme, pretože okná sú dobré - REHAU, no celkovo okná zle dosadajú, ťažko sa zavierajú a po roku užívania už nefunguje mikrovetranie. Tu to idem skúsiť reklamáciou, no v budúcnosti by som sa tomu chcela vyhnúť a práve preto hľadám inú firmu.
Takže by som potrebovala poradiť práve ohľadom RI-OKNa. Ďakujem
najag
17.05.10,15:00
Ja mam velmi dobru skusenost s firmou RI-okna priamo z Bzenca, kde firma sidli, pretoze mi robili okna v byte v UH. Co sa tyka materialu okien, ide o profil Salamander, ktory je vnutorne vypeneny, pouzil som troj-sklo a mechanizmus Maco.S pracou som bol maximalne spokojny, pretoze montaznici -pracovnici RI-okna, prekonali aj vsetky moje predstavy o kvalite prace a tempe prace, ktore su u mna velmi vysoke a mam aj vela skusenosti s montazou plastovych okien. Pozadoval som mokre murarske zapravenie s polystyrenom a musim povedat, ze som bol odvedenou pracou velmi prekvapeny a maximalne spokojny, pretoze boli splnene vsetky moje poziadavky. Mal som pocit, ze v byte boli roboti, naprogramovani na najvyssi vykon v najvyssej kvalite a vsetci sme pozerali na ich pracu v nemom uzase.Prisli, urobili a odisli.
janka8
17.05.10,15:37
Ja som z Košíc, tak dúfam, že ak sa pre túto firmu rozhodnem, že budem spokojná. Tiež sa mi pozdávali Salamander 3sklo, a profil Maco, ale ako som už písala, ani tieto kvality nemusia zaručiť kvalitný výsledok-a to, keď mi to odfláknu murári. Načo je dobré mokré murárske zapravenie s polystyrénom? V tom sa nevyznám :(
najag
18.05.10,14:00
Plastove okno by malo byt mensie ako povodne, ak sa pocita so zateplenim obvodoveho mura. Z dovodu, aby sa dala aj vonkajsia spaleta zateplit aspon 3 cm hrubym polystyrenom, ktory inak by, ak by okna neboli mensie, uz prekryval aj skla, lebo ram okna zo spalety vycnieva asi 1,5 - 2 cm a to je velmi malo. Ak je teda plastove okno mensie, tak aj medzi oknom a vnutornou spaletou na kazdej strane, vznikne vacsia medzera - asi 5 cm. Tu su teda dve moznosti, ze tato medzera sa vyplni maltou a hotovo, alebo sa tento priestor vyplni 5 cm hrubym polystyrenom, zasietkuje sa, daju sa rohove listy a maltovy poter. Tym sa odstrani tepelny most medzi oknom a spaletou a toto riesenie je naozaj bomba a robi ho zatial iba RI - OKNA, priplacal som sice navyse 2500,-Kc, ale nelutujem vobec, pretoze je to super riesenie.
Erika686
18.05.10,18:01
Presne take okna mame doma, cakaju na zalozenie do noveho domu.
pivko
01.06.10,13:40
Mam ponuku na tie RI okna profil salamnder,kovanie Maco + trojsklo a je o 300 EUR vyššia ako Rehau Geneo ,kovanie GU + trojsklo. Ktoré z týchto okien vybrať???
220870
01.06.10,14:50
Neni o čom.Rehau Geneo.
Erika686
02.06.10,05:41
Mam ponuku na tie RI okna profil salamnder,kovanie Maco + trojsklo a je o 300 EUR vyššia ako Rehau Geneo ,kovanie GU + trojsklo. Ktoré z týchto okien vybrať???
Priznam sa, neviem kolko stoja tie Rehau , ale nam na RI dali 48% zlavu :---. A brali sme od nich aj vchodove dvere...
koporcova
03.06.10,14:54
Dobry den, viete mi prosim doporucit firmu ktora ma kvalitne plastove okna v Banskej Bystrici. Dakujem.
pivko
11.06.10,03:49
Včera som sa dozvedel že na ten super profil Geneo montuje Fenestra to otrasne kovanie ROTO. Uvažujem preto nad inou ponukou a to profil Deceunic PRESTIGE 76mm 3 tesnenia+dvojsklo + kovanie MACO + SK žalúzie a rozdiel v cene je že Deceunic je lacnnejši o 1.500 EUR
RI okna salamander/počul som že može byť aj z Polska/ + 3sklo+Maco+ Poľske žaluzie rozdiel 1.300 EUR.
U mńa teraz vyhráva DECEUNIC.
najag
12.06.10,17:22
Pivko, co si este pocul ? Z pocutia su tie zarucene informacie......:D
trisestri
12.06.10,18:33
vraj sú lepšie eurookna ako plastové,tak neviem či je to pravda
najag
13.06.10,08:41
vraj sú lepšie eurookna ako plastové,tak neviem či je to pravda

Treba si vzajomne porovnat ich vyhody a nevyhody a potom zhodnotit vysledok. Kvalitne eurookno, vyrobene z kvalitneho dreva, stoji pekne peniaze. Ale aj pravidelna udrzba, ktore plastove okno nepozna.
culterone
14.06.10,08:25
kto mi poradi kde kupim kvalitne plast. okna.Su okna Salamander
take kvalitne ako som pocula,kde ich zozeniem
v Zilinskom kraji ?
Dakujem.
viktorviktor
14.06.10,08:55
každý vidí v kvalite niečo iné, videl som v TV celý postup výroby okien, všetko záleží od prístupu pracovníkov, či je pondelok alebo piatok, garáž, alebo veľkovýroba, zájdi do firmy nech ti povedia kde montovali, nemali by mať problém ak sú dobrí, popýtaj sa a hotovo, napr v Žiline nájdeš Salamandre aj tu http://plastove-okna.slovaktual.sk/mesto/zilina
najag
14.06.10,11:46
[QUOTE=culterone;1427666]kto mi poradi kde kupim kvalitne plast. okna.Su okna Salamander take kvalitne ako som pocula,kde ich zozeniem v Zilinskom kraji ?QUOTE]

Staci si dat do vyhladavaca plastove okna, zuzit to na zilinsky kraj a potom lustrovat firmy, ake pouzivaju produkty a ake su ich referencie..... a inak Ri -okna montuju profil salamander, ktory je vnutorne vyplneny penou....a montuju ich napr:
SATJA s.r.o., ul. P. O. Hviezdoslava 68, 013 03 Varín

Jozef Rampášek Telefón: 041 569 22 07 Fax: 041 569 22 07

Mobilný telefón: 0903 723 245 E-mail: zilina@ri-okna.com (zilina@ri-okna.com)

Martin Richter - RIPLAST, Ul. Za plavárňou č. 3937/1, Žilina

Telefón: 041 - 500 71 67 Fax: 041 - 500 71 67 Mobilný telefón: 0905 221 100 (p. Martin Richter) E-mail: riplast.za@gmail.com (riplast.za@gmail.com)
culterone
16.06.10,13:39
Kto ma skusenost s firmou Profesional okna Salamander so sidlom
v Kysuckom Novom Meste,prosim napiste svoje poznatky.
vsetkym dakujem
Alena_ke
25.06.10,17:26
Plastove okno by malo byt mensie ako povodne, ak sa pocita so zateplenim obvodoveho mura. Z dovodu, aby sa dala aj vonkajsia spaleta zateplit aspon 3 cm hrubym polystyrenom, ktory inak by, ak by okna neboli mensie, uz prekryval aj skla, lebo ram okna zo spalety vycnieva asi 1,5 - 2 cm a to je velmi malo. Ak je teda plastove okno mensie, tak aj medzi oknom a vnutornou spaletou na kazdej strane, vznikne vacsia medzera - asi 5 cm. Tu su teda dve moznosti, ze tato medzera sa vyplni maltou a hotovo, alebo sa tento priestor vyplni 5 cm hrubym polystyrenom, zasietkuje sa, daju sa rohove listy a maltovy poter. Tym sa odstrani tepelny most medzi oknom a spaletou a toto riesenie je naozaj bomba a robi ho zatial iba RI - OKNA, priplacal som sice navyse 2500,-Kc, ale nelutujem vobec, pretoze je to super riesenie.
Prosím, môžeš upresniť, za koľko okien bol ten doplatok 2500,- Kc? Vďaka
Alena_ke
25.06.10,17:33
Priznam sa, neviem kolko stoja tie Rehau , ale nam na RI dali 48% zlavu :---. A brali sme od nich aj vchodove dvere...
Erika, pošli mi, prosím,:) súkromnú správu odkiaľ si. My totiž máme tiež rozpracovanú ponuku od RI, ale zaujala nás tá 48% zľava pri obj. dverí - nevieš, či to platí celoplošne pre RI, alebo iba v tvojom regióne?
Srdečná vďaka
pivko
26.06.10,10:45
Erika, pošli mi, prosím,:) súkromnú správu odkiaľ si. My totiž máme tiež rozpracovanú ponuku od RI, ale zaujala nás tá 48% zľava pri obj. dverí - nevieš, či to platí celoplošne pre RI, alebo iba v tvojom regióne?
Srdečná vďaka
Alena ja som z KE a tiež som uvažoval nad RI oknami, jednoznačne však u mňa vyhrali cenovo aj kvalitatívne /kvalita zhruba to isté možno aj lepšie/ okná INCON. Rozdiel v cene 1.700 EUR !!!
Okno Luxury 6 komorové, 3 tesnenia, L176 rám, Z184/6 krídlo otv.dnu, T276 priečnik, SFZ176 štulp
zlatý dub obojstranný
trojsklo 4-15-4-15-4, U=0.6, hliník
;););)
mimotemyA ja som obchodník tak že o tých zľavách 48% 60% viem svoje./ nadsadíš cenníkovu cenu aby si potom mohol akože spúšťať/Tipický príklad ti uvediem terajšie výpredaje v TESCU 50%. Za normálnu cenu by tie ich handry nikto nekupil. Vyložia tovar ,nahodia kozmické ceny a o 2mesiace urobia akože výpredaj. A čuduj sa svete ľudia tie handry kupujú.
Wlady
03.08.10,10:33
[QUOTE=pivko;1439557]Alena ja som z KE a tiež som uvažoval nad RI oknami, jednoznačne však u mňa vyhrali cenovo aj kvalitatívne /kvalita zhruba to isté možno aj lepšie/ okná INCON. Rozdiel v cene 1.700 EUR !!!
Okno Luxury 6 komorové, 3 tesnenia, L176 rám, Z184/6 krídlo otv.dnu, T276 priečnik, SFZ176 štulp
zlatý dub obojstranný
trojsklo 4-15-4-15-4, U=0.6, hliník


Okenny profil Deceunic PRESTIGE od Inconu je uzky na trojsko, pozri sa na zasklievaciu listu, je uzucka, nemas ani priestor na montaz zaluzie.
najag
03.08.10,16:56
Prosím, môžeš upresniť, za koľko okien bol ten doplatok 2500,- Kc? Vďaka

Za 3 okna.
pivko
03.08.10,17:04
Za 3 okna.
Vchodové dvere + 7 okien + jedno veľké presklenie 3,5m x 2,4m
V sobotu Incon montuje;)
najag
03.08.10,17:11
Vchodové dvere + 7 okien + jedno veľké presklenie 3,5m x 2,4m
V sobotu Incon montuje;)

Teraz sice nechapem, ale uz som si zvykol na tomto fore na vtipy tohto tipu : Kolko je hodin ? Tam je sever.....Dakujem nefajcim.......
pivko
03.08.10,17:18
Teraz sice nechapem, ale uz som si zvykol na tomto fore na vtipy tohto tipu : Kolko je hodin ? Tam je sever.....Dakujem nefajcim.......
To čo tu trepeš? ti ....:confused: Si napísal namiesto mňa že to boli 3 okná , tak som reagoval na dotaz Aleny-ke. A nepíš do témy ak máš záujem len o zábavu :mad:
najag
03.08.10,17:22
To čo tu trepeš? ti ....:confused: Si napísal namiesto mňa že to boli 3 okná , tak som reagoval na dotaz Aleny-ke. A nepíš do témy ak máš záujem len o zábavu :mad:


Za prve, som zvyknuty na slusne spravanie, ak tu niekto trepe, tak si to iba Ty a za druhe, precitaj si prispevok cislo 18, koho sa tyka a potom si trep dalej.
zavis1
05.08.10,08:50
ahoj janka8.
chcem sa spytat ci uz ste si dali spravit tie okna od ri-okna a aok si spokojna lebo mne tiez dnes poslali ponuku na 7komorove okna s 3sklom od nich a dali mi celkom dobru cenu na 5okna.
budem rad ked sa ozves dik
najag
05.08.10,09:07
Nie som sice Janka, ale RI-okna 5 -komorove s 3-trojsklom mam v byte na Morave. Maximalna spokojnost. Vacsi pocet komor nad 5, je uz v podstate irelevantny, ak sa nemeni zaroven aj stavebna sirka ramu okna. Pretoze komory navyse, potom idu na vrub vyztuze okna a pri troch sklach by mala byt dostatocna, aby nedochadzalo ku skrutu, pretoze uz nieco vazia.
zavis1
06.08.10,14:03
Nie som sice Janka, ale RI-okna 5 -komorove s 3-trojsklom mam v byte na Morave. Maximalna spokojnost. Vacsi pocet komor nad 5, je uz v podstate irelevantny, ak sa nemeni zaroven aj stavebna sirka ramu okna. Pretoze komory navyse, potom idu na vrub vyztuze okna a pri troch sklach by mala byt dostatocna, aby nedochadzalo ku skrutu, pretoze uz nieco vazia.

aha no ale mne ponukli 7komorove aj s 3sklom za cenu 5komoroveho ale len s2sklom.takze to nemam zobrat?
ppetka
04.10.10,06:02
Dobrý deň, prečítala som si všetko ohľadom témy a veľmi ma to potešilo. Vrelo odporúčam firmu RI-Okna v Košiciach. Prečo? Lebo je tam veľmi milý a ochotný personál a kvalitný tovar. Chcem apelovať na dotaz či tie okná nie sú náhodou z Poľska. Nie, nie sú. Sú vyrábané priamo v Českej republike. Odkiaľ to viem? No pracovala som tam na úväzok, ale nakoľko som mala zamestnanie a nestíhala som dve práce, tak som odišla. Keby niekto potreboval pomôcť, vybaviť zľavu, ozvite sa.
trisestri
04.10.10,11:41
nemá niekto skusenost s touto firmou? http://www.profilinvest.sk/c-2-okna.php sú dobré ceny od cca 300-500 eur za 5 komorové podla rozmerov okna aj z montážov? Vdaka za odpovede.
zavis1
06.10.10,06:13
takze som sa rozhodol ze napisem nasu skusenost s ri-okna.takze okna mame namontovane 7komorove trojsklo rozmer 2100x1500 trojokno cena 2600€ za 5 ks okien 15ks zaluzii 3x sietka na okna odvoz odpadu vyspravky no proste komplet.objednali sme si ich a tak ako povedali do 30dni prisli okna a do 7 dni uz boli namontovane na byte.prisli sice meskali asi hodku ale vsetko spravili za den dokonca otcovi zobrali metlu z ruky a povedali mu ze za to vsetko maju zaplatene a nech si pekne sadne a necha to tak.vsetko popratali o sisetej uz bolo vsetko hotove

takze max.spokojnost ri okna kosice tusim na alzbetinej nam dali naj cenu.
elisaj
06.10.10,19:38
My mame tiež ri-okna montovali nam ich minuli mesiac a tiež sme spokojny s celkovym pristupom a s pracou pracovnikov.Dufam,že budeme aj s oknami,ma ich aj švagor už vyše dvoch rokov a zatial je aj on spokojny.
jess
14.10.10,11:56
referencie na ri-okna - montážna partia v Martine ????
brunop
15.10.10,12:16
Pridám tiež referenciu na RI-OKNA. Ja som objednával okná priamo v Bratislave a cenu trojskiel som skresal na takú ako som mal nacenené dvojsklá a 5 komor. profil. Okná mi prišli namontovať traja montéri na takej starej dodávke (asi živnostníci). Nakoľko som mal pôvodné staré okná kastlové, tak sa montáž pretiahla celkovo až na tri dni. Ale keď je montáž v cene, treba si to aj ustrážiť. Celkovo som s oknami spokojný (Salamander 3sklo nejaky streamline7...) , ale treba si zvyknúť, že sú strašne ťažké, ale za to sa vôbec nerosia. (Teda občas sa trochu zarosia, ale zvonku :)) Ak niekto má možnosť výberu medzi 2 a 3 sklom, tak nech určite berie radšej 3 sklo. Okná prišli priamo z výroby z Česka.
jess
16.10.10,08:58
Pridám tiež referenciu na RI-OKNA. Ja som objednával okná priamo v Bratislave a cenu trojskiel som skresal na takú ako som mal nacenené dvojsklá a 5 komor. profil. Okná mi prišli namontovať traja montéri na takej starej dodávke (asi živnostníci). Nakoľko som mal pôvodné staré okná kastlové, tak sa montáž pretiahla celkovo až na tri dni. Ale keď je montáž v cene, treba si to aj ustrážiť. Celkovo som s oknami spokojný (Salamander 3sklo nejaky streamline7...) , ale treba si zvyknúť, že sú strašne ťažké, ale za to sa vôbec nerosia. (Teda občas sa trochu zarosia, ale zvonku :)) Ak niekto má možnosť výberu medzi 2 a 3 sklom, tak nech určite berie radšej 3 sklo. Okná prišli priamo z výroby z Česka.

Aká bola dodacia lehota ?
brunop
18.10.10,06:03
Nepamatam si to presne ,ale bolo to par dni pred vyprsanim terminu. Som si nevsimol, ze v objednavke sa pri dodani uvadza pocet pracovnych dni a nie normalnych kalendarnych.
Lenka1979
18.10.10,06:11
Pridám tiež referenciu na RI-OKNA. Ja som objednával okná priamo v Bratislave a cenu trojskiel som skresal na takú ako som mal nacenené dvojsklá a 5 komor. profil. Okná mi prišli namontovať traja montéri na takej starej dodávke (asi živnostníci). Nakoľko som mal pôvodné staré okná kastlové, tak sa montáž pretiahla celkovo až na tri dni. Ale keď je montáž v cene, treba si to aj ustrážiť. Celkovo som s oknami spokojný (Salamander 3sklo nejaky streamline7...) , ale treba si zvyknúť, že sú strašne ťažké, ale za to sa vôbec nerosia. (Teda občas sa trochu zarosia, ale zvonku :)) Ak niekto má možnosť výberu medzi 2 a 3 sklom, tak nech určite berie radšej 3 sklo. Okná prišli priamo z výroby z Česka.


Trojsklo má síce lepší koef.priepustnosti, ale podľa mňa dosť vysoko dvíha cenu okna, okno je zbytočne neznesiteľne ťažké a rosí sa rovnako ako pri dvojskle. Ak je sklo a montáž kvalitná, zbytočne riešiť dvojsklo či trojsklo... Salamander Streamline je vysoko kvalitný profil, ktorý už sám o sebe niečo napovie, má výborné referencie.... RI-okna sú českí výrobcovia nemeckého profilu Salamander, okná sa vyrábajú priamo v ČR, na SR sú ich predajcovia-obch.zástupcovia. Takže značku si si vybral určite veľmi kvalitnú...
Viera123
30.10.10,06:39
Včera som sa dozvedel že na ten super profil Geneo montuje Fenestra to otrasne kovanie ROTO. Uvažujem preto nad inou ponukou a to profil Deceunic PRESTIGE 76mm 3 tesnenia+dvojsklo + kovanie MACO + SK žalúzie a rozdiel v cene je že Deceunic je lacnnejši o 1.500 EUR
RI okna salamander/počul som že može byť aj z Polska/ + 3sklo+Maco+ Poľske žaluzie rozdiel 1.300 EUR.
U mńa teraz vyhráva DECEUNIC.
Najradšej mám výroky typu: "počul som", veď čo, keď to niekomu uškodí, hlavne, že niečo "múdre" napíšem.
Žiadne Poľsko u RI okien nečakaj, najskôr sa choď pozrieť do tej firmy, daj si tú námahu a popýtaj sa ich na Poľsko, a potom púšťaj zaručené informácie.
Tiež neviem, ako môže niekto napísať: "jednoznačne TO ALEBO TO". Má snáď ten človek osobne preverené všetky okná, má ich zabudované, keď tak ľahko vynáša súdy? Alebo má iba tie jedny, na ktoré nedá dopustiť a potom ostatné zatracuje.
Skôr si vážim, keď niekto napíše osobné dobré či zlé skúsenosti a nie tu hodnotí niečo, čo ani nevidel, ako keby tomu ktovieako rozumel.
zavis1
04.01.11,19:46
takze som sa rozhodol ze napisem nasu skusenost s ri-okna.takze okna mame namontovane 7komorove trojsklo rozmer 2100x1500 trojokno cena 2600€ za 5 ks okien 15ks zaluzii 3x sietka na okna odvoz odpadu vyspravky no proste komplet.objednali sme si ich a tak ako povedali do 30dni prisli okna a do 7 dni uz boli namontovane na byte.prisli sice meskali asi hodku ale vsetko spravili za den dokonca otcovi zobrali metlu z ruky a povedali mu ze za to vsetko maju zaplatene a nech si pekne sadne a necha to tak.vsetko popratali o sisetej uz bolo vsetko hotove

takze max.spokojnost ri okna kosice tusim na alzbetinej nam dali naj cenu.

takze po dlhej dobe sa ozyvam znova a mam neprijemnu spravu mame tie okna co som pisal vyssie ale akonahle zacne mrznut tak voda steka normalne po ramoch na parapetu a kazdy den utieram parapet.to by nebolo nic ale uz sa zacina tvorit pliesen a to je uz sila.
helpik
27.03.14,07:28
Ahoj chcem sa opytat ci to tecenie nie je sposobene nahodou tym, ze si tam nekupil izolacne pasky?
Dakujem, prave uvazujem nad tymi oknami L3d Luxus a tvoja odpoved by mi pomohla.
S pozdravom